Vatan Dostu Sultan Vahidüddin

9,2/10  (5 Oy) · 
18 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.096 gösterim
Vahidüddin olmasaydı Türk İstiklal Savaşı olmayacak ve kurtuluş sağlanamayacaktı!

"Evet; milli şahlanışın başında 14 - 15 ve Cumhuriyetin ilanında 19 yaşında bir çocuk olan biz, bunca yıl boyunca gördüğümüz, işittiğimiz, okuduğumuz ve mânalandırdığımız şeylerin yekûnu olarak şu hükme varmış bulunuyoruz ki; Birinci Dünya Harbi felaketi ve İmparatorluk devletinin çöküşünden sonra Türk haklarını sağlamak yolunda milli bir şahlanışa ilk olarak meydan açma fikri, bu hareketin şefliğini yapan Mustafa Kemal Paşa'dan önce ve onun şahsında Sultan 6. Mehmed Vahidüddin'indir. Yani aynı hareketin, vatan hainliğiyle suçlandırdığı adamın... Bu iddiayı tam bir fikir namusuyla ana tezimiz olarak başa alıyor ve en ince teferruatına kadar ispatını boynumuza borç biliyoruz."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  254
 • ISBN:
  9789944144322
 • Yayınevi:
  Büyük Doğu Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sığır Çobanı 
 19 Nis 01:38 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Pokerci Fazıl yine sallamış.
Kitapta Şerif Hüseyin'nin Vahdettin'e gönderdiği "mektubu" yazmış, halbuki böyle bir mektup yok. Palavradır. Pokerci Fazıl kendi uydurduğu mektubu Şerif Hüseyin Vahdettine yazmış gibi göstererek, kumardaki hünerini yazarlıkta da göstermiş.
İnsan mektubun bir görüntüsünü de koyar kitaba, sonuçta tarihçilik belgeyle yapılır.
O mektubun orjinali Murat Bardakçı'nın Şahbaba kitabında vardır, üstelik orjinal mektubun fotografını koymuştur ve üstelik mektup Vahdettine değil Malta valisine gönderilmiştir..Üstelik mektup ingilizcedir, üstelik Şerif Hüseyin kendisini halife ilan etmişken neden Vahdettine halife diye hitap etsin ? At yalanı, öpim inananı..
Yapıştır kare ası Fazıl..