Wonder Woman - Yeni Dünya Cilt 1

8,8/10  (6 Oy) · 
7 okunma  · 
5 beğeni  · 
64 gösterim
Ait Olmayı Başaramadığı İki Ayrı Dünyanın Arasında Sıkışıp Kalmıştı

Grant Morrison (FINAL CRISIS, THE MULTIVERSITY) ve Yanick Paquette’in (SWAMP THING, BATMAN INC.) usta zihinlerinden Wonder Woman hakkında şimdiye kadar gördüğünüz en kışkırtıcı başlangıç hikâyesi geliyor, onun zengin tarihini onurlandıran müthiş, yeni bir anlatım.
Binlerce yıldır, Cennet Adası’nın Amazonları erkeklerin yıkımından uzakta, güçlü bir toplum kurmuşlardı. Ama içlerinden biri bu izole yaşamdan mutsuzdu: Diana, Amazonların Prensesi, adanın ötesinde çok daha büyük bir dünya olduğunu biliyor ve onu keşfetmek istiyordu; ancak korumacı annesi tarafından engelleniyordu. Diana kaçma fırsatını hayatında gördüğü ilk adam, Hava Kuvvetleri pilotu Steve Trevor ada sahiline çakıldığında buldu. Pilotun durumu kritikti ve Diana onun hayatını kurtarmak için çok uzun zamandır Amazonlara yasak olan Erkeklerin Dünyası’na cesaretle adım attı. Amazonlar ise peşinden gelecek ve onu Cennet Adası’na zincirlere vurarak geri götüreceklerdi çünkü Diana onlara zulmeden dünyadan uzak durmayı emreden en eski kanunlarını çiğnediği için yargılanmalıydı.
Kışkırtıcı ama saygılı, baştan sona modern ama belli bir zamana ait olmayan bu hikâyede, Cennet Adası’nın en büyük şampiyonu Wonder Woman’ın gücü ve cesareti DC Comics’in New York Times çok satan YENİ DÜNYA serisinin yeni çizgi romanıyla okuyuculara sunuluyor!

“Grant Morrison çizgi romanların yüce şamanıdır.”
— WASHINGTON POST

“Bir çizgi roman efsanesi.”
— ROLLING STONE

“Grant Morrison, günümüzün en yetenekli çizgi roman yazarlarından biri.”
— NEW YORK TIMES BOOK REVIEW
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2017
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9789750839948
 • Çeviri:
  Anıl Bilge
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Cansu 
15 Oca 02:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ben çocukluğumdan beri çizgi romanların süper iyi kahramanlı olanlarına hiç ilgi duymadım. Genellikle kötü kahramanlar daha çok ilgimi çekti.
Vandetta'yı Punisher ve Joker dışında kendimi yakın hissettiğim bir karakter yok. Wonder women Benim için farklı bir deneyim oldu çok sevdiğim birinden hediye aldım. Hemen bitirdim. Çizimler muhteşem illüstrasyonlar da öyle. Konu da çok ilgi çekici ama galiba ben kötülüğü incelemeyi abartılmış iyilikten çok daha fazla seviyorum.