Var Olmanın Gücü Hayatının Amacını Uyandır!

9,1/10  (16 Oy) · 
40 okunma  · 
18 beğeni  · 
760 gösterim
Bir Spiritüel Klasik.
Bir New York Times Bestseller
Bir Uluslararası Fenomen

Şimdinin Gücü, Eckhart Tolleyi günümüzün en önemli spiritüel öğretmenlerinden biri haline getirdi. Şimdi, Şimdinin Gücünün devamı niteliğinde olan ve uzun zamandır beklenen bu kitap - yaklaşık sekiz yıldır yazdığı ilk kitap - Tollenin güçlü mesajını ve ruhsallığını tamamen yeni bir kuşağa taşıyor.

Şimdinin Gücünün sıra dışı başarısından yola çıkan Tolle, şimdi çok daha sevgi dolu yeni bir dünyanın doğumunu göstermek için bizleri kendi yaşamlarımızın ötesine taşıyor. Bu, egomuzla yaptığımız mevcut kimlik tanımlamamızı aşarak, kim olduğumuz hakkında tamamen yeni bir düşünce tarzını benimsemeyi gerektiriyor. Bunun olması için, insan zihninin yapısının evrimsel bir değişim geçirmesi gerekiyor. 

Var Olmanın Gücünde, Tolle ego temelli bilincimizin dinamiklerini detaylıca açıklıyor. Sonra nazik ve son derece pratik terimlerle bizi bu yeni bilinç düzeyine geçiriyor. Kendimizi tanımladığımız her şeyin çok daha ötesine geçerek, gerçekten kim olduğumuzu ve kimliğimizin sonsuz yüceliğini deneyimleyeceğiz.
 
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2006
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9789750039793
 • Orijinal Adı:
  A New Earth: Awakening Your Life's Purpose
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Seval Togral 
04 Tem 11:43 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

"Öyle ki, insanlık tarihi tek kişinin oluşturduğu bir klinik vaka olmuş olsaydı , ona konacak teşhis muhtemelen şöyle olurdu : Bilinçaltının dışa vurumu olarak tanımlanabilecek kronik paranoyak sanrılar yaşayan ve patalojik düzeyde cinayet işleme ve "düşman" olarak algıladığı kişilere karşı aşırı şiddet ve zulüm eylemleri yapma eğilimi içinde olan biri..."

"Ic amacin ne oldugunu anlamaktan dış seviyede ne yapman gerektigini bulmaya nasil gecebilirim?" Iste bu cumleyi size acik bir ifadeyle anlatmis kitap.
Merak edenler icin mutluluğunun sırrı kitap icinde bulunmaktadir.

denizcisimbad 
03 Mar 17:17 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 9/10 puan

her ne kadar Echart Tolle kendini ve felsefesini biraz tekrara düşmüş olsa da, anlattıklarının mükemmelliğinden mütevellit çok başarılı ve etkileyici bir eser olduğunu söylemeden edemeyeceğim...

Büşra Coşkun 
18 Ağu 23:50 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Ego bu kadar derinden ve gerçekçi anlatılabilirdi.. Sayesinde özümü hem sevip hem de nefret ettim. Ve bu ikisini öyle güzel dengeli yaptırıyor ki şaşıyor insan. Her kütüphanede olmalı. Ama daha bitmedi! :))

kenan 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bu kitabı okuduktan sonra hayata bakış açım degişti

Kitaptan 14 Alıntı

Tuncay Canımoğlu 
08 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İyi bir insan olmak , iyi bir insan olmaya çalışmakla değil , içinizde zaten mevcut olan iyiyi bulmakla ve bu iyiliğin ortaya çıkmasına izin vermekle mümkün olabilir.

Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 22 - koridor)Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 22 - koridor)

Herhangi bir olayın en baştaki nedenini bulmak isterseniz, yaratılışın başlangıcına kadar geri dönmeniz gerekir. Kozmos kaotik değildir. Kozmos kelimesi bile düzen anlamına gelir. Bu insan zihninin kavrayabileceği bir düzen değildir, sadece zaman zaman bir parçasını yakalayabilir.

Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 207)Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 207)
Seval Togral 
 05 Tem 11:06 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

Bilincinizin bir evrimden geçmesi için , hayat size daima en değerli deneyimi yaşatacaktır.Bunun sizin ihtiyacınız olan deneyim olduğunu nasıl anlarsınız ? Çünkü o , ihtiyacınız olduğu anda yaşamakta olduğunuz deneyimdir de ondan.

Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 49)Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 49)
Seval Togral 
07 Tem 23:51 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

Eğer görünüşte çok sağlam gibi görünenler de dahil olmak üzere , tüm yapıların( biçimlerin ) dengesiz ve güvenilmez olduğunu fark eder ve bunu kabullenirseniz , içinizi bir huzur kaplar .Bunun nedeni şudur : Tüm biçimlerin geçici olduğunu farkettiğinizde , bir uyanış içine girer ve kendi içinizdeki biçimi olmayan , ölümün ötesindeki o boyuta ulaşırsınız.

Var Olmanın Gücü, Eckhart TolleVar Olmanın Gücü, Eckhart Tolle
Seval Togral 
07 Tem 23:48 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

Ego nasıl bir davranış sergilerse sergilesin, bu davranışların arkasındaki gizli motivasyon hep aynıdır: Diğerlerinin içinde sivrilme, özel olma , dikkat çekme , daha fazlasına sahip olmak için kontrolü elinde tutma ve tabii ki , başkalarından ayrı ve farklı olma duygusunu hissedebilmesi için , kendisine muhalefet edecek düşmanlar edinme ihtiyacı ...

Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 87)Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 87)
Seval Togral 
04 Tem 12:54 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

Dinler birleştirici olmaktan çıkıp , büyük ölçüde bölücü güçler haline geldiler.Tüm hayat formlarının tek bir bütün oluşturduğunu öğreterek şiddete ve nefrete son vermek yerine , daha çok şiddet ve nefret getirerek , hem insanları ayrıştırdılar , hem de sadece farklı dinler arasında değil, dinlerin her biri içinde de daha çok bölünmelere neden oldular. İnsanların kendilerini özdeştirdikleri ve kendi sahte benlik duygularını güçlendirmek için kullandıkları ideolojiler ve inanç sistemleri haline geldiler. Bu ideolojileri ve inanç sistemlerini kullanarak , kendilerini "haklı" , diğerlerini "haksız" çıkarmaya ve böylece diğerlerini öldürülmeleri gereken "düşman" , " inançsızlar" veya kafirler olarak tanımlamaya başladılar. Böylece , Tanrı'yı insanın suretinde yaratma gayreti içine girdiler . Ezeli, ebedi , sonsuz ve tanımlanamaz olan bir varlık, insanların "benim Tanrım " veya " bizim Tanrımız" olarak inanması ve tapınılması gereken zihinsel bir puta dönüştürülmüş oldu .

Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 24)Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 24)
Seval Togral 
13 Tem 11:35 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

"Sadece kendiniz olun " aslında iyi bir tavsiyedir ama yanıltıcı da olabilir , çünkü zihniniz gelir ve size "Dur bakalım ,ben nasıl kendim olabilirim ? "Diye sorar ve hemen "Nasıl kendim olabilirim ?" türünde bir strateji geliştirerek yeni bir rol yaratabilir ."Nasıl kendim olabilirim ?" diye soran aslında sizin sahte benliğinizdir .Sanki kendimiz olmak için bir şey yapmanız gerekiyormuş gibi bir şeyi ima eder .Bu sorudaki "nasıl" sözcüğü o yüzden çok yersizdir ,çünkü siz zaten kendinizsinizdir .Yapmanız gereken tek şey ,gerçek kimliğinize fazladan bir yük eklemekten kaçınmaktır. "Ama ben kim olduğumu bilmiyorum .Kendim olmanın ne demek olduğunu da bilmiyorum ." diyebilirsiniz. Kim olduğunuzu bilmemek sizi hiç rahatsız etmiyorsa ,geride kalan şey zaten sizin kim olduğunuzdur.

Var Olmanın Gücü, Eckhart TolleVar Olmanın Gücü, Eckhart Tolle
Seval Togral 
 05 Tem 10:00 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

Sözcükler , ister ses haline getirilerek ağzımızdan çıksınlar veya düşünceler halinde kalarak seslendirilmeden bırakılsınlar, üzerimizde neredeyse hipnotik diyebileceğimiz bir etki yaparlar.Kendinizi kolaylıkla onların içinde kaybedebilir ve bir sözcüğü bir nesneyle ilişkin kıldığınızda , adeta büyülenmiş gibi o nesnenin ne olduğunu kesin olarak bildiğiniz inancına kapılırsınız . Gerçek şudur ki siz o nesnenin ne olduğunu aslında bilmiyorsunuzdur .Sizin yaptığınız, gizemli bir şeyi bir etiketle örtmekten başka bir şey değildir . Hiçbir şeyin , örneğin bir kuşun , bir ağacın , en basit bir taşın ve özellikle de bir insanın tamamıyla bilinmesi mümkün değildir , çünkü onlar akıl sır ermez bir derinliğe sahiptir.Bizim algılayabildiğimiz ,deneyimleyebildiğimiz ve hakkında kafa yorduğumuz her şey ,gerçeğin sadece üst tabakası olup ve buzdağının ucu bile değildir .

Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 33)Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 33)

Bir dağ olmak yerine antik Tao te Ching 'Evrenin vadisi olun'der. Bu şekilde bütünlük içindeki yerinize geri dönersiniz ve 'her şey size geri gelir'
Aynı şekilde İsa vaazlarından birinde şoyle der. 'bir yere çağrıldığında git en son sıraya otur. Oyle ki şölen sahibi içeri girdiğinde sana Arkadaşım lütfen daha yüksek yere buyur, desin işte o zman seninle birlikte sofrada oturan herkesin önünde saygınlık kazanırsın. Çünkü kendini yükselten kişi alçaltılacak, kendini alçaltan kişi yükseltilecektir"

Var Olmanın Gücü, Eckhart TolleVar Olmanın Gücü, Eckhart Tolle
Exlibris 
08 Eki 2014 · Kitabı okuyor

Ego, sahip olmayı Varlık ile birleştirme eğilimindedir. Sahibim, o zaman Varım. Ne kadar çok Sahip isem, o kadar çok Varım. (Mülkiyet İllüzyonu)

Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 56)Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle (Sayfa 56)
2 /