Ya Bana İyi Gelirsen

·
Okunma
·
Beğeni
·
149
Gösterim
Adı:
Ya Bana İyi Gelirsen
Baskı tarihi:
Ağustos 2018
Sayfa sayısı:
140
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056792458
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Cumhur Kitap
Aslında hiç bilmiyorum kokunu, yine de kokunu özledim. Hayallerimin ötesinde yaşıyorum seninle, senden hep uzak. Hava o kadar iç karartıcı ki, boğuyor insanı nefes alamıyorum. Seninle nefes alabilir miydim acaba? Gözlerin şu karanlıktan aydınlığa götürür müydü beni? İçime dolan özlemi nasıl anlatsam sana? Deniz kıyısında oturan biriyim. O kadar yakınım ki dalgalar üzerime geldikçe korkarım. Yüzme bilmem beni alır götürürse çaresiz kalırım. Tıpkı sen gibi o kadar sonsuz gözüküyorsun ki… Seni seyretmek, izlemek ve dinlemek o kadar güzel ki. Ya alır götürsen beni dağalar gibi ya bana iyi gelirsen?
140 syf.
·Puan vermedi
Õyle duygusal, dram yüklü bir kitap okudum kelimelerle ifade edemiyorum. Okurken içim burkuldu kitabı. Hala boğazımda bir düğüm var. Bu düğüm yutkunmakla da gitmez, gidemez!
Kitabın kurgusuna ve kapak resmine bayıldım. Kitapta geçen şiirler de , bazı eski şarkılardan alıntılar da güzeldi.
Nereden başlasam bilemiyorum anlatmaya. Toplumumuzda özellikle kız çocuklarının baskıcı ailelerden çektikleri nasıl anlatılır. Zorlanıyorum yazmakta çünkü kitap beni çok etkiledi.
Kader İşte bu kader ördü mü ağlarını düzelmez hayat hemde hiç...
*****************************************
Kitap çok güzel bir dille yazılmış. Sizi okurken hiç sıkmıyor. Ne zaman başladınız anlamadan inanın son sayfasına gelmiş bulacaksınız kendinizi.
Spoiler içerir...
Koray, sinir krizi geçiren eşini hastaneye götürdükten sonra herşey ortaya çıkıyor. Mutlu sandığı eşi ve huzurlu bulduğu yuvasının meğerse pamuk ipliğine bağlı olduğunu, bir yabancıyla evli olduğunu çözüyor. Eşini çok seviyor ve onun iyileşmesi için elinden geleni yapmaya çalışırken bulunan bir günlük ve Rüya'nın gizli bahçesi olan zihninin gerçekleştiri ile yüzleşiyor. Peki kolay mı kabullenmek?
Acaba Koray eşine destek mi olacak? Yoksa engel mi? .
Rüya'da teşhis konulan hastalığın tedavisi var mı?
Rüya tedavi olmak ister mi?
Peki aşk o nerede? Var olmuş muydu?
Mutluluğu bilmeyene mutluluk anlatıla bilir mi?
Eyvallah kimdi?
Ve daha nice sorular ve yanıtlarını kitabı okuyunca öğreneceksiniz arkadaşlar.
Okurken sizi sıkmayacak bir kitap zaten 140 sayfa okuyun arkadaşlar. Ben çok beğendim. Ve tavsiye ediyorum
İyi okumalar diliyorum
Kitapla kalın arkadaşlar
140 syf.
·Beğendi·9/10 puan
#okudumbitti️ #kitapyorum
#yabanaiyigelirsen ️ 140 Sayfa

"Her şey bir eyvallah ile başladı. Bu nasıl bir kelimedir ki içinde neler neler saklar? Nereye koyarsan, oraya bir anlam katar, oraya yakışır. Her şeye "EYVALLAH" der, geçersin. Anlamak isteyen istediği gibi anlar."
.
Herkese Merhaba
.
Bugün sizlere harika bir o kadarda hüzün dolu bir hikaye kitabı bırakıyorum. Rüya sen benim yüreğimi parçaladın.
️ Rüya, diktatör ve kuralcı bir aileden gelen genç kız. Aile sevgisi görmeden geçirdiği çocukluğu, oyun oynamadan büyüyen bir kız çocuğu ve kendi seçimlerini yapmasına dahi izin verilmeyen bir birey. Tüm bunlar bu genç kızın içine kapanık bir kişiliğe dönüşmesine sebep olur... Evlilik hayatında da bu eksikliği sürekli yaşar ve birgün sinir krizi geçirdiği sırada bayılır. Yere düşen kadının ekindeki kara kalem resimler neyin işaretiydi?
️ Koray eşinin çoklu kişilik bozukluğu rahatsızlığı olduğunu öğrenince doktorunun da tavsiyesiyle eşinin yaptıklarına daha bir dikkat etmeye ve konuşturmaya çalıştı. Rüya maalesef ki sessizliğinde kararlıydı. Rüya birgün bir doğum günü partisine gittiğinde, Koray eşine ait günlüğü bulur ve kopyasını alır. Koray günlüğü okudukça yıkıldı ve eşinin neden o nergislere o kadar bağlı olduğunu anlayınca kahroldu. Bende Koray'la birlikte o sayfalara yüreğimi bıraktım. Ahhh Rüya.....
️ Koray herşeyi öğrendiğinde kararı ne olacaktı? O günlükte Koray neleri öğrenecekti? Çok mutlu olduklarına inan bu çiftin sonu ne olacaktı? Evlilikleri bitecek mi, devam mı edecektir? Hepsi bu kitapta..
️ Yazarın kalemine bayıldım. Kitabın kurgu, baskı ve kapak kalitesinin muhteşem olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Ara ara şiir ve şarkılar eşliğinde güzel ve keyifli bir okuma oldu. Ben çok sevdim... Türü sevenlerine kesinlikle tavsiyemdir. OKUYUN efendim...

#kitaptanalıntılar
️"Aşk böyle bir şeydi işte dokunmadan da sevebilirdiniz."
.
Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar. Unutmayalım ki her kitap bir yaşamdır.
140 syf.
·13 günde·Puan vermedi
Kitapta Rüya'nın yaşadıklarına şahit oluyoruz ve her sayfada ayrı bir kalp kırıklığı ve hüzün vardı. Hayallere sığınmış olan Rüya her şeyini günlüğe ve çiçeğine anlatır. Çünkü hayatta onu anlayan ve dinleyen kimse yoktur. Rüya bir gün sinir krizi geçirir ve çoklu kişilik bozukluğu olduğunu öğrenilir. Eşi bu krizi neden geçirdiğini araştırmaya başlar ve Rüya'nın elinde gördüğü günlük gelir, günlüğü bulur. Böylelikle eşinin yalnızlığına, sevgisizligine ve mutsuzluğa şahit olur.

Ahh Rüya neler sığdırmişsın ömrüne başkalarını mutlu etmek için kendi hayatından vazgeçmişsin. Keşke hayat herkese aynı şansı tanısa ama maalesef hayat herkese eşit davranmıyor...
140 syf.
·3 günde·9/10 puan
Kitabın konusu; Rüya'nın hayallerinden bahsediyor. Koray, eşinin birgün sinir krizi geçirip bayılmasıyla onu doktora götürür ve eşinin çoklu kişilik bozukluğu bir hastalığa maruz kaldığını öğrenir. Araştırmaları sonucu eşinin hayatını kaleme aldığı defteri bulur ve okumaya başlar. Öğrendikleri ile baş edemeyen Koray'ı zorlu bir süreç bekler. Rüya sadece sevginin bulunduğu bir ortamda yaşamak istese de bu hep hayal olarak kalır.
...
Kitabın ismi dahil konu, kurgu karakter ve kapak tasarımı ile gayet ilgi çekiciydi. En az bir veya iki günde bitirebileceğiniz akıcı bir eser. Konu özellikle beni ve içimdekileri yansıtıyordu resmen. İçerisinde güzel şiirlerde barındıran bu kitaptan ben oldukça memnun kaldım. Okuyacak olanlara tavsiye ederim.
...
Alıntılar;
"Sadece noktalar ve virgüller var aklımda, onları nereye koyacağımı düşünüyorum. Derdime derman, gönlüme ferman yok. Sensizliğim de sessiz, sessizliğim de sensiz. Elden ne gelir kadere boyun eğmekten başka? Sessiz sedasız gidesim var bu hayattan, ardımda sadece anılar ve beni anlayanlar olmalı. Bazen varlık içinde yokluk çekiyor gibi hissediyorum. Etrafıma bir bakıyorum, ne kadar kalabalık. İşe yarayan, yaramayan ne çok fazlalık var öyle. Elemek istiyorsun tek tek, eleyemiyorsun. Bazen hiç ummadığın anda arkandan düşmeyesin diye tutanlar oluyor kalsın diyorsun. Sonra kendinle özdeşleşmesini istediğin bir nesneye bağlanıyorsun."
"Her şey bir eyvallah ile başladı. Bu nasıl bir kelimedir ki içinde neler neler saklar? Nereye koyarsan, oraya bir anlam katar, oraya yakışır. Her şeye 'Eyvallah' der, geçersin. Anlamak isteyen istediği gibi anlar."
"Yokluğun üzerime atılan topraklar gibi nefesimi kesiyor. Aşk imkansızı seviyor."
"Gel yakalım gemileri mantık kalsın bir kenarda. Duygular hep ilkbaharda. Zaman akmakta. Geceler sen kokmakta."
140 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Bu kitabımızda her şeyin normal ilerlediği düşünülen evli bir çiftin hayatına konuk oluyoruz. Birgün Rüya sinir krizi geçiriyor ve olaylar çok farklı noktaya gidiyor, aslında açığa çıkıyorda diyebiliriz.
Rüya’nın yaşadığı krizin ardından, geçmişte ne kadar zorlu bir hayatı olduğunu tüm travmaları ile birlikte öğreniyoruz.
Yürek burkan satırları, böyle hayatların aslında var olduğunu bilmenin vicdani rahatsızlığı ile okudum. Yazarımız kalbinize bir çizikte kitabın sonuyla atmış
Bu tarz içeriklere ilginiz varsa mutlaka okumanızı öneririm. Belli bir bölümünün gerçek hayat hikayesi olduğunu da belirtmek isterim.
Gemileri yakmak çok kolaydır,hayatı zindan etmek karşıdakine. bazen dile kolaydır "seviyorum demek" demek. Cesaretiniz varsa, yüreğiniz varsa sevin yoksa hiç kimsenin hayatını zehir etmeyin.
Yüreğime ince ince doluyorsun can sevdiceğim,
Geliyorum uykundan uyan,
Hasretlik son buluyor yakında İnan,
Öyle bir yürekten boynuma dolan
Sadece noktalar ve virgüller var aklımda, onları nereye koyacağını düşünüyorum. Derdime derman, gönlüme ferman yok. Şanssızlığın de sessiz, sessizliğim de sensiz...
Her şey bir eyvallah ile başladı. Bu nasıl bir kelimedir ki içinde neler neler saklar? Nereye koyarsan, oraya bir anlam katar, oraya yakışır. Her şeye "Eyvallah" der, geçersin. Anlamak isteyen istediği gibi anlar.
"Bir gün geleceksin diye bekledim durdum
Her gün bir yol bulmak istedim durdum
Bende sevdan varken ne diye durdum?
Gönül bahçeme kilitler vurdum.
Gitme kal diye
Sevda çiçekleri ekip de durdum.
Ellerinle yaptığın o resimlerde,
Kendimi seninle yan yana buldum."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ya Bana İyi Gelirsen
Baskı tarihi:
Ağustos 2018
Sayfa sayısı:
140
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056792458
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Cumhur Kitap
Aslında hiç bilmiyorum kokunu, yine de kokunu özledim. Hayallerimin ötesinde yaşıyorum seninle, senden hep uzak. Hava o kadar iç karartıcı ki, boğuyor insanı nefes alamıyorum. Seninle nefes alabilir miydim acaba? Gözlerin şu karanlıktan aydınlığa götürür müydü beni? İçime dolan özlemi nasıl anlatsam sana? Deniz kıyısında oturan biriyim. O kadar yakınım ki dalgalar üzerime geldikçe korkarım. Yüzme bilmem beni alır götürürse çaresiz kalırım. Tıpkı sen gibi o kadar sonsuz gözüküyorsun ki… Seni seyretmek, izlemek ve dinlemek o kadar güzel ki. Ya alır götürsen beni dağalar gibi ya bana iyi gelirsen?

Kitabı okuyanlar 18 okur

  • Seda
  • yeji
  • Eda
  • Derya Aydın Akdeniz
  • Hande Algu
  • Aysun
  • ODYOMETRİSTKİTAP
  • BURCU
  • Persephone
  • Seda

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%28.6 (2)
8
%14.3 (1)
7
%0
6
%14.3 (1)
5
%28.6 (2)
4
%14.3 (1)
3
%0
2
%0
1
%0