Vampir Günlükleri 2. Kitap Öfke ve Karanlık Buluşma

7,4/10  (45 Oy) · 
229 okunma  · 
30 beğeni  · 
2.308 gösterim
Ölümlü - ölümsüz bir aşk üçgeni. Düşman kardeşler. Nefis bir kız. Çılgın bir romantizm. Bitmeyen bir macera. Vampir Günlükleri 2 Öfke ve Karanlık Buluşma Foxlife'taki diziyle beraber öğütmeniz önerilir! Kitap ve dizideki hikayeler birbirini tamamlayacak. Böylece her şeyi öğreneceksiniz. L.J. Smith büyük bir kadın. Türevlerinden on kusur yıl önce yarattığı ve Stephenie Meyer, Charlaine Harris, P.C. Cast, Rachel Cane, Richelle Mead gibi ölümlü - ölümsüz temasıyla harikalar yaratan yazarların öncüsü kabul edilen yazar Türk okurunu da tamamen ele geçirdi. 20 kadar dile çevrilen, milyon kopya satan, halihazırda Fransız ve Alman çoksatar listesine demir atmış bulunan ve Digiturk 8.Kanal Foxlife'in 2 hit dizisinden biri olan Vampir Günlükleri artik bir fenomen. Ölümsüz iki erkek kardeşin ölümlü bir kıza aşkı ve bu aşk üçgeni etrafında gelişen akıl almaz olayları anlatan dizi, yine bir Artemis serisi olan Charlaine Harris imzalı Trueblood'la beraber Artemis'in dünya markası kimliğini bir kez daha ortaya koyuyor. Elena: Altın kızken başından beri korktuğu ve aslında imrendiği bir 'şeye' dönüşür. Elena'nın artık kalbi atmıyordur. Stefan: Elena'yı kaybettiği için büyük acılar çekerken Damon'a düşman kesilir. Ve daha sonra yavaş yavaş farkettiği üzere, Abisi onun tek düşmanı değildir. Damon: Elena'yı saplantı haline gelir. İntikama susamışlığı Stefan'ı zehirleyip Damon'a başarıyı kazandırabilecek mi? Vampir Günlükleri'nin 3. ve 4. hikayelerinin toplandığı bu kitapta heyecan verici olaylar, iki vampir kardeş ve onların arasında kalan güzel kız için acıklı bir hale gelir. (Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786054228942
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Artemis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Efe Aksoy 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben ilk kitabı okumaya başlayanlardanım ilk kitabı çok beğenip ikinciye başlamıştım o sırada diziye de başladım kitaptan oldukça farklı ilerlemesine rağmen dizi daha çok hoşuma gitti ve kitabı yarım bıraktım

Gizem kayahan 
16 Oca 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Ben ilk kitabı okumaya başlayanlardanım ilk kitabı çok beğenip ikinciye başlamıştım o sırada diziye de başladım kitaptan oldukça farklı ilerlemesine rağmen dizi daha çok hoşuma gitti ve kitabı yarım bıraktım

Rumeysa Demirel 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Lise yıllarımda okuduğum için çok net hatırlamasam da diziyi hala takip ettiğim için sevdiğim bir seri :)

Kitaptan 8 Alıntı

Emire Nişli 
26 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Mecbur değilsin diye fısıldadı Elena şaşkınlıkla. Gözleri dolmuştu. Ben gidiyorum. Hayır gitme! Bonnie olduğu yerde hızla döndü ve kendini Elena'nın kollarına attı. Özür dilerim Elena, özür dilerim. Senin neye dönüştüğün umrumda değil. Geri dönmene sevindim. Sensizlik korkunçtu. Şimdi hıçkıra hıçkıra ağlıyordu.

Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 67)Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 67)
Emire Nişli 
26 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Cadılar Bayramı'ndan sonra birçok kişi Elena'ya karşı pek nazik değildi" dedi gözlerini silip devam ederken. Bunun onu incittiğini biliyorum. Ama Elena güçlüydü. Asla başka insanların düşüncelerine uymak için kendini değiştirmezdi. Ve bu yüzden ona o kadar saygı duyuyordum ki...

Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 39)Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 39)
Emire Nişli 
26 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Elena'nın daima değişik fikirleri vardı ve en sıkıcı şeyleri bile eğlenceli hale getirebilirdi. Bunu ona hiç söylememiştim. Şimdi keşke söyleseydim diyorum. Keşke sadece bilmesini sağlamak için onunla bir kez daha konuşabilseydim.

Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 40)Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 40)
Emire Nişli 
26 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Elena'nın sırtı ürperdi. Burada olmaz. Ah, hayır, Tanrım, başka her yerde, her zaman olabilir ama şimdi ve burası değil. Ama olmuştu bile. Bonnie ağzını açtı. Cemaate bakıyordu ama bu kez onları hiç görmüyor gibiydi. Ve Bonnie'nin gırtlağından çıkan ses , Bonnie'ye ait değildi.
"Kimse göründüğü gibi değil. Bunu unutmayın. Kimse göründüğü gibi değil." Sonra kıpırdamadan, boş gözlerle bakarak olduğu yerde kalakaldı.

Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 42)Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 42)
Emire Nişli 
26 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Onu ilk öpüşü. Dudakları buluştuğunda yaşadığı sersemletici şaşkınlık. Ve sonrasında, giderek derinleşen şok üstüne şoklar. Sanki kendi benliğinin özüne, unuttuğu bir yere uzanıyordu. Savunmasının yıkıldığını hissederek korkuya kapıldı. Bütün sırları, bütün direnci, insanları uzak tutmak için kullandığı bütün numaralar... Elena hepsini fırlatıp atmış ve ona ulaşmıştı.

Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 284)Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 284)
Gülce ERİŞMİŞ 
15 Ağu 19:35 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Katherine," dedi Damon. Hala gülümsüyordu.
"Evet?" Katherine öne eğildi.
"Katherine..."
"Evet, Damon?"
"Canım cehenneme!"

Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 179)Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 179)
Gülce ERİŞMİŞ 
22 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kaybedecekmişiz gibi görünüyoruz diye vazgeçmek için bir bahane olamaz. Denemek zorundayız. Çünkü diğer seçenek, teslim olmak.

Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 293)Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 293)
Efe Aksoy 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Vampir Günlükleri'nin 3. ve 4. hikayelerinin toplandığı bu kitapta heyecan verici olaylar, iki vampir kardeş ve onların arasında kalan güzel kız için acıklı bir hale gelir.

Vampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. SmithVampir Günlükleri 2. Kitap, L. J. Smith