Ve Geri Kalan Her Şey Pucca Günlük 2. Kitap

7,0/10  (173 Oy) · 
1.060 okunma  · 
123 beğeni  · 
4.447 gösterim
Türkiyede blog denince akla ilk onun ismi geldi. Birçok insanın blog açma nedeni olurken, onu okuyan herkesin bazen dert ortağı, bazen de en çok güldüğü arkadaşı oldu. Kendine bestseller yazarların arasında sağlam bir yer edinen Pucca, maceralarına devam ediyor.
İlk kitabı "Küçük Aptalın Büyük Dünyası", "blog" nedir bilen bilmeyen herkesin tatil çantasındaki yerini aldı. Pucca, ünlü - ünsüz, onu okuyan herkesi kendisine hayran bıraktı. Yazdıklarını okuyan onunla birlikte öfkelendi, onunla birlikte ağladı, onun şapşallıklarına karnı ağrıyana kadar güldü.
Okurlar, aylarca hikayenin devamını bekledi, Pucca ise hep bir mutlu sonu... 
Şimdi zamanı geldi, Pucca, merakla beklenen ikinci kitabı
"Pucca Günlük ve Geri Kalan Her Şey" le aramızda!
 

Ilk kitabi kadar akici ilerlemedi ama yine de zevk alarak okudum...kucuk ayrintilarla nerede nasil davranmamiz gerektigi konusunu dikkate aldim tabiki...bir de anlamadigim bu kitap serisini sevenlere "ayy nasil begeniyorlar bu kadar argo yazi var yok kiz olarak begenmedim "diyenler.... bu kitabi okudugumuz icin kotu ve ahlaksiz mi oluyoruz ya da siz okuduklarinizdan ders almayip herseye karisma hakki varmis gibi davraniyorsunuz!!kimseyi ilgilendirmez nasil kisilerin bu kitaplari okudugu... sevgilerimle...ben okudum ve begendim:)))

KELİMELER VE İZİ 
25 Oca 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Edebi değer açısından yorum yapmayacağım ama hayatın gerçeklerini biraz bozuk üslupla anlatıyor. Tabiki ben keyifle okudum diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum.Bu zamana kadar okuduğum en komik kitaplardı Pucca kitapları bir kere hiçbir şeyin hayallerimizdeki gibi olmadığını pat diye gösteriyor.Öyle hayallere dalarak okuyacağınız kitap değil yeri geliyor duygulanıyor yeri geliyor gülerek okuyorsunuz.Bu kitaplar herkese hitap etmez onuda söyleyeyim :)

Efşan 
23 Eki 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Yarım bırakmam saygısızlık olarak görülmesin. Her kitap; ayrı bir emek, ayrı bir dünya.. Aşırı küfürlü olması ve kadın yazarın kaleminden çıkması, bir yerden sonra okumama engel oldu. Okuduğum kitaplar arasında küfür ve argo içerikli olanları da oldu lakin beni bu kadar rahatsız etmedi. Okunabilir bir kitap ama yeni nesil gençlerin okumasını tavsiye etmem. Diğer kitaplarını okumadım ama küfür içerikli olduğunu duymuştum da beni böyle rahatsız edeceğini tahmin etmedim. Kitabın edebi yanını göremedim ama samimi ve günlük hayatta hepimizin yaşayabildiği olayları, içten ve komik anlatmış. Bu yüzden okuyucuyu etkileyebiliyor diye düşünüyorum. Yinede (bir kadın olarak) bu kadar rahat edepsiz kelimeleri ağzına almasaydı diyorum.

Beytullah Ömer DUMLU 
12 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Kitap bana sıkıcı geldi.Bir de kadın olarak küfür haznesi geniş olan bir yazar veya blogger.Sıkıcı gelmesinin sebebi ise basit bir konuyu anlatmasıdır.Bu basit konuyu öyle bir süslemiş ki bel altı sözlerle.Okurlar arasında ilgi çekici olmasının sebebi bu olmalı.Diğer serilerini okumayı şuan düşünmüyorum.

Zeynep Aydemir 
31 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Bu nedir ya?

İçim dışım s.k oldu! Bir kadın bu kelimeyi nasıl bu kadar kolayca telaffuz eder? Bırak telaffuz etmeyi, belki de binlerce kişinin okuduğu bir yere nasıl yazar? Kadını bırak, bir insana hiç yakışmıyor bu küfürler...
O nasıl bir küfür haznesidir öyle taşmak bilmedi!

Böyle mi gerçekten bizim nesil? Yemin ediyorum utancımdan bölüm başlıklarını kapatıyordum okurken. Bol küfürlü başlıklar mevcut da...
Ben de ilişkiler yaşadım. Ben de terk edildim. Saplantılı birlikteliklerim, acı ayrılıklarım oldu. Sarhoş da oldum. Ama ben hiç birini böyle edepsizce ne yaşadım, ne anlattım, ne de yazdım.

Bir kitap eski sevgililere ithaf edilip sonra da onlara "O... çocukları" diyerek bitirilir mi Allah aşkına?

"Çok doğal anlatmış" da, "çok içimizden"miş de... Bırak ya! Benim içimde bi tane PuCCa olsa vallahi papaz çağırırım içimden çıkarsın diye.

Eğer yaşadıklarını daha edepli anlatabilseydi, tavsiye edebileceğim bir tatil kitabı olabilirdi. Ama inanın PuCCa benim gibiler için okunası bir yazar değil.

Gülmedim yaşadıklarına, üzülmedim de... Yani üzüldüm de, anlattıklarına değil böyle bir üslup kullandığına üzüldüm.

Yat kalk, iç dağıt, dağıl ama düzgün anlat/yaşa be arkadaşım.

"Özgür kadın" tanımı bu mu günümüzde?
Otobiyografiler böyle mi yazılır oldu?
Kafam karıştı, içim bulandı...

Neyse,
Merak ediyorsanız okuyun, alıkoymuş olmayayım sizi...

Hatice Sultan 
18 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

İlk kitap gibi bence gayet eğlenceli ve akıcıydı.İlk kitabını okumamın üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen olayları hemencik hatırladım.Kitap hakkındaki yorumları okuduğumda herkes yok bel altı yok küfürlü demiş.Evet bel altı evet küfürlü ama bu bu serinin ilk kitabı değil ki. Önceki kitabında da küfür vardı bel altı vardı okuyanınız bilir. Eğer yazarın uslübundan rahatsız oluyorsanız ilk kitaptan sonrasını okumamalısınız.

arzu algayır 
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ilk kitapta istemsizce attığım kahkahaları bu kitapta sergileyemedim. Hee güzel miydi evet. Yine ilişkiler üzerine kadın gözünden harika ve gerçekçi bir bakış. Çoğu olayları ya biz ya da en yakınımızdakiler benzer şekilde yaşamıştır. Okurken aynısı yaaa demeden edemiyorsunuz.

Sinem Mia 
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

evet kitapta bu kadın fazla küfür ediyor olabilir ama bana kalırsa eleştririlmesine bir sebep değil . bu kadının kitapları günlük normal bir roman gibi okumaya niyetlenirseniz zaten okuyamazsınız . ki kadının ettiği küfürlerin çoğu içinden geçenler karşısısındakine soyledikleri değil . bence gayet başarılı ve cesaretli .

Betül Aka 
01 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Canım kitap okumak istediğinde ama ciddi bir şeyler okuyasım gelmediğinde okunan kitaplardan. Pucca'yı seviyorum, bu kitabı da çerezlik olarak sayıyorum ama bu birinciden daha iyi diye sayabiliriz sanırım

Acaba devamı nasıl diye okuduğum kitaptır. 3.yü okumaya teşvik etmedi, gereksiz bir seri. Çok boşta kalırsam 3 ve 4ü okurum ama baya bi boşta kalmam lazım :)

2 /

Kitaptan 20 Alıntı

Gülden Gültekin 
 09 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Zaten hiçbirinin de soyadı bana yakışmıyordu.

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 38)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 38)
Gülden Gültekin 
09 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu hayatın kanunu çünkü, hep bir taraf fazla
sever, bir taraf çok acı çeker, bir taraf terk eder, bir taraf ortada kalır, bir taraf boka saplanır.

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 18)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 18)
Gülden Gültekin 
 09 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Hemen yafta yapıştırılıyor, “Kız zaten o yolun yolcusuymuş.” diye noktayı koyuyor hanım ablalar. En kötüsü de bu sanırım, bu yakıştırmayı yapanların daha çok kadın olu­şu; onların belirlediği sınırlar dışına çıkan herkes orospu ve başlarına gelen her şeyi hak etmişlerdir.

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 94)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 94)
Nur Seferova 
19 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatıma girip beni ben yapan, benden bin tane daha ben alan adamların hepsi gitti.Artık yepyeni bir hayata adım atıyorum, bu kez geçmişle değil gelecekle yaşamak için.Sanırım diyetimi yeterince ödedim...Zaten hiçbirinin soyadı bana yakışmıyordu...

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 38)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 38)
Gülden Gültekin 
09 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Bana söz ver beni bırakma, sevmiyor olsan bile bırakma, gitme sakın yanımdan. Yatarken bana arkanı döndüğünde bile özlüyorum seni... Yokluğunda kafayı yerim ben, her zerreni özlüyorum, yanımda yokken kafayı yiyorum.” dedikten, tam tamına 29 saat 15 dakika sonra beni terk etti.
Bir kişiyi gideceğini, canını acıtacağını, seni milyon kez kıracağını bile bile sevmek! Aynen diyetteyken pasta yemek gibi... Sonrası vicdan, sonrası kendine acıma, kızma, zamanı geri alsaydım derdi, sonrası pişmanlık...

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 7)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 7)
Gülden Gültekin 
 10 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Unutmak zaten başlı başına kendi içinde çelişen bir eylem... Unut diyor önce, sonra unut-ma diyor, önce unuttuklarını sana tekrar hatırlatıyor, emir vererek üstelik.

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 194)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 194)
Gülden Gültekin 
09 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İkimizin adı bir cümlede geçmediğinden beri, ilgimi çekmiyor kimin ne söylediği.

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 109)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 109)
Tuncay YILDIRIM 
22 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir yere yetişmeye çalışırken giyeceğin şey muhakkak kirli sepetindedir,
saçın şekil almaz, çorabın kaçar, ojen ayakkabını giyerken bozulur...
Bunlar asla değişmeyen kurallardır.

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 169)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 169)
Gülden Gültekin 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kıllar bile dönüyor, sen dönmüyorsun canımın içi.

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 237)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 237)
2 /