Var'olan Annenin Yok'luğu Verilmeyen Sevginin Telafisi

6,7/10  (3 Oy) · 
10 okunma  · 
4 beğeni  · 
712 gösterim
“Anne oradayken bile her şeyi eksik olan, bir şekilde ayakta kalmış o annesiz çocuğa… Bu kitap senin için.”

“Jasmin Lee Cori, kötü annelik görmüş olmanın etkilerini ve bunlarla nasıl baş edileceğini şefkatle ve parıltılı bir açıklıkla anlatıyor. Onun bakış açısı çocuklarını sevgi dolu bir ortamda yetiştirmek isteyen yeni anneler, kalplerinde uzun süredir varlığını hissettikleri derin boşluğu doldurmak isteyen yetişkin oğul ve kızlar ve anneden kaynaklanan yaraları anlamak ve iyileştirmekle ilgilenen klinik psikologlar için paha biçilmez değerde olacaktır.”
- Dr. EVELYN BASSOFF, Psikoperapist, Anneler ve Kızlar: Sevmek ve Gitmesine İzin Vermek (Mothers and Daugthers: Loving and Letting Go) kitabının yazarı.

 

“Jasmin Lee Cori, okuyucuyu şefkatli ve sakin bir sesle kötü annelik görmüş olan yetişkinlerin yüz yüze kaldığı tehlikeli alanlara doğru götürüyor. Bir psikoterapist olarak kendi deneyim ve çalışmalarına dayanarak okuyucuya sancılı bir çocukluğun zorluklarıyla başa çıkmanın ve mutlu bir yetişkinlik yaşamanın keyfine varmanın yollarını gösteriyor.”

- KATHYREN BLACK, psikoterapist, Haritasız Annelik: İçinizdeki İyi Annenin Keşfi (Mothering Without a Map: The Search for the Good Mother Within) kitabının yazarı.

 

“Kolaylıkla ulaşılabilir ve son derece yararlı, anne/baba olacaklar, profesyoneller ve ihmalkâr anne/babalardan mustarip yetişkinler için okunması zorunlu bir kitap.”

- KATE CROWLEY, Bebek Ruh Sağlığı Uzmanı, Southern Califonia Üniversitesi, Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi.

 
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  266
 • ISBN:
  9786055134037
 • Çeviri:
  Erhan Akay
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
Merve Kocatürk 
26 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Kendi geçmişinize baktığınızda ebeveyninizin sizlerde bıraktığı izleri yakalamak çok kolay olacaktır. Bunu garipsemeden sahiplenin. Üzerini kapatmaya çalışmayın. Sadece size ait olan bir durum değildir bu. Bunu sahiplenip hemen nasıl basacikacağınıza bakın. Bunun için bir kitap önerisi istersenizde buyrun.

A.Cmert 
12 Eki 2016 · Kitabı okudu · 51 günde · Beğendi · Puan vermedi

Hayatında annesinden duygusal olarak eksik kalmış bireylerin okuyup okuduklarını hayatına kazandırmak üzere uygulamaların olduğu, bazen hüzünlendiren bazende içindeki eksikliğinin nedenini anlayarak buruk bir mutluluk yaşamaya neden olan bir kitap...

Kitaptan 1 Alıntı

Merve Kocatürk 
26 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 5/10 puan

Daha çok güven geliştirmek için içinizdeki çocuğa neye ihtiyacı olduğunu sorabilirsiniz. Böyle bir çocuk kendini güvende hissetmeye, sevildiğini hissetmeye,onun yapabilecekleriyle ilgilenen ve onun direncini gören birisinin olmasına ihtiyacinin olduğunu söylemişti.
Kendinize güveninizin gelişmesi için sizin neye ihtiyacınız var?

Var'olan Annenin Yok'luğu, Jasmin Lee CoriVar'olan Annenin Yok'luğu, Jasmin Lee Cori