Vampir Günlükleri 3.Kitap Dönüş :Çöken Karanlık

6,9/10  (36 Oy) · 
195 okunma  · 
34 beğeni  · 
1.598 gösterim
Sevgili Elena, Er ya da geç günlüğüne bakacağını biliyordum ve bunun bir an çnce gerçekleşmesi için dua ediyordum. Sevgilim, artık kendi başının çaresine bakabileceğine inanıyorum. Hayatımda senden daha güçlü bağımsız bir kız görmedim. Artık zamanı geldi. Gitme zamanı... Seni tekrar vampire dönüştürmeden aynı anda, aynı mekanda birlikte olabilmemiz mümkün değil. Buna gücümüz yetmez. Lütfen beni bağışla. Lütfen beni unut. Ah, aşkım, gitmek istemiyorum ama mecburum. Yardıma ihtiyacın olursa Damon'ı bul. Seni koruyacak, söz verdi bana. Asla incinmeyeceksin ve o varken Fell's Church'te kimse sana dokunamayacak. Aşkım, meleğim, sevgilim, seni daima seveceğim... Stefan Devamı var... Vampir Günlükleri - Dönüş: Gölge Ruhlar için gözünüz Artemis'te olsun! (Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  561
 • ISBN:
  9786054377152
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Artemis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ceren 
13 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İlk kitap kadar heyecanlı ve sürükleyici olmasa da etkileyici bir kitap. Sadece kitabın sonuna kadar sürekli aynı olayların süregelmesi insanı sıkan bir durum. Buna rağmen güzel bir kitap olarak değerlendirilebilir.

Rumeysa Demirel 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Lise yıllarımda okuduğum için çok net hatırlamasam da diziyi hala takip ettiğim için sevdiğim bir seri :)

Vampir Günlükleri 3.Kitap benzeri kitaplar

Kitaptan 8 Alıntı

Emire Nişli 
30 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Damon'ın dişleri zevkli bir acıyla zonkluyor, kendini bir kobra hızıyla saldırmak ve dişlerini genç kızın boynundaki o güzel damara geçirmek zorunda hissediyordu. Açtı-hayır, açlıktan ölüyordu- ve bütün vücudu kan içme arzusuyla yanıyordu.

Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 15)Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 15)
Emire Nişli 
 30 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Uykum geliyor. Stefan'la birlikte olmak ve bana sarıldığını hissetmek istiyorum. Stefan'ı seviyorum. Onun yanında kalmak için her şeyden vazgeçebilirim. Bana "Uçmaktan bile mi?" diye soruyor. Onunla birlikte olmak ve onu güvende tutmak için uçmaktan bile vazgeçebilirim. Onu güvende tutmak için her şeyden vazgeçebilirim.

Canımdan bile
Şimdi ona gitmek istiyorum.
Elena

Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 78)Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 78)
Emire Nişli 
30 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"İnciniyorsun. Gerçekten canın yanıyor," diye kabullendi Stefan nihayet.
Teslim olmuştu. Ben... Eğer ben... Eğer ben biraz..."
Stefan'ın parmakları aniden büyük bir serinkanlılıkla ve kendinden emin bir şekilde hareket ederek Elena'nın başını tutup kaldırdı, yana çevirdi ve Elena boynundaki iki dişi hissetti.

Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 4)Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 4)
Emire Nişli 
30 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Şimdi bütün dünya Stefan'ın etrafında dönüyordu. Dişlerini geçirmemesinin tek nedeni, birleşmiş zihinleri ve Elena'ya duyduğu sevgiydi. Kanından asla tamamen atamayacağı antik vampir dürtüleri bunu yapması için çığlık çığlığa haykırıyordu.
Ama Stefan onu seviyordu ve ikisi birdi. Ayrıca da bir milim bile kıpırdayamazdı, zevkten donup kalmıştı. Dişleri daha önce hiç bu kadar uzamamış, hiç bu kadar sivrilmemişti ve hiçbir şey yapmadığı halde dişinin sivri ucu Elena'nın alt dudağını kesmişti bile. Kan şimdi çok yavaş bir şekilde boğazına süzülüyordu.

Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 97)Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 97)
Gülce ERİŞMİŞ 
19 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Elena, benim istediğim her şey bu odada." Elini yatağa vurdu. "Yanıma oturursan, benim istediğim her şey bu yatakta da diyebilirim."

Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 178)Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 178)
Gülce ERİŞMİŞ 
21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Elena patlamak üzereydi. "Stefan'la ilgili bütün anılarım benden çalınsaydı," dedi soğuk bir sesle, "onu gördüğüm anda ona yine aşık olurdum. Ve Stafan'ın benimle ilgili bütün anıları silinmişse, ne aradığını bilmeden bütün dünyayı dolaşarak bir şey arar."

Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 461)Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 461)
Gülce ERİŞMİŞ 
19 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

O anda Stefan sanki evrenin başlangıcından beri sevgililermiş gibi hissetti. Karanlığın ortasında ilk yıldız belirdiğinden beri... Bu çok ilkel bir şeydi ve varlığının derinlerine işlemişti.

Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 168)Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 168)
Gülce ERİŞMİŞ 
21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Elena... Lanet olsun, o her şeydi. Zeki, büyüleyici, cesur, kurnaz ve güzel. Damon gözlerinin bütün bunları söylediğini biliyordu ve Elena bakışlarını kaçırmıyordu.
"Biraz yürüyebiliriz," dedi ve o anda ziller çaldı, borozanlar gürledi, konfetiler yağdı ve güvercinler uçup ahenkle salındı...
Diğer bir deyişle Elena "Olur," dedi.

Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 436)Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 436)