Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri

8,3/10  (19 Oy) · 
43 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.159 gösterim
İhraç malı olarak sadece "Dualar ve Emirler"i olan bir devletin, dünyanın en kalabalık topluluğunu yönetip dünyanın en zengin devletlerinden biri olabilmesi "Vatikan Mucizesi"nden başka hangi kelimelerle tanımlanabilir ki? 2000 yıldır ayakta kalan Hıristiyanlık ve onun en güçlü temsilcisi Vatikan'ın gücünün kaynağı nedir?

Tarihte nice hanedanlar gelip geçmiş, nice devletler kurulup yıkılmışlar, nice barış antlaşmaları en çok 40-50 yıl dayanabilmişken, Papalık bütün bu altüst oluşlardan kendini koruyup ayakta kalmayı başarmıştır. Üstel.K bunu, tüm bu olayları kenarda durup seyrederek değil, tam tersine bütün çalkantıların ve sorunların tam ortasında yer alarak başarmış ve kaybedenler daima başkaları olmuştur.

Vatikan ve Tapmak Şövalyeleri'nde Aytunç Altındal dünyanın siyasal, eko-nomik ve askeri güçler dengesinde önemli bir yere sahip olan Vatikan'ı, yüzyıllar boyunca Papalara hizmet eden ve Malta Şövalyeleri aracılığıyla bugün de varlığını sürdüren "Tapınak Şövalyeleri"ni anlatıyor. 1453'te tarih sayfalarından silinen Bizans'ın günümüzdeki devletsiz imparatoru Paleolog Hanedanı, bağlı oldukları Şövalye tarikatları ve Tapınak Şövalyeleri'nin inisiyatifinde yürüttükleri gizli faaliyetleri Türkiye'de ilk kez bu kitapla açıklanıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Samet 
10 Haz 16:12 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Herkese merhaba sayın okurlar, bu kitabı yazan, emek veren, değerli bilim insanı Aytunç Altındal'a Rahmet dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Bizleri Türk halkını tehlikeler bekliyor yalnız bu düşmanın özelliği sizi değiştirerek, dönüştürerek, sizi doğru yolda gittiğine inanan yanlış insanlara çevirmek. Konusu itibarıyla biraz ağır bir kitaptı. Konuya vakıf, özel ilgisi olan insanların anlamakta, benim kadar zorlanmayacaklarını düşünüyorum. Vatikan ile anlatılan kısımlar oldukça ilginç, mesela Vatikan'ın gizemli odaları, sırları ile ilgili bir söz çok şaşırttı. ''Vatikan'da öğrenilen sırlar öbür dünyada bile söylenmez.'' Gücünün zirvesinde bir devlet, her zaman kazanan olmuş. Okumaya başladığınızda ilerleyen sayfalarda çok şaşıracağınız olaylar sizleri bekliyor diyebilirim. Aytunç hoca değerli bir yazar geleceği okumuş diyebilirim. Bugün yaşanan birçok olayın sentezini o zaman yapmış. Dağınık bir inceleme olmuş affınıza sığınıyorum değerli kitapsever dostlar..

Murat ÇALIK 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı üç bölümde değerlendirmek mümkün. Vatikan, Tapınak Şövalyeleri ve güncel değerlendirmeler. Ancak ağırlık Vatikan bölümünde.

Kitapta konular kendi içinde de başlıklara ayrılmış, bu sayede kaldığınız yerden okumaya devam edebiliyorsunuz.

Kitabın içeriğine gelince, kitap vatikan, ekümenizm, dinler arası diyalog oyunları, bazı gizli örgütlerin vatikanla iş birliğinden bahsediyor.

Okunası kitaplardan.

Serdar Poirot 
02 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel bir araştırma eseri. Yazar, Vatikan devletinin yapısını, Papalık makamının geçmişini ve bugününü, Kiliselerin ülkemiz hakkındaki emellerini, sahte Bizans İmparatoru ve Tapınak Şövalyeleri ve Malta'yı detaylı bir şekilde anlatan güzel bir eser. Konuyla ilgilenenlerin mutlaka okuması gerekenlerden.

Serdar YILMAZ 
23 Nis 16:38 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dahası 1447’de Papa seçilen V. Nicholas, savaş teknolojisinden mahrum olan Müslüman Türklere el altından “Teknoloji” transferi yapılmasını sağladı. Örneğin Macaristan’daki sofu Katolik ve Papa’ya bağlılıklarıyla bilinen “Top Döküm” ustaları Osmanlı Ordusu’na katıldılar ve tarihin en tanıdığı en büyük topları döktüler. Bu toplar Bizans’ın sonunu getirdi. Daha ilginci Papa V. Nicholas, yeni bir Hisar yapılması için (Rumelihisarı) emrindeki en seçkin ve sofu Katolik mimarların Osmanlı Ordusu’na katılmalarına yeşil ışık yaktı. Bu İtalyan mimarlar bugün övündüğümüz Rumelihisarı’nı inşa ettiler, Osmanlı Ordusu için!

Kitaptan 1 Alıntı

Aydın Nasuh 
29 Oca 22:52 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Altıncı gün ağır işkenceye dayanamayan iki eşcinsel Şövalye Hazine’nin ve belgelerin kaçırılması için zaman kazanabilmek için direnmeden teslim olduklarını açıkladılar. Aynı ikili ölmeden önce Templar Şövalyeleri’nin bilinenin tersine İsa’ya değil, Baphomet adını verdikleri Şeytan’a taptıklarını ve gizli törenlerinde Haç’a tükürdüklerini ve kara büyü ve sihirle uğraştıklarını söylediler. Sadettin Tantan’ın sözünü ettiği “Tapınak Şövalyeleri” işte bunlardı.

Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri, Aytunç AltındalVatikan ve Tapınak Şövalyeleri, Aytunç Altındal