Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.233
Gösterim
Adı:
Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu
Baskı tarihi:
Ocak 2013
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9799752631723
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Timaş Yayınları
Baskılar:
Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu
Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu
Senai Demirci, tüm zamanların en revaçta konularından bir olan evlilik ve aşk üzerine yazdı. "Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu" aşkı evlerimize ve evliliğimize çağırmayı hedefliyor. 
Evliliklerin aşksız kaldığı, aşkların evliliğe erişemediği çağımızda Senai Demirci bizlere yeni bir kapı aralıyor, "Gelin ideal yuvayı eşimizle birlikte kuralım" diyor. Ve asla unutmamamız gereken bir gerçeği hatırlatıyor: "Evliliğimize anlam ve aşk kazandırmak bizim elimizde... Önemli olan sahip olduklarımızın kıymetini bilip, fırsatları değerlendirebilmek.
160 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Senai Demirci evlilik üzerine yazdı. Aşkın evliliğin elinden tutmasını dileyerek..

Aslında teoride belki de çoğumuzun bildiği ama konu biz olunca görmek istemediğimiz ya da pratiğe dökemediğimiz birçok konuya yormayan bir üslupla değinilmiş güzel bir kitap. Tavsiye edilir .. keyfle okuyunuz...
160 syf.
·28 günde
Uzun zamandır kutuphanemde olan bir kitapti aslında sürekli yeni kitaplar alınca okunması ertelenenlerdendi. Kendisi 160 sayfa 1 saatte bitebilecekken bende baya uzun sürdü bitmesi çünkü zaman ayirabildikce bir alarak okumaya çalıştım .. İçinde ıslami bi bakış açısı mevcut evlilikle ilgili çoğu sorunların halledilme yöntemleri verilmiş ve başarılı olduğunu düşünüyorum tabi gemileri yakmak yerine yeniden inşa etmeye niyetiniz varsa ya da ateşi gemiden uzaklaştırmaya niyetiniz varsa güzel taktikler sunuyor yazar. Ben çok begendim kesinlikle ve tek taraflı değil iki tarafında okuması gerekiyor bu kitabı bence ..
160 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Asıl mutluluk nedir?
İyi bir insan olmak mı ? Yoksa İyi bir ilişkiye sahip olmak mı?

Ben şuanda evlilik sürecindeyim ve kitabı gördüğüm zaman pek işe yarayacağını düşünmemiştim. İlişkimizde sürekli tartışmalar oluyor kıskançlık zirvede bu kitap bana öyle iyi geldi ki sorun bendeydi sinir hastası olduğum için ufacık bir şeye sinirleniyordum. Ama bu kitaptan öyle güzel anlamlı şeyler öğrendim ki artık her hareketime dikkat edeceğime ve elimdeki kaseyi asla düşürmeyeceğime söz verdim.

Evlilik yolunda olan arkadaşların mutlaka okumasını öneriyorum. Çok fazla anlamlı konulara değiniyor. Kesinlikle okuduğunuzda bir sayfanın tek bir kelimesinde dahi kendi ilişkinizi görebiliyorsunuz.
Nişanlılık döneminde çıkan sorunları, aile içi görüşleri, erkeğin kadına saygısından, kadının erkeğe sevgisinden herşey den bir tutam alabiliyorsunuz. Ben ilk başladığımda sıkılacağımı düşündüm ama asla sıkılmıyorsunuz ve eğleniyorsunuz. İçinde bulunan çizimler o kadar hoş ki her bölümde ayrı heyecan ve ayrı bir bilgi ediniyorsunuz. Ben bir oturuşta bitirdim anlayarak, çizerek, yazarak ve uygulayarak.

Kesinlikle okuduktan sonra bir köşeye atıp kaybetmeyin her zaman elinizin altında olsun, herhangi bir sorunda açıp akıl alabileceğiniz, yararlanabileceğiniz bir kitap.

Sevgiler,
160 syf.
·6 günde·Beğendi·6/10 puan
Bir birlikteliğin sonucuna ulaştığı en güzel nokta belki de. Sözün bittiği sadece tek cümlenin ağızlardan çıkan Evet'lerin sonu olarak aşkın evliliğin ellerinden tutması son adım...
160 syf.
·10/10 puan
Bendeniz Senai Demirci beyefendinin anlatımını cok beğeniyorum,bu kitabıda harikulâde..
Kitapta nişanlılık evresindn başlıyor ve anlamsız olan gelenek, görenekler yüzünden o en güzel zamanların kabusa döndüğünü hatta ve hatta ayrılığa kadar gitmesinin iç yüzünü esprili bir dille izah ediyor.
Bekârlar ve evliler mutlaka okumalı..kitapta oldukça ilginç tespitler var,bir kaç defa okumama rağmen tekrar okuyabileceğm keyifli kitap.. Hatta ve hatta başucu kitabı olabilir..

Hele bir ÇORBA tarifi varki:
"£vliliğe elinizde boş bir kâse ile başlarsınız.£linizdeki kâse,evlilik niyetinin en başında bulduğunuz aşk ve güven,sevgi ve saygıdır.Bu kâse elde olduktan sonra, kâseye dolduracağınızz çorbanın tuzunu,suyunu,acısını,kıvamını,baharatını birlikte belirlersiniz,bu çorbanın tadını birlikte olusturursunuz;kıvamını birlikte bulursunuz.
...
£vliliğe sıkı anlaşma maddeleriyle kayıt altına almak ise karşı taraftan her şeyi tamda damak zevkine göre belirlenmiş bir çorba beklemek gibidir.
Oysa kimsenin bir başkasının damak tadına göre çorba hazırlaması her zaman mümkün olmaz.
Üstelik bu çorba, Çorbayı pişirene göre MÜKEMMEL bir çorba olsa bile, diğeri için MÜNASİP olmayabilir"
Böylesi müthiş tespitlerin yer aldığı eğlenceli bir kitap ve okumak için illa evlenmekde gerekmiyor,sizin kazandığınız bu tecrübeler mutlaka başkasına ilaç olacak kanaatindeyim.
160 syf.
·2 günde
Kitap, içerinde mutluluğun ve farklı duygusal durmun olduğu bazen eğlenceli bazen yorucu bir yolculuk olan evliliğin, nişanlılık döneminden başlanılarak, yaşanan tatsızlıkları, olumsuzlukları, olumlu güzel durumları güzel espiri bir dille kaleme almaktadır.

Senai Demirci kendine has bir anlatımı olan, sade bir anlatım belirleyen, betimleme ve örneklemeleri çok kullanan yazar. Bu kitabında da yine sade bir dille güzel örneklemelerle kavramları daha iyi algılamamızı ve anlamamızı sağlamıştır.
Mesala kitabında çok beğendiğim bir betimlemeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.” Evliliği birlikte çorba pişirmeye benzetebilirsiniz. Evliliğe elinizde boş bir kâse ile başlarsınız. Elinizdeki boş kâse, evlilik niyetinin en başında bulduğunuz aşk ve güven, sevgi ve saygıdır. Bu kâse elde olduktan sonra, kâseye dolduracağınız çorbanın tuzunu, suyunu, acısını, kıvamını, baharatını birlikte belirlersiniz. Bu çorbanın tadını birlikte belirlersiniz; Sıkı anlaşma maddeleri ise, karşı taraftan her şeyi tam da damak zevkinize göre belirlenmiş bir çorba beklemek gibidir. Oysa, kimsenin tam da bir başkasının damak tadına göre çorba hazırlıyor olması, her zaman mümkün olmaz. Üstelik, bu çorba, çorbayı pisirene göre "mükemmel" bir çorba olsa bile, diğeri için "münasip" olmayabilir. Öyleyse, çorbayı baştan pişirmeye kalkmayın. Elinizde sadece bir kâse olsun. Çorbanın kıvamını sonra ve birlikte belirleyin. Olmadı; kâseyi boşaltıp yeniden başlayın. Ama kâseyi asla elinizden düşürüp kırmayın. Aşkın harlı ateşinde, hoşgörünün temiz suyuyla, karşılıklı güvenin tuzu biberiyle, bir çorba gibi ortaklaşa pişirebilirsiniz ilişkilerinizi.”

Harika bir benzetme..

Kısaca bu kitap bence tüm çiftlerin ve çift ayalarının okuması gereken kullanım kılavuzu niteliğinde harika bir kitaptır.
İyi okumalar..
160 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Bu kitabı benim görüşüme göre daha çok anne babalar okumalı ki işe yarasın, evlilik için bitmek tükenmek bilmez istekleri olan ebeveynler "zorlaştırmayın kolaylaştırın" felsefesinin idrakına varmalı diyenler ailesine hediye etmeli ki okumanın devamında uygulamaya da geçilebilsin :)
160 syf.
Evlilik üzerine yapılan hatalara değinen Senai Demirci nin bu kitabının evliliğini kurtarmaya çalışan çiftlere yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Dilerdim ki bunu çabalayanların çoğu kadın olmasaydı da bu tür kitaplardan erkeklerde faydalanabilselerdi. Sanırım çok daha faydalı olabilirdi....
160 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
21 yaşımıza denk gelen çağda okudum ve hatta Senai Hocam ile de bu vesileyle tanıştık. kısa bir eser ama içi dolu dolu. cümleleri uzatmadan, çevirmeden direkt nokta atış yapıyor. arka kapağı hala aklımdadır. "evlenenler o güne kadar doldurdukları kaseyi dökmeliler, beraberce yeniden doldurmalılar" minvalinde bir pasaj vardı.ben çok beğendim, herkese tavsiye olunur.
160 syf.
·9/10 puan
"Leyla ile Mecnun kavuşsaydı, hayatları bir ‘aşk hikayesi’ olur muydu? Ferhat ile Şirin’in arasına dağlar girmeseydi Ferhat’ı aşkla anlatır ve Şirin’i hasretle anar mıydık? Züleyha’nın Yusuf’a aşkı imkânsız olmasaydı, Züleyha ismi bunca çok anılır mıydı? Selvi Boylum Al Yazmalım’ın Asya’sına sonunda buruk bir acı kalmasaydı, filmi unutulmaz olur muydu? Çok konuşulan aşk şiirleri de derin hasretlerin, yakıcı ayrılıkların tatlı meyvesi değil midir? Kolayca verselerdi kızı şair oğlana, susacaktı şair. Ne adını bilecektik ne aşkını sevecektik ne şiirini duyacaktık. Kara sevdalar olmasaydı, onca türkü yakılır ve yakar mıydı bizi? Anlaşılan o ki, aşk, acının olduğu yerde nöbet bekliyor. Mutluluğun yanı başında canı sıkılıyor, uçup gidiyor." diyor yazar.
Eşlerin beraber okuması gereken bir kitap akıcı ve güzel.
Mutluluk, evliliğe kattığınız bir şeydir.
Evlilikten alacaklı olduğunuz bir şey değildir
Senai Demirci
Sayfa 72 - evlendim, artık mutlu olacağım...
Erkekler, duygusal yakınlığa ihtiyatla bakarlar. İç dünyalarına dönmek istediklerinde susarlar. Üzerlerine gelinmesin, isterler.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu
Baskı tarihi:
Ocak 2013
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9799752631723
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Timaş Yayınları
Baskılar:
Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu
Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu
Senai Demirci, tüm zamanların en revaçta konularından bir olan evlilik ve aşk üzerine yazdı. "Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu" aşkı evlerimize ve evliliğimize çağırmayı hedefliyor. 
Evliliklerin aşksız kaldığı, aşkların evliliğe erişemediği çağımızda Senai Demirci bizlere yeni bir kapı aralıyor, "Gelin ideal yuvayı eşimizle birlikte kuralım" diyor. Ve asla unutmamamız gereken bir gerçeği hatırlatıyor: "Evliliğimize anlam ve aşk kazandırmak bizim elimizde... Önemli olan sahip olduklarımızın kıymetini bilip, fırsatları değerlendirebilmek.

Kitabı okuyanlar 353 okur

  • Çiğdem Turan
  • Nisa Altın
  • Kitapsarayı
  • Furkan Bülbül
  • Esra Günay
  • Enes Sadıkoğlu
  • Mustafa İŞLEK
  • Özlem Çolak
  • Evrim Doğantemur
  • Dilek

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%7.7
13-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%7.7
25-34 Yaş
%38.5
35-44 Yaş
%42.3
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%1.9
65+ Yaş
%1.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%78.2
Erkek
%21.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25.4 (16)
9
%12.7 (8)
8
%19 (12)
7
%12.7 (8)
6
%12.7 (8)
5
%3.2 (2)
4
%1.6 (1)
3
%0
2
%0
1
%1.6 (1)