Vampirler, Cadılar, Hayaletler ve Başka Bilinmeyenler

7,1/10  (7 Oy) · 
15 okunma  · 
6 beğeni  · 
661 gösterim
Bu kitapta kan grubu ayırt etmeyen vampirlerin, bastığı yeri titreten devlerin, ne kadar dudağı varsa havaya doğru büzerek "Aauuuu!" diye uluyan kurt adamların, kollarını havaya kaldırıp gözlerini belerterek yürüyen zombilerin, oraya buraya uçuşan hayaletlerin, süpürgeli cadıların, alev saçan ejderhaların, kısacası şu ana kadar "Tu destur!" dediğiniz bütün öcülü böcülü mevzuların gerçek öyküsünü okuyacaksınız. Ayrıca kimlerin kara büyü yaptığını, abrakadabra sözünün ne manaya geldiğini, Drakula'nın ne kadar krokula olduğunu, tarihte geçen vampirsavarların vampirleri nasıl savdığını, cadılığın hiç de öyle sadece yellozluk alameti olmadığını öğreneceksiniz. Bırakın, aklınızın kapıları gıcırdayarak ardına kadar açılsın. Sakın yağlamaya kalkmayın. Çünkü şu ana kadar merak ettiğiniz tüm bu gizemli mevzuların sırrı, bu kitabın içindeki gıcırtılarda saklı... Şimdi, emrivaki gibi olmasın ama kitabın arkasını okumayı bırakıp kapağını açın ve sarmaşıklarla çevrili eski bir evin mezarlıklı bahçesine ilk adımınızı atın. Çünkü sadece bu kitapta yaşayan bir adam, başkasına sorduğunuzda "Saçmalama bee!" dedirtecek tüm sorularınızın cevaplarını bir bir vermek için, sallanan sandalyesinde oturmuş sizi bekliyor. Haydi bakalım, kapıya usulca yanaşıp, tokmağını yankılı yankılı "Takk! Takk! Takk!" diye vurun. Görünmeyen birinin "Gıcıığğrtt!" diye açtığı kapıdan yüzünüze vuran serin ve küf kokulu bir rüzgârla beraber içeri buyurun.

Hoş geldiniiiizz!!! Ha ha ha ha ha haa!!!

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2009
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789756107652
 • Yayınevi:
  Carpe Diem Kitapları
 • Kitabın Türü:
Şule Yıldırım 
26 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitabı merak uğruna aldım ama asla pişman olmadım kabul ediyorum değişik konulara değiniyor ama ilgi duyana eğlenceli bir kitap.Ve eğer bu tarz konulara ilgi duyuyor ve eğlenceli bir şekilde bilgi almak isterseniz bu kitap size göre demektir

Betül Tosun 
 29 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 3/10 puan

Kitabın ilk kapağını açtığınızda şu söz dikkatinizi çekiyor ''çünkü insana en çok kitap yakışır ve mürekkebin kuruduğu yerde kan akıyor'' bu sözü okuyanlar saçma bulur ama bu söz zaten kitabı özetliyor.

Kitaptan 1 Alıntı

Şule Yıldırım 
26 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bilginin de terazisi var , tartacaksın . İşittiklerin önce hayalin elinde kalacak , tahkik edeceksin, hakikatse inanacak uydurmaysa reddedeceksin

Vampirler, Cadılar, Hayaletler ve Başka Bilinmeyenler, Kerem Toprak (Sayfa 13)Vampirler, Cadılar, Hayaletler ve Başka Bilinmeyenler, Kerem Toprak (Sayfa 13)