Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek

8,7/10  (3 Oy) · 
16 okunma  · 
3 beğeni  · 
557 gösterim
Bu roman, muhtelif esin kaynaklarının melezidir ve bu durum onu bir nevi neşeli, sürükleyici, orijinal ve her düzeyde parodik bir yaratık haline getirir. Bir arkadaş çevresi için özel bir dalga geçiş ya da "private joke" olmakla birlikte, okuyucu kitlesi için de itiraf edilmiş bir parodi olan "Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek", suçun, bilimsel konjonktürün ve önsezgisel fütürolojinin büyük balıklarının avlandığı sulara ve hatta özel saplantıların ırmağına sürüklenir. İnanılmaz da olsa -ki bu da tarzın bir parçasıdır- ahenkli ve iyi kurulmuş entrikası, olay dizilerinin paralel kurgusu ve -amatör- dedekiflerin durum değerlendirmesi yaparak yürüttükleri soruşturmayı özetlemelerine dayanan klasik yöntemiyle usta işi bir Kara Seri tarzı polisiye roman pastişidir bu.
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  212
 • ISBN:
  9789758725991
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Fazilet KURT 
13 Kas 2017 · Puan vermedi

OLAYLAR YAVAŞ YAVAŞ BAŞLIYOR
Kafana bir darbe yemek hiçbir şey değil. Aynı akşam iki kez üst üste uyuşturulmakta da pek öyle bir numara yok... Ama hava almaya çıkıp da kendini, bilmediğin bir odada, Havva ana gibi bir kadının karşısında Adem baba gibi bulursan, işte o zaman ayvayı yersin. Daha sonra başıma gelenlere gelince...

Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek, Boris Vian (Sayfa 5 - MİTOS YAYINLARI)Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek, Boris Vian (Sayfa 5 - MİTOS YAYINLARI)