Uzun Yağmurlardan Sonra The Sullivans Serisi 1

6,0/10  (30 Oy) · 
65 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.734 gösterim
Hayatımda ilk kez kendim için savaşacağım. İçimde, derinlerde bir yerde bu savaşı kazanacağımı biliyorum.

Chloe hayatı boyunca gerçek sevgiyi aramış, evliliğinde bunu bulacağına inanmış fakat hayal kırıklığına uğrayarak ilişkisini bitirme noktasına gelmiş genç ve güzel bir kadındır. Chase ise her zaman güzel kadınlarla beraber olup tek gecelik ilişkiler yaşayan yakışıklı bir adam…

Bambaşka hayatlara ait bu iki insanın yolları yağmurlu bir gecede Chloe'nin aracının kullanılamayacak duruma gelmesiyle kesişir. Genç adam, Chloe'ye yardım edip onu yakından tanıdıkça hayatını sonsuza kadar değiştirecek olan kadını bulduğunu fark eder. Fakat Chloe'nin kalbini ve güvenini kazanmak sandığı kadar kolay olmayacaktır.

Bir erkeğe yeniden güvenmemeye yeminli bu genç kadın için Chase bir istisna olmayı başarabilecek midir?

"Bella Andre'nin samimi ve cüretkâr üslubuyla hayat verdiği karakterlerin her birine bayılacaksınız."
-Romantic Times-

"Bu kitabın her satırına adeta tutkunun ve aşkın kokusu işlemiş gibi."
-USA Today-

"Uzun Yağmurlardan Sonra için Bella Andre'nin
kaleminden çıkan cezbedici ve davetkâr yolculuğun ilk durağı diyebiliriz. Sullivan ailesi
üyelerinin gerçek aşkla buluşmalarının tanığı olmak oldukça iç gıcıklayıcı ve heyecanlı olacağa benziyor."
-Cosmopolitan-

"Çarpıcı romantizmle kuşatılmış duygusal ve içten hikâyelerin yazarından sıcacık bir aşk romanı."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786053482635
 • Orijinal Adı:
  The Look of Love
 • Çeviri:
  Selin Gül Seçer
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yeşim Gökyıldız 
 18 Tem 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

~ İsmi, kapağı ve konusu oldukça ilgimi çekti. Ben de alıp okudum. Öncelikle
akıp giden, sürükleyici bir roman olduğunu söyleyebilirim. Çok fazla detaya yer
vermeyen sade ve hafif bir üslup kullanılmış. Sıkılmadan okuyabilirsiniz. Bunlar kitabın artılarıydı.

~ Chloe Peterson,otuzlu yaşlarında,gerçek aşkı evliliğinde bulduğuna inanan ama eşi,Chloe'ye büyük bir baskı ve şiddet uyguladığı için büyük hayal kırıklığına uğrayan güzel bir kadındır.Eşinin onu dövme girişiminden zar zor kurtulan Chloe,gece geç saatlerde bilmediği bir yere arabasıyla yolculuğa çıkar.Yağan yağmur şiddetini iyice artırmaktadır ve kız yolda yalnız kalır.Kader ise hiç beklenmedik sürprizler hazırlamaktadır.

~ Sekiz çocuklu Sullivan ailesinin ortanca çocuğu olan Chase,yağmurlu gecede yolda gezerken Chloe'ye rastlar ve kadının güzelliğinden çok etkilenir.Chloe'yi yoldan kurtardıktan sonra bir gecelik kalması için evine götürmeyi teklif eder.Erkeklere artık güvenmeyen Chloe,ilk başta kabul etmese de çaresiz kalarak Chase'in evine gelir.Daha ilk geceden aralarında bir duygu patlaması ve kıvılcım yaşanır.Birbirlerine mıknatıs gibi büyük bir çekim uygulayan ikili,bir aşk hikayesinin altına imzalarını atabilecek midir?


~ Eksilerine gelirsek karakterler tanışır tanışmaz bir çekim hissettiler ve bir iki gün sonra aşık oldular.Yeni tanışmış iki insanın bu kadar samimi olmaları ve hemen aşık olmaları bana inandırıcı gelmedi açıkçası. Aşk sadece fiziksel çekime bağlı ve basit bir şey değildir.Pek mantıklı bulamamam ve olayların geçiştirmeli,klişe olması sevmediğim yönleriydi.Bir de yazar boşlukları doldurmak için o kadar cinsellik kullanmış ki neredeyse her bölümde erotik bir sahne vardı.Bu da 240- 250 sayfa olabilecek romanın 336 sayfa olmasına yol açmış.


~ Tüm eksilerine rağmen bir oturuşta okuyabileceğiniz, hafif, boğmayan ve daraltmayan bir roman. Kafanızı dağıtmak istediğiniz zamanlar için ilaç gibi olabilir. Edebi anlamda hiçbir şey katmasa bile eğlenceli ve keyifli bir kitaptı. Yayın evi de baskısı ve kapak tasarımı yönünden başarılı bir iş çıkarmış.

~İpucu içerir~
Çok klasik bir türden yazılmış bir kitaptı. Bir kadın yanlış bir evlilik yapmış ve erkeklerden kaçarken karşısına çıkan adama tekrar güvenebilmiştir ve aralarında masum bir sevgiden çok cinsel dürtüler vardır bu cinsel dürtü ile aşık olduklarını anlarlar. Kitabın yarısından fazlasında cinsel içerikler o kadar çok kullanılmıştı ki kitabın çoğu sayfasını atladım diyebilirim. Kitabın artılarını ve eksilerini değerlendirir isek kitap akıcı bir oturuşta bitirilebilecek - günlük hayatta eşi az rastlanır- bir aşk hikayesini anlatıyor ama eksi tarafı ise çok ve çoookk cinsel içerikli detaya girmesi idi.
Eğer kitabı okumak isterseniz edebi yönden hiç birşey kazanmadığınız gibi kitabı bitirdikten sonra kitaba ayırdığınız zaman için üzülebilirsiniz....
İyi okumalar

Melike Mercan 
14 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 5/10 puan

Güzel kitap ama yarısından çoğu yatak muhabbeti fazlasıyla yer verilmiş.
GÜVENMENİN NE KADAR ZOR OLDUĞUNU BİLİYORUM İKİ GUNDE İNSANA GÜVENDİ ŞAŞIRTICIYDI DOĞRUSU..
TAVSİYE ETMEM AMA OKUNMAYACAK KADAR KÖTÜ DEĞİL..

ŞÜKRÜ UYAR 
20 Tem 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Chloe adındaki güzel bayan eski kocasının saldırısından kaçıp yağmurlu bir gece yola çıkar ve yolda arabası kaza yapıp çamura saplanır.Gece vakti oradan hiç kimse geçmez ve Chloe beklemekten vazgeçip yaya olarak yola çıkar. Chloe henüz arabasından uzaklaşmadan oradan lüks arabasıyla Chase adında fotoğrafçı olan yakışıklı bir adam geçer.Chase kadını fark eder ve yardım etmek ister. Erkeklere artık güvenmeyen Chloe ilk başta yok dese de mecburen adamın yardımını kabul eder.Chloe lüks arabaya biner ve kendisini bir otele bırakmasını ister. Üstünde fazla para yoktur, o nedenle ucuz bir yer olmasını ister. Ancak Chase onu bu halde yabancı bir yere bırakmanın yanlış olacağını düşünür ve onu abisi Marcus'un şaraphanesindeki misafirhaneye götürmek ister. Chloe buna karşı çıkar ancak adam onu buna ikna eder ve Chloe tam beş gün boyunca o misafirhanede kalır. Chase ile daha ilk günden yakınlaşırlar. Chase zaten Chloe'ı görür görmez etkilenmiştir. Hayatının kadını olduğunu düşünür. Chase aslında hızlı yaşayan, kendince çapkın biridir.Ancak Chloe ile hayatını birleştirmek niyetindedir.Aralarındaki çekim artar ve her gece birlikte olurlar.Tutkunun en alasını yaşarlar. Chase kadına aşkını itiraf eder ancak Chloe duygularını hemen söylemez çünkü kendisi bundan kaçmaktadır. Hayatına başka bir erkeği almak istememektedir. Aslında Chloe adamı sevmektedir.Son gece Chloe de adama aşkını itiraf eder ve Chase hayatının kadınına evllenme teklifinde bulunur.Ve evlenirler.Kısaca hikaye bu.Fazlası var tabii.Ama her şeyi buraya aktaramam.Güzeldi, gayet akıcı bir üslupla yazılmıştı. Aşkı erotizmle yoğuran yazar güzel bir eser ortaya çıkartmış.Aşkı okumayı sevenler kitabı büyük bir keyifle okuyabilir.

Nejla GÜNEŞ 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 5/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı olmakla beraber bir gün içerisinde okuyup bitirdiğim bir roman oldu. Tipik beyaz dizi diye tabir edilen roman tarzında yazılmış, hızlı okunabilen sabun köpüğü misali hemen de unutulabilen bir konusu vardı. Kitapta yağmurlu bir gecede yol kenarında kaza yapmış olan Chole ye , oradan geçmekte olan yakışıklı ve bir o kadar da zengin meşhur Sullıvan ailesinin fotoğrağçı oğlu Chase 'ni yardımcı olmasıyla başlayan hikaye, beşinci günün sonunda evlenme teklifi ile son bulur. Ve kitap biter...Ha bu demek değil ki kitap okunmaz, aksine kafa dağıtmaya , boş vakit değerlendirmek için okunabilir..

PINAR DEĞİRMENCİ 
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Bella Andre nin de artık kalemini öğrenmiş oldum bu kitapla serinin son kitabı ile başlamak iyi olmamis onu anladım ama
Kitaba gelirsek oğlumuz yakışlı bir fotoğrafçi ve kızımız ile annesinin doğum günü sonrasında yağmurda arabasının yanında gördüğü an tanışıyor ve hersey başlıyor kitap güzel ve okunaklı akıcı ve sürükleyici sevdim.

Nihal Dudu 
24 Tem 2017 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Okumak için boşuna vakit harcamayın derim. 300 sayfalık kitabın 20-30 sayfası okunulacak gibi, diğer sayfalar çiftimiz arasındaki +18 ilişkiden bahsetmekte. O kadar ki koca kitabı yarım saatte bitirdim.

Kitaptan 9 Alıntı

Yeşim Gökyıldız 
 17 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Hayatımda ilk kez kendim için savaşacağım. İçimde,derinlerde bir yerde bu savaşı kazanacağımı biliyorum."

Uzun Yağmurlardan Sonra, Bella Andre (Sayfa 222 - Novella Yayınları)Uzun Yağmurlardan Sonra, Bella Andre (Sayfa 222 - Novella Yayınları)

Bunu neden kendilerine yapıyorlardı ki? Onlara bir pislikmiş gibi davranan erkeklere âşık olmanın cazibesi bunun neresindeydi?

Uzun Yağmurlardan Sonra, Bella Andre (Sayfa 83)Uzun Yağmurlardan Sonra, Bella Andre (Sayfa 83)

Chloe'nin sorunlarını çözecek birine ihtiyacı olmadığını biliyordu. Onun sadece sorunlarını kendisi çözerken onu sevecek, destekleyecek bitine ihtiyacı vardı.

Uzun Yağmurlardan Sonra, Bella Andre (Sayfa 203)Uzun Yağmurlardan Sonra, Bella Andre (Sayfa 203)
ebru tepe 
15 Ara 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Günbegün, anbean değişiyordu. Yüzündeki korkunç yarayla sırılsıklam bir halde yolun kenarında dururken bile bir kelebek kadar güzeldi zaten. Kozasından yeni çıkıyor değildi.
Daha ziyade, taşıdığı korkularını üzerinden attıkça kanatlarındaki renkler, daha parlak, daha muhteşem bir hal almıştı.

Uzun Yağmurlardan Sonra, Bella AndreUzun Yağmurlardan Sonra, Bella Andre