Vampir Günlükleri 1.Kitap Uyanış ve Savaş

7,6/10  (80 Oy) · 
356 okunma  · 
65 beğeni  · 
5.894 gösterim
Ölümcül bir aşk üçgeni Elena: Altın kız, lider, gözüne kestirdiği herkesi ele geçirebilecek biri. Stefan: Düşünceli ve gizemli, geçmişi lanetleyen bütün kötülüklerden Elena'yı korumak için mücadele ederken bile, kızın cazibesine bir tek o karşı koyabiliyor. Damon: Seksi ve tehlikeli, kendisine ihanet eden kardeşi Stephan'dan intikam almaktan başka bir şey düşünemiyor. İki kardeş vampir ve aralarına giren güzeller güzeli kızın hikayesi! Serinin devamı Vampir Günlükleri, Öfke ve Karanlık Buluşma için gözünüz Artemis'te olsun! (Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  486
 • ISBN:
  9786054228935
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Artemis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
şule güntay 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 7/10 puan

İlk önce dizisini izleyip sonradan kitabını okuyanlardanım.Kitap ve dizide gerçekten birbirinden bağımsız şeyler var.Eğer diziyi izliyorsanız kitabını okumak sizi sıkabilir.Her zaman denildiği gibi önce kitap(!)

Ceren 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kesinlikle dizisiyle/filmiyle kıyaslanmaması gereken bir kitap daha. Serinin en iyi kitabı olarak da yorumlayabilirim. Soluksuz okunacak cinsten bir kitap. Yazarın anlatımı olsun olaylar olsun insani içine çekiyor.

zeynep 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bence kitabınida okuyun dizisinide izleyin ikiside çok guzel olmuş. Ben ilk kitabin serisine başladım ama daha sonra diziyide izleyince seriyi yarida biraktim. Vampir kitabi ariyorsaniz bu seriyi okumanizi tavsiye ederim :)

Yani, emek verilmiş diyorsun ama,canım bu kadar da olmaz ki!!! Bi vampirliktir aldı yürüdü, önüne gelen bi şeyler yazıp,hop hadi ohh, al sana kitap yapıyor.Bu kitaba verilen paraya yazık. Dava açıp ödediğim parayı geri almayı düşünüyordum... Neyse ki dizi yapıp senaryosuna el attılar da biraz bi şeye benzedi...Kötünün iyisi bu olsa gerek...

Ahmet AslanTürkiyeli 
12 Oca 22:52 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap kesinlikle harika, Elena nın Stefan a karşı duyduğu aşkı ve Stefan ın gerçekleri saklamak uğruna Elena dan uzak durması ve bunlara benzer bir çok Aşk,nefret,macera ve azmin yer aldiği bu kitabi herkese tavsiye ederim. Emin olun ki tekrar tekrar okumak isteyeceksiniz. Zaten bir sonraki kitaplar bundan daha macerali yani okuyacak olanlara tekrar söylüyorum. Pişman olmayacaksınız...

İlk defa kitabı film/diziye tercih etmiyorum,edemiyorum.Dİzisi kitaptan gerçekten daha etkileyici.Ben de belki önce alacakaranlık sonra gece evi serilerini okuyup birde dizisini seyredince bu fikre vardım.Ama ciltli kapak ve kitap ayıracı hakikaten çok etkileyici.Bir dahaki kitap alışverişlerim için bir kriter oldu bile

Efe Aksoy 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bence kitabınida okuyun dizisinide izleyin ikiside çok guzel olmuş. Ben ilk kitabin serisine başladım ama daha sonra diziyide izleyince seriyi yarida biraktim. Vampir kitabi ariyorsaniz bu seriyi okumanizi tavsiye ederim :)

Almina 
23 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 4/10 puan

İlk başta elenanın sarı saçlı mavi gözlü olmasına alışamadım diziden kaynaklı olsa gerek ama kesinlikle kitabını dizisine tercih ederim kitapta herşey daha sade ve daha anlaşılır Dizide ki elena ile kitaptaki elena zıtlar burada Elena kendine güvenen ve tuttuğunu koparan bir kız dizide tamamen bir ezik kısacası kitabını okuyun boş verin dizisini

Sümeyye Keser 
22 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ilk başta okuduğumda kafama göre canlandirmıştım karakterleri daha sonra dizi baslayınca tam yerine oturdu.Çok karışıktı kafamda .Şunu söyleyebilirim ilk defa bi kitabı diziden daha çok sevdim.

İlknur Yıldız 
09 Mar 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Dizisini izledikten sonra izlemeye başladım ki, dizi ve kitabı pek bağdaştıramadım. Karakterlerin görünüşleri bile bir farklı. Kurgu da farklı işliyor.

2 /

Kitaptan 3 Alıntı

Gülce ERİŞMİŞ 
14 Ağu 01:27 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Söyle," dedi Elena. "Bana bensiz ne kadar yaşayabileceğini söyle Stefan. Söyle ba..."
Ama Elena cümlesini tamamlayamadı. Stefan çoktan başını eğmiş, dudaklarını onunkilere bastırmıştı.

Vampir Günlükleri 1.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 317)Vampir Günlükleri 1.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 317)
Gülce ERİŞMİŞ 
12 Ağu 01:46 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kötülük asla huzur bulmaz. Zafer kazanabilir, ama huzur bulamaz.

Vampir Günlükleri 1.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 36)Vampir Günlükleri 1.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 36)
Efe Aksoy 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Damon: Seksi ve tehlikeli, kendisine ihanet eden kardeşi Stephan'dan intikam almaktan başka bir şey düşünemiyor. İki kardeş vampir ve aralarına giren güzeller güzeli kızın hikayesi!

Vampir Günlükleri 1.Kitap, L. J. SmithVampir Günlükleri 1.Kitap, L. J. Smith