Uzaklarda Bir Yerde

8,5/10  (22 Oy) · 
43 okunma  · 
13 beğeni  · 
744 gösterim
İşte karşınızda Martı Yayınlarının son romanı…
Okumaya doyamayacağınız, elinizden bir an olsun bırakamayacağınız ve kendinizi pervasızca Havai Adalarının kollarına bırakacağınız eşsiz eser, “Uzaklarda Bir Yerde…”

“2009 yılının en iddialı kitaplarından biri.” The Washington Post
“Muhteşem ve bir o kadar da samimi bir hırs, fedakârlık ve kurtuluş masalı…” Booklist

“Büyüleyici, okuyucuyu derinden sarsacak tarihi bir efsane.” ------ The Washington Post

“Uzaklarda Bir Yerde, hayatları acımasızca çalınmış insanların öyküsüdür.”---Chicago Tribune

“Başarılı bir tarihi kurgu romanı yazmak demek, dönemin ayrıntılarını alelade bir hikâyeye rastgele işlemek demek değildir. Tam aksine roman, okuyucuya başka bir zaman diliminde, bambaşka bir dünyanın kapılarını açmalıdır. İşte Brennert’ın doyumsuz eseri Uzaklarda Bir Yerde, dönemin Honolulu’sunun kültürel özelliklerini, insanlığın maruz kaldığı baskıyı ve zulmü en vurucu haliyle gözler önüne sermektedir.” ----San Francisco Chronicle

“Bu sürükleyici epik roman, vatanı Kore’den ayrılıp yepyeni bir hayat umuduyla Hawaii adalarına gelen Jin’in öyküsüdür. Baskıya boyun eğen, sınırlarında hapsolmuş göçmen Jin’in gözlerinden, dönemin Hawaii yaşamına şahitlik etmek ve Jin’in zaman içerisindeki değişimini, sosyal ve eğitimli bir kadın olarak Hawaii’nin elit kesimine karışmasını izlemek son derece keyif verici!”----- Library Journal

“Dokunaklı, derinden sarsan bir hikâye.” –---- Los Angeles Times
“Sürükleyici ve matem yüklü…”-Honolulu Star

“Baştan sona kadar iddialı ve orijinal...” ---–Publisher’s Weekly
“Brennert tam manasıyla olağanüstü bir eser yaratmış.” ----The Dallas Morning News

“Son derece akıcı… Bir turist merkezi olmadan evvelki Hawaii’nin capcanlı bir portresini çiziyor…” –Brokeback Dağı senaristlerinden, Lonesome Dove’un yazarı Larry McMurtry


“Amerikan ve Hawaii tarihinin hemen hemen tümüyle unutulmuş, ihmal edilmiş bir bölümünün, cömert, şefkatli ve başarılı bir biçimde yorumlandırıldığı bu epik romanın mimarı Allan Brennert, karanlık ve aydınlığı, trajediyi, insan azminin zaferini, tamamen gerçeğe yakın ve kitabın sayfalarından çıkıp kolaylıkla içinize işleyebilecek türden orijinal ve sarsıcı karakterlerle harmanlayarak sayfalara özenle dokumuş.” –Jim Fergus-One Thousand White Women yazarı.La Cañada Flintridge-One City, One Book Selection Uzaklarda Bir Yerde’yi gururla takdim eder.

Washington Post’da 2009,’un en iyi kitapları arasında…

Elle’s Lettres’in Readers’-Pick of the Year’ın seçimi.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  550
 • ISBN:
  9786054335459
 • Çeviri:
  Fatih Kıyman
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
msylr 
22 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

`Başarılı bir tarihi kurgu romanı yazmak demek, dönemin ayrıntılarını sıradan bir hikayeye rastgele işlemek demek değildir. Tam aksine roman, okuyucuya başka bir dünyanın kapılarını açmalıdır.

Sadettin TANIK 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Kitaplarında belli bir yere takılıp kalmayan , okurlarına bilgiyi aşılamayı seven bir yazar. Bu kitabında Kore halkı hakkında fikirlere sahip olmakla kalmayıp Havai'ye bir nevi ziyaret yapıyorsunuz. Dram sevenlere tavsiye ederim. Ayrıca bu kitabı sevenlerin aynı yazarın Bir Düşten İbaret adlı kitabını da tavsiye ederim.

Damla 
09 Kas 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Benim ilk okuduğum kitaplardan biriydi. O zamanlar Kore kültürüne baya ilgiliydim ve konusunda Kore olduğunu görünce hiç tereddüt etmeden okumuştum. Beklentim vardı ve bu kitap beklentilerimi karşıladı.

Sibelbala 
21 Oca 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yazarı dram türünü pek sevmesem de beğenerek okuyorum.Çünkü kitaplarında belli bir yere takılıp kalmayan , okurlarına bilgiyi aşılamayı seven bir yazar.Bu kitabında Kore halkı hakkında fikirlere sahip olmakla kalmayıp Havai'ye bir nevi ziyaret yapıyorsunuz.Yer yer üzüleceğiniz yer yer gülümseyeceğiniz hoş bir yapıt.Dram sevenlere tavsiye ederim.Ayrıca bu kitabı sevenlerin aynı yazarın Bir Düşten İbaret adlı kitabını da tavsiye ederim.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
20 Eki 2013 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Kore kültürü nedir? " ya da "Hawai'yi bilir misin?" deseniz söyleyecek sözüm yokken, Şimdi kafamda oluşmuş yüzlerce fikir var. Bunları kitaptan öğrenirken o kadar çok keyif aldım ki, o kadar eğlenip üzüldüm ki. Harika bi kitaptı. Üstelikte çok okuyanlar için oldukça değişik bi alternatif.

Zeynep 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Bir Düşten ibaret" ten sonra hemen alip okudugum kitap. Dram severler icin guzel ama beni pek etkilemedi. Dramdan boğularak zorla bitirdim

Kitaptan 5 Alıntı

msylr 
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

`Ölüm kapılara davetsizce uğrayan siyah bir devedir`

Uzaklarda Bir Yerde, Alan Brennert (Martı yayınları)Uzaklarda Bir Yerde, Alan Brennert (Martı yayınları)
msylr 
26 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Hayatın en garip yerlere tutunup, orada büyüyebilmesi çok garip, değil mi?

Uzaklarda Bir Yerde, Alan Brennert (Sayfa 529 - Martı yayınları)Uzaklarda Bir Yerde, Alan Brennert (Sayfa 529 - Martı yayınları)
msylr 
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

`Şirretlerin bile kusuru vardır.` Ya da, başka bir deyişle: `Hayatta hiçbir şey mükemmel değildir.`

Uzaklarda Bir Yerde, Alan Brennert (Sayfa 347 - Martı yayınları)Uzaklarda Bir Yerde, Alan Brennert (Sayfa 347 - Martı yayınları)
sevcan demirel 
03 Kas 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bir yolun hâzineye çıkması için, altınla kaplı olmasına
gerek yoktur.

Uzaklarda Bir Yerde, Alan Brennert (Sayfa 532)Uzaklarda Bir Yerde, Alan Brennert (Sayfa 532)