Uzun Metrajlı Hüzünler

6,6/10  (5 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
832 gösterim
Hayatı, iskambilden yapılmış bir kule gibiydi; yıkılması için tek bir hamle yeterdi...

 

Tallie Jones başarılı işlere imza atmış güzel ve ünlü bir Hollywood yapımcısıdır. Sağ kolu ve aynı zamanda en yakın arkadaşı olan asistanı Brigitte`in de onun bu başarısındaki payı büyüktür. Genç kadın mesleğindeki önlenemez yükselişin aksine ilişkilerinde aradığı mutluluğu uzun süre bulamaz. Ancak sonunda, kendisi gibi yönetmen olan sevgilisi Hunt`ın onun için doğru insan olduğuna inanır.

 

Her şeyin yolunda gittiğini düşündüğü sırada, yeni film için yatırımcının hesap denetimi istemesiyle, Tallie`nin hayatında dönüm noktası olacak gelişmeler yaşanır. Genç kadın ortaya çıkan mali sorunun, değer verdiği bu iki insanla bağlantısının olduğunu öğrendiğinde ise yıkıma uğrar ve kendini aklının ucundan bile geçmeyecek olayların içinde bulur.

 

 

"Hayatınızda yer almasını hiçbir zaman istemeyeceğiniz pek çok duygu bu kitaba hayat veriyor."

-Booklist-

 

"Danielle Steel her zamanki gibi muhteşem kalemini konuşturuyor ve hayal kırıklığına kesinlikle yer bırakmıyor."

-Publishers Weekly-

 

"Tek solukta okunacak bir entrika hikâyesi."

-Amazon-

 

"Karakterlerin gelgitli ruh hallerinin etkisinden çıkamayacağınız, duyguların tepetaklak edildiği merak uyandıran bir roman."

-Romantic Times-
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786053484509
 • Orijinal Adı:
  Betrayal
 • Çeviri:
  Bahar Yaldız Çelik
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sefanur Aktaş 
05 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Başarılı bir film yapımcısı Tallie Jones ın erkek arkadaşı ve en yakın arkadaşı olan asistanı tarafından başına gelenleri anlatıyor kitap. Kitabı biraz duygudan yoksun buldum. Karakterler iyi fakat duyguları açıkça ifade edilememiş.

Hülya Yılmaz 
07 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yıllar yıllar sonra Danielle Steel okumak..Nostalji yaptım..Çok da beğenerek okuduğumu söylemem lazım..Benim şahsen hayatta en değer verdiğim şeylerden biri aşk,dostluk,güven temasını yazar mükemmele yakın bir şekilde işlemiş.
Hani bence kitap okuyanların tanıması gereken bir yazar olduğunu düşünüyorum.

http://hulyami.blogspot.com.tr/...r-danielle-stel.html

Kitap ve Kahve Delisi 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 5/10 puan

"Her kazançta bir kayıp,
Her kayıpta bir kazanç vardır
Ve her son yeni bir başlangıcın habercisidir..." Alıntıdan da anlaşılacağı gibi hayatımızı değiştirecek dönüm noktaları mevcuttur. Bize kötü ve acı bir durum gibi görünsede uzun vadede sonuçları güzel olur... Tallie Jones başarılı işlere imza atmış güzel ve ünlü bir Hollywood yapımcısıdır. Sağ kolu ve aynı zamanda en yakın arkadaşı olan asistanı Brigitte'in de onun bu başarısındaki payı büyüktür. Genç kadın mesleğindeki önlenemez yükselişin aksine ilişkilerinde aradığı mutluluğu uzun süre bulamaz. Ancak sonunda, kendisi gibi yönetmen olan sevgilisi Hunt'ın onun için doğru insan olduğuna inanır.

Her şeyin yolunda gittiğini düşündüğü sırada, yeni film için yatırımcının hesap denetimi istemesiyle, Tallie'nin hayatında dönüm noktası olacak gelişmeler yaşanır. Genç kadın ortaya çıkan mali sorunun, değer verdiği bu iki insanla bağlantısının olduğunu öğrendiğinde ise yıkıma uğrar ve kendini aklının ucundan bile geçmeyecek olayların içinde bulur.