Var Olmanın Gücü Hayatının Amacını Uyandır!

9,2/10  (13 Oy) · 
33 okunma  · 
13 beğeni  · 
729 gösterim
Bir Spiritüel Klasik.
Bir New York Times Bestseller
Bir Uluslararası Fenomen

Şimdinin Gücü, Eckhart Tolleyi günümüzün en önemli spiritüel öğretmenlerinden biri haline getirdi. Şimdi, Şimdinin Gücünün devamı niteliğinde olan ve uzun zamandır beklenen bu kitap - yaklaşık sekiz yıldır yazdığı ilk kitap - Tollenin güçlü mesajını ve ruhsallığını tamamen yeni bir kuşağa taşıyor.

Şimdinin Gücünün sıra dışı başarısından yola çıkan Tolle, şimdi çok daha sevgi dolu yeni bir dünyanın doğumunu göstermek için bizleri kendi yaşamlarımızın ötesine taşıyor. Bu, egomuzla yaptığımız mevcut kimlik tanımlamamızı aşarak, kim olduğumuz hakkında tamamen yeni bir düşünce tarzını benimsemeyi gerektiriyor. Bunun olması için, insan zihninin yapısının evrimsel bir değişim geçirmesi gerekiyor. 

Var Olmanın Gücünde, Tolle ego temelli bilincimizin dinamiklerini detaylıca açıklıyor. Sonra nazik ve son derece pratik terimlerle bizi bu yeni bilinç düzeyine geçiriyor. Kendimizi tanımladığımız her şeyin çok daha ötesine geçerek, gerçekten kim olduğumuzu ve kimliğimizin sonsuz yüceliğini deneyimleyeceğiz.
 
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2006
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9789750039793
 • Orijinal Adı:
  A New Earth: Awakening Your Life's Purpose
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

"Ic amacin ne oldugunu anlamaktan dış seviyede ne yapman gerektigini bulmaya nasil gecebilirim?" Iste bu cumleyi size acik bir ifadeyle anlatmis kitap.
Merak edenler icin mutluluğunun sırrı kitap icinde bulunmaktadir.

vakur 
03 Mar 17:17 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 9/10 puan

her ne kadar Echart Tolle kendini ve felsefesini biraz tekrara düşmüş olsa da, anlattıklarının mükemmelliğinden mütevellit çok başarılı ve etkileyici bir eser olduğunu söylemeden edemeyeceğim...

kenan 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bu kitabı okuduktan sonra hayata bakış açım degişti

Kitaptan 5 Alıntı

Tuncay Canımoğlu 
08 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İyi bir insan olmak , iyi bir insan olmaya çalışmakla değil , içinizde zaten mevcut olan iyiyi bulmakla ve bu iyiliğin ortaya çıkmasına izin vermekle mümkün olabilir.

Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 22 - koridor)Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 22 - koridor)

Herhangi bir olayın en baştaki nedenini bulmak isterseniz, yaratılışın başlangıcına kadar geri dönmeniz gerekir. Kozmos kaotik değildir. Kozmos kelimesi bile düzen anlamına gelir. Bu insan zihninin kavrayabileceği bir düzen değildir, sadece zaman zaman bir parçasını yakalayabilir.

Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 207)Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 207)

Bir dağ olmak yerine antik Tao te Ching 'Evrenin vadisi olun'der. Bu şekilde bütünlük içindeki yerinize geri dönersiniz ve 'her şey size geri gelir'
Aynı şekilde İsa vaazlarından birinde şoyle der. 'bir yere çağrıldığında git en son sıraya otur. Oyle ki şölen sahibi içeri girdiğinde sana Arkadaşım lütfen daha yüksek yere buyur, desin işte o zman seninle birlikte sofrada oturan herkesin önünde saygınlık kazanırsın. Çünkü kendini yükselten kişi alçaltılacak, kendini alçaltan kişi yükseltilecektir"

Var Olmanın Gücü, Eckhart TolleVar Olmanın Gücü, Eckhart Tolle
Exlibris 
08 Eki 2014 · Kitabı okuyor

Ego, sahip olmayı Varlık ile birleştirme eğilimindedir. Sahibim, o zaman Varım. Ne kadar çok Sahip isem, o kadar çok Varım. (Mülkiyet İllüzyonu)

Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 56)Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 56)
Oya Gezer 
26 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğer olumsuzluğun ortasında "Şu anda kendi acımı kendim yaratıyorum", diyerek farkına varırsanız, şartlanmış egosal durumların ve tepkilerin sınırlarının ötesine geçmeye başlarsınız.

Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 122)Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 122)