Warcross - Bir Sanal Gerçeklik Oyunu (Warcross Serisi 1.Kitap)

·
Okunma
·
Beğeni
·
26,5bin
Gösterim
Adı:
Warcross - Bir Sanal Gerçeklik Oyunu
Alt başlık:
Warcross Serisi 1.Kitap
Baskı tarihi:
Eylül 2017
Sayfa sayısı:
360
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059585675
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Warcross #1
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Kime güveneceğinize karar vermek oynayacağınız en büyük kumar olacak.

Efsane ve Genç Elitler serilerinin #1 New York Times çoksatan yazarı Marie Lu’dan yepyeni bir bilimkurgu gerilim romanı.

On yıl önce başlayan bu tutku artık bazıları için gerçekten kaçmak için bir seçenek, bazıları içinse kâr etmek için bir kaynak haline gelmişti. İki yakasını bir araya getirmek için çabalayıp duran Emika Chen bir ödül avcısı olarak çalışıyor, yasadışı olarak bahis oynayan Warcross oyuncularının peşine düşüyordu. Ancak ödül avcılığı kolay bir iş değildi, rekabet fazlaydı ve ayakta kalmak giderek zorlaşıyordu. Kolay para kazanabilmek için Emika bir risk alarak Warcross Şampiyonası’nın açılış oyununu hacklemişti; bir glitch ile oyuna sızarak istemeden de olsa kendisini oyunun ortasında bulmuş ve bir gecede herkesin konuştuğu kişi haline gelmişti.

Tutuklanacağına neredeyse emin olan Emika, oyunun yaratıcısı, genç milyarder Hideo Tanaka’dan bir çağrı aldığında şaşkına dönmüştü: Üstelik kendisine reddedilmesi neredeyse imkânsız bir teklif sunulmuştu. Bir güvenlik sorununu ortaya çıkarabilmek için Hideo’nun bu seneki şampiyonada bir ajana ihtiyacı vardı ve bu iş için Emika’yı istiyordu. Hiç vakit kaybetmeden Tokyo’ya götürülen Emika, kendisini her zaman hayalini kurduğu geleceğin içinde bulmuştu. Fakat kısa süre içinde Warcross evreninin düşündüğünden çok daha tehlikeli olduğunu anlayacaktı…

***
“Canlı, aksiyon dolu bir adrenalin bombası. Lu karakterlere kalp ve kararlılık verip, akıllıca tasarlanmış bir sınırsız olasılıklar dünyasına salıyor.”
—Leigh Bardugo, Kargalar Meclisi kitabının #1 New York Times çoksatan yazarı

“Planlarınızı iptal edin çünkü Warcross’u bitirene kadar elinizden düşüremeyeceksiniz. Bağımlılık yapıyor, hızla ilerliyor ve sizi tamamen içine çekiyor. ”
—Amie Kaufman, Illuminae kitabının #1 New York Times çoksatan yazarı

“Marie Lu’nun Warcross’u şimdiye dek okuduğum diğer kitaplarına hiç benzemiyor. Akıllıca yazılmış; renk, aksiyon fışkırıyor ve asla düşmeyen hızlı bir temposu var. Kitabı uçarcasına okudum, kesinlikle muhteşem.”
—Sabaa Tahir, Küller ve Kor kitabının #1 New York Times çoksatan yazarı

“Ayrılmak istemediğim, insanı içine çeken bir dünya. Warcross saf bir deha ürünü. İkincisi için hazırım!”
—Kami Garcia, Muhteşem Yaratıklar kitabının #1 New York Times çoksatan yazarlarından biri ve The Lovely Reckless kitabının yazarı
360 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
Son zamanlarda okuduğum en iyi bilim kurgu kitabı!
Warcross, dünyayı kasıp kavuran bir sanal gerçeklik oyunu. Genç dâhi Hideo Tanaka'nın daha 13 yaşındayken tasarladığı Nörolink gözlüklerle oynanıyor. Şimdiyse Hideo 21 yaşında ve bu gözlükler aracılığıyla dünyaya hükmediyor. Nörolink gözlük veya lensleri takan kişiler anında sanal evrene adım atıyor ve beynin istekleri doğrultusunda kendi evrenini kontrol edebiliyor. Bu yüzden Warcross sadece bir oyun olmaktan çıkıp adeta bir yaşam tarzına dönüşmüş. Hatta her sene dünya çapında profesyonel Warcross oyuncularının takımlar halinde mücadele ettiği turnuvalar düzenleniyor. Oyundaki amaç; kendi takımının cevherini kaptırmadan karşı takımın cevherini elde etmek.
Ana karakterimiz Emika Chen, çok iyi bir Warcross oyuncusu fakat maddî imkanı ve sabıka kaydı el vermediği için oyunu daima yasa dışı yollarla oynamış bir hacker. Ev kirasını ödeyemediği için atılmak üzere olan fakir hackerımız, değerli bir güçlendiriciyi çalıp satmak için Warcross açılış oyununa sızar. Fakat işler umduğu gibi gitmez ve oyunu izleyen milyonların gözü önünde kendini açığa çıkarır. Az öncesinde kimsenin tanımadığı bir hacker iken şimdi dünya gündemine oturan, en çok tıklanan isim olmuştur. Tabii bu duruma Warcross yönetimi de kayıtsız kalmaz, bizzat Hideo Tanaka, Emika'yı Tokyo'ya davet eder. Oyunu hacklediği için dava edileceğini düşünen Emika, kendini usta oyuncularla Warcross mücadelesinde bulur. Fakat artık peşinde olduğu şey paradan veya oyunu kazanmaktan çok daha fazlası; tehlikede olan hayatları kurtarmaktır.
—————————
Okuduğum ilk Marie Lu eseri ve HARİKAYDI! Yazarın zekasına hayran olmamak elde değil. Bu nasıl güzel bir kurgudur? Sürükleyici ve tutarsızlıktan uzak bir anlatımı var. Sayfaları heyecanla çevirdim. Emika karakterini çok sevdim Biraz asi, başına buyruk ve güçlü bir karakter Hideo da iyi hoş ama bazen anlam veremediğim davranışları oldu. Zaten iki karakterin çok çabuk yakınlaştığını düşünüyorum
360 syf.
·7 günde·6/10 puan
Warcross | Marie Lu

Herkese sevgi dolu günler :) Bugün sizlere bilim kurgu türünden bir kitap incelemesi ile geldim.Emika Chen'in hayran olduğu Warcross oyununda, şans eseri hacklemesinin işe yaraması ile kendini oyunun ortasında bulunca işler bir anda değişir. Warcross oyununun kurucusu olan Hideo'nun peşinde olan karanlık yer altı oyuncularının peşine düşmesi için Emika'yı işlerin içine sokar. Emika'nın bu çıkmazdan nasıl sağ kurtulacağını okuyacağımız bilim kurgu türünde bir kitap..Açıkçası çok bilim kurgu hayranı olmadığımı söylemem gerek. Şimdiye kadar okuduğum bir çok bilim kurgu kitapları beni sıksada bu kitap oldukça akıcı ve soluksuz ilerledi. Ancak elimde baya süründüğünüde inkar edemem:/ (Bu tarz kitaplara alışkın olmamamdan kaynaklanıyor olsa gerek) Ancak eğer bir bilim kurgu türündeki kitapların hayranıysanız kesinlikle okumanız gereken bir kitap olduğunu söylemeliyim(!)Yeni dünyalara açılan güzel kitaplarla görüşmek üzere.. Okur kalın❤
360 syf.
·2 günde·10/10 puan
Oyun oynamayı çok seven bir insanım. Ama hiç kendimi bir oyunun içinde hissettiğim ve “Keşke gerçek olsaydı da oynayabilseydim!” dediğim bir kitap okumamıştım.

Ta ki Warcross’a kadar.

NöroLink adı verilen gözlüklerle ya da lenslerle gerçek dünyanın yanında bir sanal evren de sizinle beraber oluyor. Bu dünyada bir seviyeniz var ve yaptığınız şeylerle puanlar kazanıyorsunuz. Aynı zamanda bu gözlükle ya da lensle beraber bir oyunu oynayabiliyorsunuz.

Warcross.

Dünya çapında bir şampiyonası olan ve herkesin hayran olduğu bir deha olan Hideo Tanaka bu sanal gerçekliği yaratmış. Ve ana karakterimiz Emika Chen ile birlikte bu dünyaya adım atıyoruz.

Bir glitch ile hayatınız nasıl değişir böyle bir dünyada? Bunu çok güzel anlatmış. Çok sürükleyici ve karakterlerine bayıldığım bir kitap oldu.

Marie Lu’nun hayal gücüne yine hayran kaldım. Ters köşeleri çok iyiydi. İkinci kitabı hemen okumak istiyorum.

10/10
360 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
 Bu kitap cidden harikaydı.Kitabı elime aldığımda başka bir dünyaya gidiyordum sanki.Marie Lu kitaba ait çok değişik ve hayran bırakan bir sanal dünya yaratmış.Kitabı okurken sanki bende kitabın içimdeymişim gibi hissediyordum.Ayrıca çok heyecanlıydı.Favori serilerimden.İlk 50 sayfası biraz sıkıcı gelebilir fakat sonra bomba gibi gidiyor.Lütfenn okuyun pişman olmayacaksınız.
360 syf.
·10/10 puan
Biliyordum!
Marie Lu'nun beni hayal kırıklığına uğratmayacağını biliyordum. Aldığı her övgüyü hak eden bir kurgu gerçekten.

Yazığı her kitapla daha iyi bir yazar olan kadın; Marie Lu.

O kadar çok şeyden bahsetmek istiyorum ki, saçmalamaktan korkuyorum.

İlk olarak ebeveynler hakkındaki düşüncelerimi yazayım.
Yazarın yazdığı her kitapta kadın karakterlerin anneleriyle bir sorunu var. Bilmiyorum ilgimi bu çekti. İlk serinin sadece birinci kitabını okudum, Genç Elitler serisinde de biraz bu konu hakkında kafa yordum ama önemsemedim. Şimdi Warcross'u okuyunca dedim ki; Neden anneler, neden hep anneler?

Teşekkürler kısmında kendi annesiyle bir sorununun olmadığını anladım. Belki de annesi olmadan bile nasıl güçlü olduklarını anlatmak istiyordur kadın karakterlerinin. Bilemiyorum.

Şimdi bu kitap farklı bir dünya ve öyle bir kitap ki sadece -anlatılmaz, okunur- denebilir. Ben bu kitabı 5 tane müzik eşliğinde okudum. Bu benim (Bana Dokunma serisini saymıyorum, onun müzikleri bu kitabınki gibi tam oturmadı.) ilk başarılı müzik listem oldu. Her sahnede ne çalacağımı biliyordum, oyunlarda çalan müziğim belliydi. Hideo ve Emika'nın sahnelerinde genelde Daughter'ın Flaws'ını çalıyordum. Hatta bir yerde o kadar duygulandım ki…

Duygulanmamın nedeni Marie Lu'nun bu 'Hiçbir Şey İmkansız Değildir' anlayışı. Gerçekten bu düşüncesine, bu düşüncesini kaleme döküşüne hayranım. İşte Hideo ve Emika arasındaki o ilk görüşme beni benden aldı. İmkansız diye bir şey yok diye bağırıyor Marie Lu her kitabında.

Gül Cemiyeti'nin o manyak sonundan sonra Warcross deliceydi. Kitabın her sayfasını tatlı yiyormuşum gibi okudum. Ama o son bölüm… O son sayfalar… Biliyordum! Gerçekten biliyordum, anlamıştım. Ve tahmin ettiğim şeyin doğru çıkması kadar güzel bir şey yok.

Şimdi Marie Lu'nun, Sarah j. Maas ve Tahereh Mafi'nin erkeklerle alıp veremedikleri ne onu anlayamı… Anlıyorum aslında ve böyle yapmaları beni benden alıyor. Zaten kim ilk seferinde gerçek aşkını bulmuş ki.

Kitabın ne kadar iyi olduğuyla ilgili paragraflar yazabilirim ama gerek yok. Devam kitabını sabırsızlıkla bekliyorum. Daha zalim bir Hideo bizi bekliyor diye düşünüyorum bu arada.

Şu konudan da bahsetmek istiyorum, oyuncularla Emika arasındaki ilişkinin değişimini çok sevdim. Hideo ve Emika arasındaki ilişkinin değişimi hakkında çok önyargılı şeyler yazmak istemiyorum. Diğer kitapta neler olacağı belli değil çünkü.

Bir yanlış anlaşılmanın, böyle bir yanlış anlaşılma olacağını hiç düşünmemiştim. Kimin iyi adam, kimin kötü adam olduğu kafalarda soru işareti olarak kaldı diye düşünüyorum. En azından bende öyle kaldı.

Konu o kadar…yani konuyu açıklayacak kelime bulamıyorum. O kadar karışık, kör bir konu ki. Kimin haklı olduğunu uzun uzun düşünsem de işin içinden çıkamıyorum. Yine de Emika haklı. Evet evet, haklı.

Şu an yazmak istediğim bazı şeyleri unuttuğumdan eminim, şunu söylemeden bitirmeyeyim. Gerçekten kaliteli bir kitaptı. Okunması gereken ve tek başına okunmaması gereken bir kitap. Bir arkadaşımla birlikte okuyup, karşılıklı konuşmak isterdim. Hakkında tartışılacak çok şeyi olan bir kitap çünkü.
Müziklerden;
**Oynat bunu, bir şekilde tutsak oluveriyorum bu tehlikeli ve zorlu olan oyunda**

**Bu duyguyu hissediyorsan ellerini havaya kaldır
Evet evet evet
Bir adım, iki adım, hadi!
Bu gece sen, ben ve diğer herkes bağımlı olacağız.**

**Evet , herhangi bir yerde, her yerde ol
Tek yapman çağırmak
Ateşle oynanan bir oyun gibi,**

**Yıldızlara diliyor, senin ne olduğunu merak ediyorum
Ben bilmiyorum, O çok güzel
Belki benden biraz daha fazla parlıyordur**
360 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Son zamanlarda okuduğum en güzel bilim kurgu kitabı!!!

İlk kez MARIE LU'nun bir kitabını okudum ve yazarın kalemine hayran kaldım. Gerek olay örgüsü gerekse yazım tarzıyla harika bir kitaptı.

Olaylar WARCROSS isimli bir sanal gerçeklik oyunu etrafında gerçekleşiyor.
Annesi tarafından terk edilen, babasını kısa bir süre önce kaybeden ve maddi sıkıntılar çeken EMIKA CHEN ve çocukken kardeşini kaybeden ve hayattaki tek amacı kardeşine ne olduğunu bulmak olan warcross oyununun kurucusu genç milyarder HIDEO TANAKA iki ana karakterimiz.

Unutmadan bir de WARCROSS oyunundan bahsedelim. NöroLink adı verilen gözlüklerle ya da lenslerle gerçek dünyanın yanında bir sanal evren de sizinle beraber oluyor. Bu sanal evrende bir seviyeniz var ve yaptığınız şeylerle puanlar kazanıyorsunuz.

İlk kez Marie Lu okumama rağmen hayal gücüne hayran kaldım.
İkinci kitabı okumak için sabırsızlanıyorum.
360 syf.
Warcross ve Wıldcard Kitap Yorumu
10 /10
Alıntı

"Her kilitli kapının bir anahtarı vardır... "

"Gerçeklik ve sanal arasındaki fark buydu." Gerçeklik, sevdiğiniz kişileri kaybedebileceğiniz bir yerdi. Gerçeklik, kalbinizdeki çatlakları hissedebileceğiniz bir yerdi..."

Kitabın Konusu

Emika Chen bir ödül avcısıdır, yasadışı yollarla oynayan Warcross oyuncularının peşine düşer. Ancak ödül avcılığı kolay bir iş değildir. Kolay para kazanabilmek için Emika risk alarak Warcross Şampiyonası'nın açılış oyununu heckler ve bir gecede herkesin konuştuğu kişi haline gelir. Oyunun yapımcısı Hideo Tanaka'nın dikkatini çeker ve Hideo'nun peşinde olan karanlık yer altı oyuncularının peşine düşmesi için Emika'yı işe alır. Oyunu haclediği için dava edileceğini düşünen Emika, kendini usta oyuncularla Warcross mücadelesinde bulur. Fakat artık peşinde olduğu şey paradan veya oyunu kazanmaktan çok daha fazlası ; tehlikede olan hayatını kurtarmaktır.

Okuduğum ilk Marie Lu kitabıydı. Kitabın kurgusu, konusu ve karekterlerini çok beğendim. Okuduğum en iyi bilim kurgu kitaplarından biriydi. Sürükleyici bir kitaptı. 2.kitabı daha güzeldi. Okumanızı tavsiye ederim :)
İnstagram: okurzadeslibrary
360 syf.
·24 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitap gerçekten çok güzeldi. Ben çok severek okudum ve beğendim. Kitap fantastik türünde yazılmış bir kitap ve bir sanal gerçeklik oyununu anlatıyor. Kitabı bu kadar uzun sürede okumamın sebebi kesinlikle kitaptan kaynaklı değil tamamen benden kaynaklı bir sorun... Kitaba başladığımda Reading Slump dediğimiz durumu yaşıyordum ve bunu bile bile kitaba başladım Birde derslerimden dolayı az vakit bulunca... Kitabı doğru düzgün 3 4 gün önce başladım ve hemen bitti gerçekten ama gerçekten çok güzeldi... Tamamen başka bir evren bu dünyada olmayan şeyler. Beni içine çeken bir evren oldu. Karaktere gelirsek: Emica ana karakterimiz ve ben Emica'yı sevdim. En sevdiğim erkek karakter ise: Ashan oldu. Ashan... Yakışıklı kekim benim Bunun yanı sıra diğer erkek karakterlerde favori grubuma girdiler Benden bu kadar... Kitabı okumanızı KE-SİN-LİK-LE tavsiye ediyorum. Ben 2. Kitaba başlayacağım çünkü çok heyecanlı yerde bitti
Doğa Güneri
Doğa Güneri Warcross - Bir Sanal Gerçeklik Oyunu'yu inceledi.
@d_g13·09 Oca 2018·Okumadı
Kitabi okudum ve çok güzel bir bilim kurgu kitabıydi. Açikcasi okurken cok etkilendim . Sayfalarin sürükleyici olmasinin yaninda cok sağlam bir kurgusu vardi.
Bence bilim kurgu fantastik tarzi kitaplar okumayi seviyorsanız kesinlikle okuyun derim
Evrim
Evrim Warcross - Bir Sanal Gerçeklik Oyunu'yu inceledi.
360 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Warcross-Bir Sanal Gerçeklik Oyunu
Hayatımızda oyunların yerini yadırgayamayız tabi ki. Sıkıldığımız her an bizim için adeta imdat kolu olurlar. Peki ya bir oyun tüm hayatımız olursa?
Emika Chen... Oldukça küçük bir yaşta babasını kaybetmiş ve kendi başının çaresine bakmaya, borçlarını ödemeye çalışan bir kız.
Hideo Tanaka... Dünya çapında insanların hayatı haline gelmiş bir oyunu tam 11 yaşındayken tasarlayabilmiş genç dahi.
Bu iki ismin yolları nasıl kesişebilir? Kitabın başında bu hissi duyumsuyoruz. Lakin ilerleyen sayfalarda Emi'nin bir glitch aracılığıyla en büyük şampiyonalardan birisini hacklediğini okuyunca bu merakımız yerini daha farklı sorulara bırakıyor.
Emi tutuklanacak mı?
Tutuklanmayacaksa ona ne olacak?
Hideo oyununu daha ne kadar geliştirebilir?
Başka kişiler de bu oyunu hackleyebilirler mi?
Ve en önemli soru:
Teknoloji insanların bilgilerini nasıl işleyebilir, onlara bu denli nasıl erişebilir?
Warcross dünyasına hoş geldiniz. Umarım vaktiniz vardır çünkü elinizden düşüremeyeceğiniz bir bilim kurgu romanı sizi bekliyor.
Keyifli okumalar.
*
"Birileri bilimgerçeği yapana dek her şey bir bilimkurgu efsanesidir."
*
"Seni kimse bunun için seçmedi!" diye patladım.
"İnsanlar liderlerini seçmekte hiçbir zaman iyi olmadı!" diye patladı o da bana.
"Ama bunu yapamazsın! Bizi özümüzde insan yapan bir şeyi elimizden alıyorsun!"
Hideo bir adım yaklaştı."Peki bizi insan yapan şey neymiş tam olarak? Öldürmeyi ve tecavüz etmeyi seçmek mi? Savaşmak, bombalamak, yok etmek mi? Çocukları kaçırmak mı? Masumları silahla vurmak mı? İnsanlığın elinden alınmaması gereken parçası bu mu? Demokrasi bunların hepsini durdurmayı başarabildi mi?.." Warcross - Bir Sanal Gerçeklik Oyunu Marie Lu
360 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bu kitabı yaklaşık 7 ay önce okudum. Resmen aşık olmuştum günlerce karakterleriyle yaşadım. Az önce de Marie Lu nun başka bir kitabının reklamını görünce aklıma geldi yazmak istedim.

Okumamın üzerinden aylar geçmesine rağmen hala aklımda, yazarın okuduğum ilk kitabı zaten bu kitaptan sonra başladı Marie Lu hayranlığım. Gerek anlatım dili gerek kurgusu herşeyiyle mükemmeldi, hele karakterler.. Sadece bu yazarın karakterlerine bu kadar bağlandığımı biliyorum. Okuduğum en iyi kitap mı, hayır değil ama kesinlikle ilk 10a girer. Umarım ilk fırsatta serinin ikinci kitabını okuyabilirim.
"Herkes dünya barışını sözde destekler gibi görünür, kendilerini iyi göstermek için anlamsız sorulara hoş bir cevap olarak kullanırlar bunu." Yakıcı bakışları içime işledi. "Dünyadaki dehşetten çok yoruldum. O yüzden ben de bunu zorla bitireceğim."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Warcross - Bir Sanal Gerçeklik Oyunu
Alt başlık:
Warcross Serisi 1.Kitap
Baskı tarihi:
Eylül 2017
Sayfa sayısı:
360
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059585675
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Warcross #1
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Kime güveneceğinize karar vermek oynayacağınız en büyük kumar olacak.

Efsane ve Genç Elitler serilerinin #1 New York Times çoksatan yazarı Marie Lu’dan yepyeni bir bilimkurgu gerilim romanı.

On yıl önce başlayan bu tutku artık bazıları için gerçekten kaçmak için bir seçenek, bazıları içinse kâr etmek için bir kaynak haline gelmişti. İki yakasını bir araya getirmek için çabalayıp duran Emika Chen bir ödül avcısı olarak çalışıyor, yasadışı olarak bahis oynayan Warcross oyuncularının peşine düşüyordu. Ancak ödül avcılığı kolay bir iş değildi, rekabet fazlaydı ve ayakta kalmak giderek zorlaşıyordu. Kolay para kazanabilmek için Emika bir risk alarak Warcross Şampiyonası’nın açılış oyununu hacklemişti; bir glitch ile oyuna sızarak istemeden de olsa kendisini oyunun ortasında bulmuş ve bir gecede herkesin konuştuğu kişi haline gelmişti.

Tutuklanacağına neredeyse emin olan Emika, oyunun yaratıcısı, genç milyarder Hideo Tanaka’dan bir çağrı aldığında şaşkına dönmüştü: Üstelik kendisine reddedilmesi neredeyse imkânsız bir teklif sunulmuştu. Bir güvenlik sorununu ortaya çıkarabilmek için Hideo’nun bu seneki şampiyonada bir ajana ihtiyacı vardı ve bu iş için Emika’yı istiyordu. Hiç vakit kaybetmeden Tokyo’ya götürülen Emika, kendisini her zaman hayalini kurduğu geleceğin içinde bulmuştu. Fakat kısa süre içinde Warcross evreninin düşündüğünden çok daha tehlikeli olduğunu anlayacaktı…

***
“Canlı, aksiyon dolu bir adrenalin bombası. Lu karakterlere kalp ve kararlılık verip, akıllıca tasarlanmış bir sınırsız olasılıklar dünyasına salıyor.”
—Leigh Bardugo, Kargalar Meclisi kitabının #1 New York Times çoksatan yazarı

“Planlarınızı iptal edin çünkü Warcross’u bitirene kadar elinizden düşüremeyeceksiniz. Bağımlılık yapıyor, hızla ilerliyor ve sizi tamamen içine çekiyor. ”
—Amie Kaufman, Illuminae kitabının #1 New York Times çoksatan yazarı

“Marie Lu’nun Warcross’u şimdiye dek okuduğum diğer kitaplarına hiç benzemiyor. Akıllıca yazılmış; renk, aksiyon fışkırıyor ve asla düşmeyen hızlı bir temposu var. Kitabı uçarcasına okudum, kesinlikle muhteşem.”
—Sabaa Tahir, Küller ve Kor kitabının #1 New York Times çoksatan yazarı

“Ayrılmak istemediğim, insanı içine çeken bir dünya. Warcross saf bir deha ürünü. İkincisi için hazırım!”
—Kami Garcia, Muhteşem Yaratıklar kitabının #1 New York Times çoksatan yazarlarından biri ve The Lovely Reckless kitabının yazarı

Kitabı okuyanlar 3.914 okur

  • ★ẞəlalı ≈ ALBATROS★
  • Hatice Nehir
  • beren uysal
  • Erdem
  • hen waffles
  • Sudenaz D.
  • doga
  • Eda Nur kurtoğlu
  • Yennefer Morgan
  • suede

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%11.8
13-17 Yaş
%55.3
18-24 Yaş
%20
25-34 Yaş
%8.2
35-44 Yaş
%3.5
45-54 Yaş
%1.2
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%83
Erkek
%16.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.1 (802)
9
%22.4 (427)
8
%20.9 (398)
7
%7.8 (149)
6
%3.1 (59)
5
%1.9 (37)
4
%0.6 (11)
3
%0.3 (6)
2
%0.4 (8)
1
%0.5 (9)

Kitabın sıralamaları