Vampir Günlükleri Stefan Günlükleri 1 - Kökler

7,1/10  (7 Oy) · 
37 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.157 gösterim
L.J.Smith romanlarından ve Kevin Willamson & Julie Plec tarafından yaratılan TV dizisinden uyarlanmıştır. Yıl 1864. Amerikan içsavaşı tüm hiddetiyle sürüyor. On yedi yaşındaki Stefan Salvatore'nin savaşı ise kendisiyle. Sevmediği biriyle nişanlıyken Katherine adında gizemli bir kıza aşık oluyor. Katherine, ışıl ışıl bukleleri ve haylaz bakışlarıyla nefes kesici ve baştan çıkarıcı bir kız. Ama bir sırrı var. O bir vampir. Ünlü "Vampir Günlükleri" dizisinden ilham alınarak yaratılan "Stefan Günlükleri", Stefan, Damon ve Katherine arasında aslında neler yaşandığını "Vampir Günlükleri"ndeki efsanevi aşk üçgeninin nasıl doğduğunu günışığına çıkarıyor. (Tanıtım Bülteninde)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786054560486
 • Çeviri:
  Evrim Şolpan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Rabia Özdemir 
14 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ketherine yanıma çöküp elbisesinin etek ucuyla başımı sildi. Dudaklarını yaladığını sonra ağzını sıkı sıkı kapattığını gördüm. 'Yaralanmışsın, 'dedi usulca. Yarama bastırmayı sürdürüyordu. Geri çekilmeye çalıştım ama omzumdan tutup durdurdu.
'Merak etme. Unuttun mu ? Kalbimin sahibi sensin.' dedi Ketherine, gözlerimin içine bakarak. Hiçbir şey söylemeden başımı salladım. Ölüm gelecekse, bir an önce olmasını umuyordum. Ketherine aklımı okumuş gibi dişlerini gösterince, gözlerimi kapatıp boynumda hissedeceğim acıyı bekledim.

Vampir Günlükleri, L. J. Smith (Sayfa 132)Vampir Günlükleri, L. J. Smith (Sayfa 132)
Rabia Özdemir 
14 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Bu güç değil zayıflık", dedi damon ayağa kalkarak. "Dünyaya inmiş bir cehennem. Daha kötü bir şey olamaz"
"Olamaz mı? Babam gibi ölmeyi mi tercih ediyorsun", inanamayarak başımı iki yana salladım. "İkinci bir fırsatın var"
"Bu fırsatı hiç istemedim. Tek istediğim Ketherina'di. O da yok artık. Öldür beni bitsin bu iş. "Damon bana sivri uçlu bir dal parçası verdi. "Al şunu" dedi kollarını açarak. Kalbine alacağı tek darbeyle istediğine kavuşabilirdi.

Vampir Günlükleri, L. J. Smith (Sayfa 222)Vampir Günlükleri, L. J. Smith (Sayfa 222)