Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Veliler Serdarı Hasan Basri (k.s.)

İbnü`l-Cevzi

Veliler Serdarı Hasan Basri (k.s.) Yorumları ve İncelemeleri

Veliler Serdarı Hasan Basri (k.s.) yorumları ve incelemelerini, Veliler Serdarı Hasan Basri (k.s.) kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Veliler Serdarı Hasan Basri (k.s.) puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

8.810 üzerinden
5 Kişi · 2 İnceleme
158 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
62 günde okudu
Hasan Basri (r.a.)’ın yazdığı mektuplar, söylediği sözler, verdiği öğütlerden oluşan kısa bir kitap. Kısa olmasına rağmen uzun süre bitiremediğim bir kitap. Her cümlesini iki-üç sefer okuyup bikaç dakika düşündüğüm bir kitap... Çoğumuz Hasan Basri Hazretlerini tanımıyoruz. İsmini bile duymayanlar varmış. Halbuki çook önemli biri. Lütfen onu araştıralım, tanıyalım. Bu kitabı da okuyalım. :)
Veliler Serdarı Hasan Basri (k.s.)
Veliler Serdarı Hasan Basri (k.s.)İbnü`l-Cevzi · Erkam Yayınları · 201217 okunma
158 syf.
10/10 puan verdi
Tam bir sene önce, bir sahaftan 1992 basımını bir liraya almıştım. Sararmış sayfalardan gelen kitap kokusuyla bütünleştirerek okudum . Hasan Basri (r.a) ismini, kitabı okuyuncaya kadar çok az duymuştum. Fakat okurken gördüm ki, aslında bir çoğumuzun hafızasında yer etmiş örnek olaylar, cümleler bizzat ona aitmiş. Bu beni çok şaşırttı. . Elimdeki basımı 125 sayfa. Fakat tam 5 günde bitirebildim. Çünkü her cümlesi özün özü neredeyse. Bir cümlesini hayatıma geçirebilsem, nee mutlu bana yani. O sebepten; bir roman, bir biyografi olarak değil daha çok hayat rehberi olarak okunulabilecek bir eser. Durup, ara vermeme ve sık sık kendimi sorgulamama neden oldu. . Dili ne kadar sade ise, anlamı o kadar derin. . Hasan Basri (r.a), onun hayatına dair bilgileri toplayan İbnul Cevzi'ye ve tüm Müslümanlara Allah rahmet eylesin.
Veliler Serdarı Hasan Basri (k.s.)
Veliler Serdarı Hasan Basri (k.s.)İbnü`l-Cevzi · Erkam Yayınları · 201217 okunma