Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu

7,3/10  (4 Oy) · 
4 okunma  · 
4 beğeni  · 
72 gösterim
28. yüzyılda Valerian ve Laureline, insanların yerleşim alanlarına uygulanacak emirleri taşıyan bir operasyon biriminde görevlidirler. Savunma Bakanlığı'nın emriyle ikili, etkileyici bir şehir olan Alpha'ya görevlendirilirler. Alpha, evrendeki pek çok farklı türün bilgi, deneyim ve kültürlerini paylaşmak için yüzyıllardır bir araya geldiği bir şehirdir.

Fakat şehrin merkezinde bir gizem vardır; karanlık bir güç bu şehrin huzur dolu ortamını tehdit etmektedir. Valerian ve Laureline'nin görevi bu güç aktif olup Alpha'yı ele geçirmeden önce hem şehri hem de tüm evrenin geleceğini kurtarmaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786052398210
 • Yayınevi:
  Ren
 • Kitabın Türü:
Sadık Cemre Kocak 
02 May 10:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Filmiyle hemen hemen aynı sahnelere sahip olan kitabımızda olay örgüsü çok güzel. Sabah yolda başladım derse girmeden evvel bitirdim. Çok kaliteli bir yazı olmuş.
Filmdeki gibi Mül Gezegeni ve Prenses Liho-Minaa kitabın başında geçiyor. Hemen akabinde Valerian ve güzeller güzeli sevgilisini rüya hikayesiyle birlikte kitabımızda görüyoruz.
Film gibi kitapta da temponun hiç düşmediğini gözlemliyoruz. Komik yerlerse oldukça fazla. Mesela örneklendirelim.
Laurine’nin esir alınması sahnesinde bir uzaylıyla yaşadığı kıyafet diyaloğu akıllardadır. Burada da aynı sahne mevcut ve gözümün önüne okurken gelmesi sonucu yaşadığım kahkaha krizini de (yaşadığım rezilliği düşünürsek milletin yanında) belirtmek gerek.
Hem eğlenceli hem de çabuk geçen sayfalar sonrası kitabımızı erkenden bitirdik. Sizlere de şimdiden Mutlu sabahlar iyi okumalar dilerim..

Kitaptan 1 Alıntı