Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi

9,5/10  (2 Oy) · 
9 okunma  · 
3 beğeni  · 
52 gösterim
Vakıf amaçlarına uygun her türlü yayını gerçekleştirmek üzere oluşturulan Yayın Bölümü ilk olarak, 'Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi' adlı kitap/kaseti 1996'da yayımladı. 25 binlik ilk baskısı tükenen setin ikinci baskısı Mart 1996'da, üçüncü baskısı Nisan 1996'da yapıldı. Uğur Mumcu, yazı yaşamı boyunca kitaplaştırdığı araştırmaları dışında, 5 bini aşkın yazı kaleme almıştır. Bunlardan 25 Ağustos 1975 tarihli Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan, güncelliğini ve etkisini hiç yitirmemiş SESLENİŞ başlıklı yazı içinde sık sık yinelenen ve yazının son sözleri olan 'VURULDUK EY HALKIM! UNUTMA BİZİ...', bu kitap/kaset setinin de adı.
Yusuf Sezgin Aybey 
16 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dünyanın konjonktür yapısını ve Türk siyasi yapısına dair müthiş açıklamaları olan Uğur Mumcu'nun en çok okunması gereken kitaplarından bir tanesidir. İçeriğinde bir çok hikayeyi barındırıyor gibi görünse de temel de inançları ve davaları için ezilen, yok edilenleri anlatan güzel bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı

Yirmi yaşında, yirmi bir yaşında, yirmi iki yaşında, işkencecilerin acımasız ellerine terkedildik. Direndik küçücük yüreğimizle, direndik genç kızlık gururumuzla. Tükürülesi suratlarına karşı bahar çiçekleri gibi, taptaze inançlarımızı firlattık boş birer eldiven gibi. Utanmadılar insanlıklarından, utanmadılar erkekliklerinden.

Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi, Uğur Mumcu (Sayfa 54)Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi, Uğur Mumcu (Sayfa 54)