Weysel Paradoksu

8,0/10  (2 Oy) · 
0 okunma  · 
3 beğeni  · 
57 gösterim
“Benim de aforizmalarım olacak, ismimle anılan bir paradoksum. Veysel Paradoksu. Russel paradoksuyla da kafiyeli, ne güzel… Arkadaşlar Veysi paradoksu, oğlum babamın paradoksu diyecek. Belki seans bitmeden bulurum. Sevgilimin paradoksu diyecek Selma, öbür kızlara hava basacak. Nasıl heyecanlanıyorum düşündükçe. Annem dikili bir ağacım yok diye üzülmeyecek, öyle ölümsüzlüğe filan aklı ermez; oğlumun paradoksu var diyecek komşu kadına. Ya öyle mi? Hayırlı olsun! Bizim oğlan da kooperatife yazılmış diyecek, o da.”Weysel Paradoksu, hayal ile gerçeğin ve aşk ile cinnetin hem eşiğinde hem de tam merkezinde sahne alıyor.Bu kitap, bir yandan Goethe’nin diğer yandan da Dostoyevski’nin kahramanının günümüze bakan bir izdüşümünü karşımıza çıkarırken; yoğun, zengin ve şaşırtıcı bir anlatım çeşitliliği ile yeni Werther’in Yeraltından Notlarını paylaşıyor bizimle…(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2017
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786052290002
 • Yayınevi:
  Karakum Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 8 Alıntı

Mehmet 
17 Nis 22:17 · Kitabı okuyor

Büyümenin telaşlı bir tarafı var. Telaşlı ve tatlı! Yıllar süren düğün hazırlığı ergenlik. Stresli, sevinçli, heyecanlı! Her gün, keşfedilen yeni kıtalar! Her an; yeni, yepyeni bir şeyi çıkarıyor insanın karşısına. İzin vermiyor ki durup soluklanalım iki dakika. Düşünüp, iyice anlayalım. Bitmek bilmez bir koşuşturma hep! Sonu gelmez bir kovalamaca. Adeta, her sabah yeniden kuruluyor sokak. Dünya! Herkes elindeki parçayı alelacele yetiştiriyor bu devasa yapboza.

Weysel Paradoksu, Hasan Yurtoğlu (Sayfa 12 - Karakum Yayınevi)Weysel Paradoksu, Hasan Yurtoğlu (Sayfa 12 - Karakum Yayınevi)
Mehmet 
17 Nis 22:10 · Kitabı okuyor

Onlar için hayat, şehir yerindeki iki göz evlerinden, daima burunlarında tüten köylerinden ibaretti.

Weysel Paradoksu, Hasan Yurtoğlu (Sayfa 12 - Karakum Yayınevi)Weysel Paradoksu, Hasan Yurtoğlu (Sayfa 12 - Karakum Yayınevi)
Mehmet 
17 Nis 21:38 · Kitabı okuyor

Muhafazakar ideolojiler üçüncü kuşak üzerinde adeta çölde serap tesiri yaptıysa bu, sosyalleşmelerindeki çift başlılıktan olsa gerek. Muhafazakarlık elde muhafaza edilecek bir şey kalmadığında hakkında olduğu değerleri ikameye yarayan bir söylem olarak işlev görüyor daha çok. Sesten ziyade yankıya benzetebiliriz onu.

Weysel Paradoksu, Hasan Yurtoğlu (Sayfa 9 - Karakum Yayınevi)Weysel Paradoksu, Hasan Yurtoğlu (Sayfa 9 - Karakum Yayınevi)
Mehmet 
21 Nis 23:20 · Kitabı okuyor

Bizim mutlu sonumuz, filmin ve hikayenin nihayetindeki mucizevi saadetimiz için, herkesin ölmesi gerekiyorsa eğer; kusura bakmasınlar ama hepsi bir güzel ölsünler. Türk seyircisi başka türlü düşünemiyor, düşleyemiyor muydu? Ne salak ne çiğ hayallerin var!

Weysel Paradoksu, Hasan Yurtoğlu (Sayfa 13 - Karakum Yayınevi)Weysel Paradoksu, Hasan Yurtoğlu (Sayfa 13 - Karakum Yayınevi)