Vesvese Sebepleri ve Kurtuluş Yolları

8,3/10  (7 Oy) · 
16 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.690 gösterim
Vesvese nedir,ne değildir? Vesveseyi tanıyor muyuz? Vesvese insana nasıl gelir,nasıl yerleşir? Vesvesesiz insan var mı? Vesvese ençok kimlerde görülür? Şeytanın vesvese verme yolları hangileridir? İnanca aykırı düşünceler insanı imansız eder mi? Şeytan insanın imanını çalabilir mi? Vesveseden rahatsız olan kişinin ruh hali nasıldır? Kalbi vesveseden korumanın çareleri...Vesvese yarasını tedavi eden ilaçlar...
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  222
 • ISBN:
  9786051318660
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
toprak 
08 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Vesvesesi olmayan yoktur. Ama bunda aşıraya gidenler için, etkili kurtuluş yöntemleri var. Yazarımız vesvesenin bira balon olduğunu ve üflemekle büyüttüğümüzü söylüyor..

Kitaptan 1 Alıntı

toprak 
08 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Vesveseden kurtulmanın çaresi, kalbe vesveseyi veren şeyden başka bir şey koymaktır. Allah'ı zikirden başka kalbe ne koyarsan, şeytanın vesvesine yardımcı olur. Kalbi şeytanın vesvesesinden koruyan şey ise ancak Allah'ı anmaktır. Çünkü Allah'ı anmakla şeytanın nasibi kesilir. Şeytanın vesvesesinin zıddı da Allah'ı anmak ve Allah'tan yardım istemektir.
İşte '' Eüzü billahi mine'ş-şeytani'r-racim vela havle vela kuvvete illa billahi'l-azim ''
sözlerinin manası budur. Buna kendilerine Allah'ın zikri galebe çalan takva sahipleri yol bulur. Şeytan bu kimselerin etrafında çapulcu bir hırsız gibi dolaşır durur.

Vesvese Sebepleri ve Kurtuluş Yolları, Mehmed PaksuVesvese Sebepleri ve Kurtuluş Yolları, Mehmed Paksu