Üzüntüyü Yen Şen Olmana Bak

·
Okunma
·
Beğeni
·
8205
Gösterim
Adı:
Üzüntüyü Yen Şen Olmana Bak
Baskı tarihi:
1976
Sayfa sayısı:
271
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ak Basın ve Yayınevi
Baskılar:
Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak
Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak
How to Stop Worrying and Start Living
Üzüntüyü Yen Şen Olmana Bak
288 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitabın başında yazar kendini, New York'un en mutsuz gençlerinden biri olarak tanımlıyor ve başından geçenlerden, kitabı yazma serüvenine kadar birazcık özgeçmişinden bahsediyor bize. Daha sonra bu kitaptan istifade edebilmek için yapılması gereken 9 öneriyi belirtiyor ki gerçekten faydaya değer. Ve bölüm bölüm ruhunuza hitap etmeye başlıyor.

Üzerini çize çize, not ala ala okuduğum bu kitabın bir özetini çıkardım ve slayt haline getirmeyi planlıyorum. Çünkü yaşam koçum Sinem bana; "Bu kitabı okurken yazarın kendin olduğunu düşüneceksin ve bana 1 saatlik bir sunum yapacaksın! Seni Dale Carnegie olarak görmek istiyorum karşımda." dedi. Ön hazırlıklarım tamam ve yaklaşık 20 günlük bir süre içinde bu sunumu yapmayı planlıyorum.

Sizlere tavsiyem, eğer ki bu kitabı hayatınıza monte etmeyi planlıyorsanız, bu tarz bir çalışma yapmanız.

Unutmayın; "Üzüntüyü bırakın, yaşamaya bakın."

Saygılarımla...
üzüntüyle hiçbir yere varamayacağını anlayarak üç basamaktan ibaret olan şu yöntemi uyguladı.
1-Olayı inceleyip, en kötü olasılık nedir? Bunu araştırmak.
2-Gerekirse bu en kötü olasılığa hazırlanmak.
3-Sonra sakince zararı azaltmanın yollarını aramak.
283 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Yeni alışkanlıklar ve kararlar için istek,azim ve kararlılık gerekir.Gerçekten ihtiyacı olan iradesi ve duygusal zekası gelişmiş arkadaşlar için faydalı olabilir.
425 syf.
Öncelikle çok beğenerek okuduğumu belirtmek isterim.İnsanın kendini keşfedebileceği,hayatta karşısına çıkabilecek zorluklarla nasıl mücadele edebileceğini anlatan çok faydalı bir kitap...
283 syf.
·10/10
Bu kitapla lise yıllarımda tanıştım. Dale carniege kişisel gelişimde ve kişilerarası iletişimde bu meseleler bu kadar populerleştirilip birbirinin aynı şeyleri farklı cümlelerle anlatan , sadece ne düşünüyorsanız o oluru tekrar eden secretvari bir yazar değil o bir akademisyen ölümünden yıllar sonra bile eğittiği ışık tuttuğu kişiler onun yolunda devam ediyor.Hayatının bir döneminde dibi görmüş kişilerin başlarına gelen küçük hikayelerden oluşuyor kitap.Kötü bir dönem geçiriyorsanız gerçek bir terapi .
283 syf.
·10/10
Bu kitap gerçekten beni değiştirdi üzüleceğim olaylara daha az üzülmemi sağladı. Tekrar tekrar okunması gereken bir kitap. Her üzüldüğünüz de açıp okuyun ve kendinize gelin
283 syf.
·Beğendi·7/10
Diğer kişisel gelişim kitaplarından farkli, okumaya değer günlük hayattan birçok yaşanmışlık örnekleriyle karşılaşıyorsunuz bence sık sık basvurabileceginiz kitap
kitabı ilk kez d&r da görüp incelemiştim. daha sonra internetten sipariş ettim. okuduğum ilk kişisel gelişim kitabıydı. şuan neden hiç arkadaşımın kalmadığını ve iş hayatında başarısız olduğumu anladım diyebilirim. ( tek suç benim değil tabii) kendimi zaten eleştirirdim ama bu kitap beynimden vurmuşa döndürmüş oldu. diğer kişisel gelişimlerini bilmem ama bu onlardan çok farklıdır içindeki örnekler zaten yazarın yaşadığı dönemdeki çok büyük insanlarla kurduğu sohbetlerden - deneyimlerden oluşmuş genelde. bizim bildiğimiz çoğu uber insanın danışmanlığını yapmış zamanında.
283 syf.
Daha önce okumuştum. Bu kitapla ilgili ilginç bir anım, Heyecanla kitabı okuyordum yanımdaki arkadaşıma mutlulugun sırlarını muttebbessim olmamız gerektiğini ve kitaptan alıntıları okuyordum arkadaşıma; yanımıza yaşlı bir amca geldi ne okuyorsunuz bizde anlattık ve kitabı eline alıp fırlattı "niye yaptın amca " bize tarihi bir ders vererek şöyle dedi "Bu anlatılanların hepsi Resûlullahın hayatında var, niye onun hayatını okumayıp, yabancıdır diye ilginizi çekiyor." Gerçekten çok doğru söyledi.Bu kitabın yerine Resûlullahın hayatını defeatla okumak lazım.
283 syf.
·2 günde
Bazı yerleri eksik olsa da kendi için dünyamızı keşfetmek için güzel bir kitap. Üzüntü ve acılardan kurtulmak,karar verme ile ilgili bilgiler yer almakta ve kurallar var.Yazarımız kendi hayatından ve birçok insanın hayatından örnekler vermiş.(https://sadeceyagmurr.blogspot.com/...asamaya-bak.html?m=1) okumalar.
283 syf.
·Beğendi·7/10
Bu aralar en çok okuduğum tarz kişisel gelişim kitapları oluyor. İş stresinden midir nedir? Okudukça ne gereksiz şeylere üzülüp kendimi ne denli yıprattığımi görüyorum.Hayatta hiçbirşey senden önemli değil diyor bu kitaplar bana.Kendini sev kendine değer ver diyor.
Sevviyorum bu kitapları
Tanrım!
Bana değiştiremediğim şeyleri kabul etmek için
Sükûnet,
Değiştirebileceğim şeyler için
Cesaret,
Ve bunu ayırdedebilmem için
Akıl ver!
Dr. Reinhold
'Kin tutmanın büyük bedeli'
Shakespeare: 'Düşmanınız için öyle çok kızdırmayın ocağı. Çünkü o ocak sizi yakacaktır' demektedir. Yani kin tutan ve nefret eden insana bunların çok zararı vardır. Bunun için. 'Düşmanlarımıza kin beslemeyelim. Aksi halde onlar verdiğimiz zarardan fazlasını kendimize veririz.
'Sevmediğiniz insanları düşünmeye bir dakika bile harcamayın'.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Üzüntüyü Yen Şen Olmana Bak
Baskı tarihi:
1976
Sayfa sayısı:
271
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ak Basın ve Yayınevi
Baskılar:
Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak
Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak
How to Stop Worrying and Start Living
Üzüntüyü Yen Şen Olmana Bak

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

  • 1 defa gösterildi.

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0