Ve Geri Kalan Her Şey Pucca Günlük 2. Kitap

7,2/10  (119 Oy) · 
748 okunma  · 
81 beğeni  · 
3.254 gösterim
Türkiyede blog denince akla ilk onun ismi geldi. Birçok insanın blog açma nedeni olurken, onu okuyan herkesin bazen dert ortağı, bazen de en çok güldüğü arkadaşı oldu. Kendine bestseller yazarların arasında sağlam bir yer edinen Pucca, maceralarına devam ediyor.
İlk kitabı "Küçük Aptalın Büyük Dünyası", "blog" nedir bilen bilmeyen herkesin tatil çantasındaki yerini aldı. Pucca, ünlü - ünsüz, onu okuyan herkesi kendisine hayran bıraktı. Yazdıklarını okuyan onunla birlikte öfkelendi, onunla birlikte ağladı, onun şapşallıklarına karnı ağrıyana kadar güldü.
Okurlar, aylarca hikayenin devamını bekledi, Pucca ise hep bir mutlu sonu... 
Şimdi zamanı geldi, Pucca, merakla beklenen ikinci kitabı
"Pucca Günlük ve Geri Kalan Her Şey" le aramızda!
 

Ilk kitabi kadar akici ilerlemedi ama yine de zevk alarak okudum...kucuk ayrintilarla nerede nasil davranmamiz gerektigi konusunu dikkate aldim tabiki...bir de anlamadigim bu kitap serisini sevenlere "ayy nasil begeniyorlar bu kadar argo yazi var yok kiz olarak begenmedim "diyenler.... bu kitabi okudugumuz icin kotu ve ahlaksiz mi oluyoruz ya da siz okuduklarinizdan ders almayip herseye karisma hakki varmis gibi davraniyorsunuz!!kimseyi ilgilendirmez nasil kisilerin bu kitaplari okudugu... sevgilerimle...ben okudum ve begendim:)))

Efşan 
23 Eki 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Yarım bırakmam saygısızlık olarak görülmesin. Her kitap; ayrı bir emek, ayrı bir dünya.. Aşırı küfürlü olması ve kadın yazarın kaleminden çıkması, bir yerden sonra okumama engel oldu. Okuduğum kitaplar arasında küfür ve argo içerikli olanları da oldu lakin beni bu kadar rahatsız etmedi. Okunabilir bir kitap ama yeni nesil gençlerin okumasını tavsiye etmem. Diğer kitaplarını okumadım ama küfür içerikli olduğunu duymuştum da beni böyle rahatsız edeceğini tahmin etmedim. Kitabın edebi yanını göremedim ama samimi ve günlük hayatta hepimizin yaşayabildiği olayları, içten ve komik anlatmış. Bu yüzden okuyucuyu etkileyebiliyor diye düşünüyorum. Yinede (bir kadın olarak) bu kadar rahat edepsiz kelimeleri ağzına almasaydı diyorum.

Selen akcar 
25 Oca 09:47 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Edebi değer açısından yorum yapmayacağım ama hayatın gerçeklerini biraz bozuk üslupla anlatıyor. Tabiki ben keyifle okudum diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum.Bu zamana kadar okuduğum en komik kitaplardı Pucca kitapları bir kere hiçbir şeyin hayallerimizdeki gibi olmadığını pat diye gösteriyor.Öyle hayallere dalarak okuyacağınız kitap değil yeri geliyor duygulanıyor yeri geliyor gülerek okuyorsunuz.Bu kitaplar herkese hitap etmez onuda söyleyeyim :)

Beytullah Ömer DUMLU 
12 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Kitap bana sıkıcı geldi.Bir de kadın olarak küfür haznesi geniş olan bir yazar veya blogger.Sıkıcı gelmesinin sebebi ise basit bir konuyu anlatmasıdır.Bu basit konuyu öyle bir süslemiş ki bel altı sözlerle.Okurlar arasında ilgi çekici olmasının sebebi bu olmalı.Diğer serilerini okumayı şuan düşünmüyorum.

Zeynep Aydemir 
31 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Bu nedir ya?

İçim dışım s.k oldu! Bir kadın bu kelimeyi nasıl bu kadar kolayca telaffuz eder? Bırak telaffuz etmeyi, belki de binlerce kişinin okuduğu bir yere nasıl yazar? Kadını bırak, bir insana hiç yakışmıyor bu küfürler...
O nasıl bir küfür haznesidir öyle taşmak bilmedi!

Böyle mi gerçekten bizim nesil? Yemin ediyorum utancımdan bölüm başlıklarını kapatıyordum okurken. Bol küfürlü başlıklar mevcut da...
Ben de ilişkiler yaşadım. Ben de terk edildim. Saplantılı birlikteliklerim, acı ayrılıklarım oldu. Sarhoş da oldum. Ama ben hiç birini böyle edepsizce ne yaşadım, ne anlattım, ne de yazdım.

Bir kitap eski sevgililere ithaf edilip sonra da onlara "O... çocukları" diyerek bitirilir mi Allah aşkına?

"Çok doğal anlatmış" da, "çok içimizden"miş de... Bırak ya! Benim içimde bi tane PuCCa olsa vallahi papaz çağırırım içimden çıkarsın diye.

Eğer yaşadıklarını daha edepli anlatabilseydi, tavsiye edebileceğim bir tatil kitabı olabilirdi. Ama inanın PuCCa benim gibiler için okunası bir yazar değil.

Gülmedim yaşadıklarına, üzülmedim de... Yani üzüldüm de, anlattıklarına değil böyle bir üslup kullandığına üzüldüm.

Yat kalk, iç dağıt, dağıl ama düzgün anlat/yaşa be arkadaşım.

"Özgür kadın" tanımı bu mu günümüzde?
Otobiyografiler böyle mi yazılır oldu?
Kafam karıştı, içim bulandı...

Neyse,
Merak ediyorsanız okuyun, alıkoymuş olmayayım sizi...

Hatice Sultan 
18 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

İlk kitap gibi bence gayet eğlenceli ve akıcıydı.İlk kitabını okumamın üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen olayları hemencik hatırladım.Kitap hakkındaki yorumları okuduğumda herkes yok bel altı yok küfürlü demiş.Evet bel altı evet küfürlü ama bu bu serinin ilk kitabı değil ki. Önceki kitabında da küfür vardı bel altı vardı okuyanınız bilir. Eğer yazarın uslübundan rahatsız oluyorsanız ilk kitaptan sonrasını okumamalısınız.

Acaba devamı nasıl diye okuduğum kitaptır. 3.yü okumaya teşvik etmedi, gereksiz bir seri. Çok boşta kalırsam 3 ve 4ü okurum ama baya bi boşta kalmam lazım :)

Techno 
21 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Pucca'nın sevgili maceralarını okumak biraz sıkıcı gelebilir.Ama arada yüzümü güldürdüğü için 3. kitabı okumayı düşünüyorum.

Aleyna Sarpkaya 
03 Ağu 2014 · Kitabı okudu · 3/10 puan

İlk kitabı daha iyiydi. ikinci kitabını da merakla okumaya başladım,fakat Pucca'nın sevgili hayatından ve her sevgilisiyle evlilik hayallerini okumaktan sıkıldım ve zorda olsa bitirdim. Üç ve dördüncü kitabını okumayı düşünmüyorum açıkçası.

Emma 
07 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Puccanin 3 kitabini oukudum. Arada kafa dinlemek istersin hani daha hafif biseyler ararsin kafa dagitmak icin hah tam oyle zamanlarda okunulasi kitap bence. Guzeldi beyendim. 4cu kitabini da okumayi dusunuyorum.

2 /

Kitaptan 8 Alıntı

Nur Arslan 
19 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatıma girip beni ben yapan, benden bin tane daha ben alan adamların hepsi gitti.Artık yepyeni bir hayata adım atıyorum, bu kez geçmişle değil gelecekle yaşamak için.Sanırım diyetimi yeterince ödedim...Zaten hiçbirinin soyadı bana yakışmıyordu...

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 38)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 38)
Tuncay YILDIRIM 
22 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir yere yetişmeye çalışırken giyeceğin şey muhakkak kirli sepetindedir,
saçın şekil almaz, çorabın kaçar, ojen ayakkabını giyerken bozulur...
Bunlar asla değişmeyen kurallardır.

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 169)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 169)
Tuncay YILDIRIM 
 20 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir kişiyi gideceğini, canını acıtacağını, seni milyon kez kıracağını bile bile sevmek! Aynen diyetteyken pasta yemek gibi... Sonrası vicdan, sonrası kendine acıma, kızma, zamanı geri alsaydım derdi, sonrası pişmanlık...

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 7)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 7)
Selen akcar 
20 Oca 09:33 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Sevgi böyle bir şey değildi sanki, büyüdükçe insanın sevme olgusu da değişiyor olmalı.

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 113)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 113)

Büyümek
"Büyümek nedir diye sorsan sanırım bunu derim,
Uyumadan önce kurduğun hayallerin sorunlara dönüşmesi..."

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (OkuyanUs Yayınları)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (OkuyanUs Yayınları)
Tuncay YILDIRIM 
22 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Deli gibi aşıksın, her gün yolunu gözlüyorsun, yanlışlıkla sana doğru baksa karnında filler kolbastı oynuyor, sabah akşam hayal kuruyorsun onunla ilgili. Yalnız bir durum var ki er kişinin bu çırpınışlarından haberi bile yok!

Ve Geri Kalan Her Şey, PuccaVe Geri Kalan Her Şey, Pucca
Tuncay YILDIRIM 
 22 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir zaman geri alınmaz, anı kalır;
Bir söylenen söz alınmaz, acı kalır.

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 263)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 263)

Zaman olduğundan daha mı hızlı akıyor, birini bekleyin hemencecik duruyor..

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 115 - Okuyanus Yayınları)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 115 - Okuyanus Yayınları)