What Men Live By

·
Okunma
·
Beğeni
·
848,9bin
Gösterim
Adı:
What Men Live By
Baskı tarihi:
Eylül 2016
Sayfa sayısı:
46
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059681728
Kitabın türü:
Dil:
English
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Karbon Kitaplar
“What Men Live By” is a short story written by Russian author Leo Tolstoy in 1885. It is one of the short stories included in his collection What Men Live By, and Other Tales, published in 1885.
112 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Öykülerden oluşan ve bir çırpıda okunabilecek bir kitap. Dünya klasikleri ve Rus edebiyatının adeta lezzetli bir örneği, fragmanı gibi. Öyküler de gayet basit ve akıcı. Özellikle şu kış aylarında okumak ayrı bir tat verecektir.
112 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Son zamanlarda herkesin bencilleştiği Dünya'da, benlik bilincinden çıkıp ne ile yaşayabileceğimizi anlatan kısa hikayelerden oluşan, herkesin kendine bir şeyler katabileceği, kendinizi ve çevrenizi sorgulayabileceğiniz, kesinlikle çocuklara büyüme evrelerinde okutulması gereken, daha bilinçli bireyler yetişmesi için yol gösterici hikayeler barındıran yaş skalası olmayan eşsiz bir eser.
112 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Tolstoy'un farklı kitaplarından harekete çıkarak alışkın olduğunuz güzel kitaplardandır. Bazıları ''Ne biçim kitap o?'' diye gerzekçe konuşsa da okumazsanız pişman olacağınız ve öğütleri kaçıracağınız bir eser.
112 syf.
·Beğendi
Kitabın isminin bir soru olması, kitabın merak ettirici özelliğini arttırmış, ben sorunun cevabını çok merak ettiriyor. Cevabı ilk hikayede bulsanız bile hikayeler sizi okuma konusunda isteklendiriyor.
112 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
Her bir hikayede aslında yeni bir şey öğrenmiyorsunuz ama Tolstoy öyle güzel hikayeleştiriyor ki bizim bildiklerimizi. Okurken hem tekrar hatırlıyor hem de merakla hızlıca okuyup keyifli vakit geçiriyorsunuz.
112 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitap bi harikaydı . merak uyandırıcı , okuduğunuz zqman o üç sorunun cevabı ne diye dünüyor ve yappoz gibi parçaları birleştirerek bulyorsun ya en güzel tarafı bu işte.
112 syf.
·Beğendi·9/10 puan
En büyük dahilerden Olan Kont Tolstoy'un bu baş döndüren eserinde üç küük şahane hikayeye rastlıyoruz ki bu hikayeler Balzac'ın insanlık komedyasının kısa bir özeti gibidir. Daha doğrusu insanlık komedyasını bu kitapçığın genişletilmiş ve derinleştirilmiş versiyonu sayabiliriz. Bu kadar ince bir kitaba bu kadar çok hayat dersinin baş döndüren bir güzellikte sığdırıldığı başka bir kitap yoktur herhalde
112 syf.
Kitabımız ilk hikayemiz olan ayakkabı tamirciliği yapan Simon'un kilisenin önünde bulduğu bir adam ile karşılaşmasıyla başlar. Bu hikayede İnsan Ne ile Yaşar sorusunun cevabını arayacağız.
İkinci hikayemizde ise bir kralın üç sorusunun cevabını arayacağız.
Üçüncü hikayede ise bir insanın ne kadar toprağa ihtiyacı olduğunu Pahom'un macerası sırasında öğreneceğiz.
Dördüncü hikayede ise ufak bir anlaşmazlığın nasıl sonuçlar doğurabileceğini göreceğiz.
İnsana kendini sorgulatan, dini değerleri içinde barındıran kitaplardan biri diye düşünüyorum. Kısa olan fakat bir o kadar da anlam içeren okuduğum ikinci Tolstoy kitabı.
Kitabı elime ilk aldığım da çoğu insan gibi bu sorunun cevabını kendime sordum. Hatta bazı arkadaşlarım ile de tartıştık. Farklı farklı cevaplar geldi fakat bence en güzel cevabı Tolstoy vermiş.
151 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Hayatımı değiştirmeyen (?) ancak hayata bakışımı bir basamak daha netleştiren kitaplardan biri. Hayata yüklediğim anlamı gözden geçirmemi sağladı.
112 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Bu kitabı okuyunca Tolstoy'un sade, yalın ve anlaşılır diline hayran olmamak elde değil. Şaheser vermek için süslü ve girift bir dile başvurmuyor Tolstoy. Kitap konusuyla hayat, dil ve üslubuyla edebiyat dersi veriyor adeta. Dünya edebiyatının üstadı olan bu yazarın, özellikle bu eseri kesinlikle okunması gerekiyor. İnsanoğlu en güzel bu kitapla anlaşılıyor.
112 syf.
·7/10 puan
Bir çırpıda okuyacağınız ders niteliğinde ki bir çok hikayeden oluşuyor ve hepsi ayrı güzel. Mutlaka okunması gereken bir kitap. Tavsiye ederim.
İnsan öldürmek kolay, ama kan ruhuna da sıçrar. İnsan öldürenin ruhu kanar. Kötü bir insanı öldürünce kötülüğü de yok ettiğini sanırsın, sonra bir bakarsın ki yok ettiğini sandığın kötülükten daha beteri senin içinde büyüyor.

Unutma ki her zaman için doğru vakit, içinde bulunduğumuz o andır, çünkü bizim hükmümüz yalnızca yaşadığımız ana geçebilir.
Biri anlatır, öteki duymaz veya anlamazsa kulak asma, hepsi boştur. Asıl mesele, insanın konuşması, ya da dilini tutup bir köşede oturması.
Kötülük eden bir tek o olsaydı, ortada kötülük kalmazdı. İki insan arasındaki kötülük sadece birinden mi çıkar?
Kötü bir insanı öldürünce kötülüğü de yok ettiğini sanırsın, sonra bir bakarsın ki yok ettiğini sandığın kötülükten daha beteri senin içinde büyüyor.
Lev Tolstoy
Sayfa 51 - Türkiye İş Bankası

Kitabın basım bilgileri

Adı:
What Men Live By
Baskı tarihi:
Eylül 2016
Sayfa sayısı:
46
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059681728
Kitabın türü:
Dil:
English
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Karbon Kitaplar
“What Men Live By” is a short story written by Russian author Leo Tolstoy in 1885. It is one of the short stories included in his collection What Men Live By, and Other Tales, published in 1885.

Kitabı okuyanlar 98,1bin okur

  • Ezgi
  • bem
  • Beyaz Kedili Pirems
  • Leyla Dadaşzadə
  • fatma elma
  • Merve
  • gezegendenokur
  • baby
  • Zülal
  • Mediha Gül

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%6.3
13-17 Yaş
%6.3
18-24 Yaş
%56.3
25-34 Yaş
%12.5
35-44 Yaş
%12.5
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%6.3

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%71.2
Erkek
%28.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0 (8)
9
%0 (6)
8
%0 (4)
7
%0 (1)
6
%0 (2)
5
%0
4
%0 (1)
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları