Uzun Yağmurlardan Sonra The Sullivans Serisi 1

5,7/10  (32 Oy) · 
73 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.824 gösterim
Hayatımda ilk kez kendim için savaşacağım. İçimde, derinlerde bir yerde bu savaşı kazanacağımı biliyorum.

Chloe hayatı boyunca gerçek sevgiyi aramış, evliliğinde bunu bulacağına inanmış fakat hayal kırıklığına uğrayarak ilişkisini bitirme noktasına gelmiş genç ve güzel bir kadındır. Chase ise her zaman güzel kadınlarla beraber olup tek gecelik ilişkiler yaşayan yakışıklı bir adam…

Bambaşka hayatlara ait bu iki insanın yolları yağmurlu bir gecede Chloe'nin aracının kullanılamayacak duruma gelmesiyle kesişir. Genç adam, Chloe'ye yardım edip onu yakından tanıdıkça hayatını sonsuza kadar değiştirecek olan kadını bulduğunu fark eder. Fakat Chloe'nin kalbini ve güvenini kazanmak sandığı kadar kolay olmayacaktır.

Bir erkeğe yeniden güvenmemeye yeminli bu genç kadın için Chase bir istisna olmayı başarabilecek midir?

"Bella Andre'nin samimi ve cüretkâr üslubuyla hayat verdiği karakterlerin her birine bayılacaksınız."
-Romantic Times-

"Bu kitabın her satırına adeta tutkunun ve aşkın kokusu işlemiş gibi."
-USA Today-

"Uzun Yağmurlardan Sonra için Bella Andre'nin
kaleminden çıkan cezbedici ve davetkâr yolculuğun ilk durağı diyebiliriz. Sullivan ailesi
üyelerinin gerçek aşkla buluşmalarının tanığı olmak oldukça iç gıcıklayıcı ve heyecanlı olacağa benziyor."
-Cosmopolitan-

"Çarpıcı romantizmle kuşatılmış duygusal ve içten hikâyelerin yazarından sıcacık bir aşk romanı."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786053482635
 • Orijinal Adı:
  The Look of Love
 • Çeviri:
  Selin Gül Seçer
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yeşim Gökyıldız 
 18 Tem 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

~ İsmi, kapağı ve konusu oldukça ilgimi çekti. Ben de alıp okudum. Öncelikle
akıp giden, sürükleyici bir roman olduğunu söyleyebilirim. Çok fazla detaya yer
vermeyen sade ve hafif bir üslup kullanılmış. Sıkılmadan okuyabilirsiniz. Bunlar kitabın artılarıydı.

~ Chloe Peterson,otuzlu yaşlarında,gerçek aşkı evliliğinde bulduğuna inanan ama eşi,Chloe'ye büyük bir baskı ve şiddet uyguladığı için büyük hayal kırıklığına uğrayan güzel bir kadındır.Eşinin onu dövme girişiminden zar zor kurtulan Chloe,gece geç saatlerde bilmediği bir yere arabasıyla yolculuğa çıkar.Yağan yağmur şiddetini iyice artırmaktadır ve kız yolda yalnız kalır.Kader ise hiç beklenmedik sürprizler hazırlamaktadır.

~ Sekiz çocuklu Sullivan ailesinin ortanca çocuğu olan Chase,yağmurlu gecede yolda gezerken Chloe'ye rastlar ve kadının güzelliğinden çok etkilenir.Chloe'yi yoldan kurtardıktan sonra bir gecelik kalması için evine götürmeyi teklif eder.Erkeklere artık güvenmeyen Chloe,ilk başta kabul etmese de çaresiz kalarak Chase'in evine gelir.Daha ilk geceden aralarında bir duygu patlaması ve kıvılcım yaşanır.Birbirlerine mıknatıs gibi büyük bir çekim uygulayan ikili,bir aşk hikayesinin altına imzalarını atabilecek midir?


~ Eksilerine gelirsek karakterler tanışır tanışmaz bir çekim hissettiler ve bir iki gün sonra aşık oldular.Yeni tanışmış iki insanın bu kadar samimi olmaları ve hemen aşık olmaları bana inandırıcı gelmedi açıkçası. Aşk sadece fiziksel çekime bağlı ve basit bir şey değildir.Pek mantıklı bulamamam ve olayların geçiştirmeli,klişe olması sevmediğim yönleriydi.Bir de yazar boşlukları doldurmak için o kadar cinsellik kullanmış ki neredeyse her bölümde erotik bir sahne vardı.Bu da 240- 250 sayfa olabilecek romanın 336 sayfa olmasına yol açmış.


~ Tüm eksilerine rağmen bir oturuşta okuyabileceğiniz, hafif, boğmayan ve daraltmayan bir roman. Kafanızı dağıtmak istediğiniz zamanlar için ilaç gibi olabilir. Edebi anlamda hiçbir şey katmasa bile eğlenceli ve keyifli bir kitaptı. Yayın evi de baskısı ve kapak tasarımı yönünden başarılı bir iş çıkarmış.