Vahşi Adalet

8,6/10  (20 Oy) · 
51 okunma  · 
20 beğeni  · 
917 gösterim
Gece ıssız. Karanlığı bir çığlık yarıyor. İşkence gören bir kadının çığlığı.

Katil bulunmazsa vahşetin sesi daha da yükselecek.

Ormanın derinliklerine gizlenmiş bir dağ evinde, tüyler ürpertici bir manzara polis tarafından keşfedilmeyi beklemektedir. Sicili şiddet ve uyuşturucuyla dolu başarılı bir cerrah, çürütülmesi imkânsız gibi görünen kanıtlara karşı kendisini savunması için Portland'ın en iyi avukatlarından Frank Jaffe'yi tutar.

Jaffe'nin kızı, ceza hukukuyla henüz tanışmakta olan genç bir avukattır. Yeteneğini masum bir adamı savunmak için mi, yoksa bir canavarın serbest kalması için mi kullanmakta olduğundan emin değildir. Derken cerrah, ardında pek çok soru işareti bırakarak ortadan kaybolur.

Birkaç yıl sonra dehşet verici katliam tekrar başlar.

Genç avukatla polisler, katili başka bir kurban daha vermeden yakalayabilecekler mi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  382
 • ISBN:
  9786055358051
 • Orijinal Adı:
  Wild Justice
 • Çeviri:
  Süreyya Çalıkoğlu
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Simay 
17 Mar 14:43 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Sürükleyici bir kitap, işlenen cinayetler yıllar öncesine dayanıyor ve aklınızdaki katil sürekli değişiyor. Cinayet, polisiye türünde roman okumayı seviyorsanız tavsiye ederim.

Barış Ç. 
31 Mar 22:31 · Kitabı okudu · 9 günde · 8/10 puan

Okuduktan çok uzun süre sonra ikinci defa okuduğum kitaplardan.Adı ve kapağı sizde ne uyandiriyorsa onu başarılı bir şekilde yaşatan harika bir kitap.
Bu tarz kitaplardan edebiyat şiirselliği yada sizi daha iyi, daha donanımlı bir insan yapicak bilgi kaynakligi beklememek gerekiyor. Bu kitabı okuyup aydınlanacak biri yoktur sanırım. O halde bu kitaplar ne için okunur ? Bence rutin hayatınıza bir adrenalin katmak için. Zekice bir kurguya dahil hissedip empati duygunuzu güçlendirmek için. Bu kitap işte bunlar için gayet ideal. Tıpkı adı gibi vahşi bir kitap.Cinayetler,polisler, avukatlar, doktorlar derken kitabın açık ara süpriz sonlu finaline kadar hiç durmadan ilerleyen bir hareketliliği var. Biraz kafanızı dağıtıp gerilim arıyorsanız, gönül rahatlığıyla tavsiye ederim

Librarian 
12 Ağu 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Tek bir tanımla film gibi bir romandı.Daha iyi kurguları daha iyi anlatımlar içinde okumuştum ama neden bilmem bu kitabın akışından kendimi alamadım.Cerrahlar, avukatlar, emniyet mensupları ve mafya dörtgeni içinde insafsızca işkence görerek katledilen suçsuz insanlar.Acaba katil bütün işaretlerin gösterdiği uyuşturucu bağımlısı, şiddete meyilli cerrah mı???Yoksa...

Ayşe Başak Gürel 
 01 Haz 08:43 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gerilim-polisiye türü seven biri olarak ' vahşi adalet'i çok beğendiğim. Kurgusu muhteşem şaşırtıcı filmi de çevrilebilir. Akıcı ve sürükleyici bir kitap. Okurken kendinizi bırakıyorsunuz kitaba. Gerilim-polisiye sevenler mutlaka okusun.Tavsiye ederim.

Sinem A. 
14 May 21:16 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Uzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı.Beklentimi fazlasıyla karşıladı.Ama yine de kitabın başında katili tahmin edebildim.Olay örgüsü de oldukça sağlam.Eğer bu tarz kitaplardan hoşlanıyorsanız okumanızı öneririm.

Aysima 
02 Haz 14:14 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İntikam bir tür vahşi adalettir. -Francis Bacon
Heyecan dolu, adrenalini her zaman hissedeceğiniz. Kan donduran bir roman. Yaptıklarını aklınızın alamayacağı vahşi bir kitap.

Muhammed burak akpınar 
14 Haz 04:42 · Kitabı okudu · 35 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk okuduğum cinayet kitabı ve hayran kaldım kitabı okurken yaşıyordum.Olay örgüsü, karakterler çöl güzel işlenmiş. Herkesin okumasını tavsiye ederim

ceydasu erinçç 
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

çok güzwl kitap ama 10+ yaş üstü okusun korkabilirsiniz içi çok korku tavsiye ederim ama cesaretliyseniz okuyun

Adem Gülmaz 
21 Kas 2015 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitapta olaylar o kadar hızlı ilerliyor ki adeta insanın başını döndürüyor. Bir olaya alışamadan bir diğerine sevk ediyor yazar bizleri ve olayları takip etmek çok keyifli oluyor. ayrıca katil Cardoni miydi Justine miydi derken bir bakıyorsunuz kitap bitivermiş. ama ummadığınız şekilde....

Kitaptan 2 Alıntı

neslihan güneş 
31 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Biliyorsun, acı konusu ile ilgilenmeme neden olan babamdı, ama yaklaşımı bilimsel ya da yaratıcı değildi. Hayal gücü ancak kemer ve yumruğa yeterdi. Ama ben onu gölgede bıraktım, sen de yakında göreceksin."

Vahşi Adalet, Phillip Margolin (Sayfa 371)Vahşi Adalet, Phillip Margolin (Sayfa 371)
Gamze Kaan UYSAL 
09 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Bir insanın elinde yirmi yedi tane kemik vardır. Bu da sana korkunç acılar çektirmek için yirmi yedi seçeneğim olduğu anlamına gelir."
(Syf.170)

Vahşi Adalet, Phillip Margolin (Sayfa 170)Vahşi Adalet, Phillip Margolin (Sayfa 170)