Uzayda Bir Yatılı Okul 4, 5, 6. Sınıflar

8,0/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
611 gösterim
Uzayın derinliklerinde, tıpkı bizimkiler gibi bir okul. Ama ne okul!

Yazu, "Negezeg" gezegeninde yaşayan, eşitlikçi ve barışçıl bir yaşam süren "nasniler"den biridir. Doğacak ikiz kardeşleri yüzünden ailesinin ilgisini yitireceğine inanan küçük uzaylı Yazu'nun okulla da başı derttedir. Yalnızca kendisi gibi insan geni taşıyanların gidebildiği özel bir okulda yatılı okumak için ailesini ikna eder. Oysa, sert kurallarla yönetilen okulun müdürü Hayin Başkan'ın gizli planlarını fark eden Yazu ve arkadaşlarını zor günler beklemektedir...

Gençler için kaleme aldığı Kolaysa Ağlama, Ötesi Yok adlı kitaplarından sonra ilk kez çocuklar için yazan Suzan Geridönmez'den zekice kurgulanmış muzip, şaşırtıcı bir uzay macerası! Uzak bir gezegende yaşayan uzaylı çocuk Yazu'nun başından geçenler çocukları eğlendirirken, günümüz dünyasının önemli sorunlarına mizahla eğiliyor. Farklılıkların uyumu ve anlamı üzerine düşündüren roman, ne olursa olsun canlılar arasında ayrım yapılamayacağını, her canlıyı kendi doğasıyla kabul etmenin önemini anlatırken, güldürmeyi de unutmuyor. Yetişkinlere, Dünya'nın sorunlarını çocuklarla farklı bir gerçeklik hayaliyle tartışma fırsatı veren roman, akılcı kurgusu ve hızlı temposuyla bir çırpıda okunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2011
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789944717588
 • Yayınevi:
  Günışığı Kitaplığı
 • Kitabın Türü:
Nidanur Yıldız 
 15 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok güzel bir kitap anlatımını , dilini ,konusunu ,yazı şeklini çok beğendim. Bu kitapta uzaya gönderilen çocukları orada nasıl muamele gördüğünü anlatıyor ve ana karakterin yaptığı mücadeleyi konu almış . Ben çok beğendim umarım sizde beğenirsiniz:)

Ceren 
31 May 17:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Ortaokul düzeyi için güzel bir kitap, bence içinde verilmek istenen mesajlarda vardı. Her çağ insanının bir şeye tapması gibi doğa, para, altın vs.. Savaşın felaket demek olmadığı gibi. Tabi bunlar okuldaki hocaların görüşüydü kitapta.