8,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
154 gösterim
PASİFİK’İN ORTASINDA ISSIZ BİR ADA
Corpus biliminsanları, Pasifik’teki ıssız bir adada deney tüplerindeki embriyolara hayat verir. Bu insanlar, yani Vitro’lar hayal bile edilemeyecek bilgi dağarcığına ve yeteneğe sahiptir. Bununla birlikte büyük bir kusurları vardır.

GEÇMİŞİNİ ARAYAN BİR GENÇ KIZ
Sophie Crue, onu yıllar önce bırakan annesini bulmak için ıssız ve gizemli Kabuk Adası’na gitmeye kararlıdır. Bunun için çocukluk arkadaşı, yakışıklı pilot Jim Julien’den yardım ister. Ne var ki Sophie ile Jim adaya geldikleri anda hiç hesaba katmadıkları bir şeyle karşılaşırlar: Nicholas adındaki dâhi Vitro ile henüz uyandırılmış bir Vitro olan Lux adında masum bir kız.

CAM TÜPLERDE BÜYÜTÜLEN VE KONTROLÜ ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞAN VİTRO’LAR
Kabuk Adası’nda genetik yapıyla ilgili karanlık deneyler yapıldığını keşfeden Sophie ile Jim, tüm bunların arasında hayatta kalma mücadelesi verirken bilimin sınırları zorlandığında ortaya çıkacak acı gerçeklerle yüzleşeceklerdir.

“Khoury’nin dili akıcı, kahramanlarıysa büyüleyici. Bilimin baş döndürücü gizemi ve çıkar amaçlı kullanıldığında ne kadar tehlikeli bir hal alabileceğinin kanıtı niteliğinde.”
-Publishers Weekly-

“Bilimkurgu ile gizemli ada macerasını birleştiren ilginç öyküsüyle okurlarının kalp atışlarını hızlandıracak bir roman.”
-Bulletin of the Center for Children’s Books-

“Güçlü karakterleri, aksiyonu ve korkunç teknolojik detaylarıyla Vitro, bilimkurgunun ne olduğunu gösteriyor. Jessica Khoury, canlı betimlemeleri ve hoş anlatımıyla sizi sahte bir güvenlik duygusuyla oyalarken bir anda kendinizi bir kâbusun ortasında buluveriyorsunuz.”
-Jessica Brody-

“Khoury, etik sınırlarını zorlayan deneyleri sorguladığı bir roman yazmış. Hızla ilerleyen bölümler, tatminkâr sona kadar okuru merakta bırakıyor. Yazar, umut vaat eden deneyimiyle, bilimkurgu devlerinin izinden gidiyor.”
-School Library Journal-

“Tropikal iklim kadar sıcak anlatımı ve kendilerini çılgın biliminsanları ile karanlık komplo teorilerinin ortasında buluveren cesur karakterleriyle Vitro, beni soluksuz bırakan, aksiyon yüklü bir hikâye.”
-Morgan Rhodes-

“Khoury, okurun peşini bırakmayan ve akıllara zarar bir hikâye kurgulamış.”
-Booklist-

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2017
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786052992173
 • Orijinal Adı:
  Vitro
 • Çeviri:
  Melishan Devrim
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Little knight 
17 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Demekki sevgi aptallikti.Jim de yeri yoktu.Sevgi kalleşti,ihanet ederdi ve diğer insanları dışlardı .Köprüleri bir daha onarılamayacak şekilde yakardi.Sevgi, yalnızca insanların istediğini elde ederken kullandığı bahaneydi.İnsanların tükenmiş bir koz gibi,kumarı kazanmak için oynanan hileli bir as gibi fırlattığı,kazanmak için başkasını zarara sokan,sözüm ona güçlü bir erdemdi .Silaha dönüştürülebiliyorsa sevgiden ne hayır gelirdi ?

Vitro, Jessica KhouryVitro, Jessica Khoury