Vişnenin Cinsiyeti

7,9/10  (29 Oy) · 
67 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.192 gösterim
17. yüzyıl İngiltere'si olan ya da olmayan, fantastik bir dünyada Thames Nehri'nde bir bebek bulunur. Jordan adındaki bu bebek, Köpek Kadın tarafından kurtarılır ve büyüyüp dünyayı gezmeye başlar; ama maceralarında karşılaştığı tuhaflıklar kendi zihninin ürünüdür.

Vişnenin Cinsiyeti, hayal gücüne yazılmış bir güzellemedir. Olup bitenler arasındaki boşlukları ve o boşluklar arasındaki tanımlanmayan zamanları dert edinen, zamanla derdi olan, okumanın bize okumamaktan daha çok zaman kazandıracağını öğütleyen bir eser; özlemi çekilen, hayali kurulan şeylere dair, katı cisimlerden oluşmuş dünyaya bir meydan okumadır. Bizi bir içsel yolculuktan diğerine taşırken, zamanın ve belleğin doğası üzerine de baş döndürücü sorgulamalara götürür.

Jeanette Winterson, tarih ve gerçeklik, aşk ve cinsellik, yalan ve gerçek gibi kavramların algılanışı üzerinden oyunlar oynayarak ustalıkla kaleme aldığı Vişnenin Cinsiyeti'nde on iki prensesin hikâyesini anlatır; bu prensesler sonsuza kadar mutlu yaşamışlardır ama kocalarıyla değil...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2015
 • Sayfa Sayısı:
  174
 • ISBN:
  9789755707143
 • Orijinal Adı:
  Sexing The Cherry
 • Çeviri:
  Pınar Kür
 • Yayınevi:
  Sel Yayınları
 • Kitabın Türü:
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
"Zekanın en büyük göstergesi, etrafınızı sizden daha bilgili insanlarla doldurabilmektir."
"İnsanın zaman karşısındaki küçüklüğünü, anlamsızlığını ve umarsızlığını duyuyor musun?"..... ig-> mery_ylmz_
Yaşamını dolu dolu geciren, kendisini yetistiren, ara vermis olsa da kahve icmeyi seven, koleksiyonculuk yapan, Kucuk Prens hayrani, unicornlarin varligina inanan ve balik kraker yediginde yuzecegine inanacak kadar cocuk bir ruha sahip olan anne.
Doğru bir şekilde yaşarsanız,hayalleriniz sizi bulur. İnsan okur...
3 /