Ya Da Dergi - Sayı 2 (Merak)

·
Okunma
·
Beğeni
·
7
Gösterim
Adı:
Ya Da Dergi - Sayı 2
Alt başlık:
Merak
Baskı tarihi:
Ocak 2020
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
MEB Yayınları
Kitaba henüz inceleme eklenmedi.
Yıllar önce bir okula masal anlatmaya gitmiştim, okul müdürü daha önce hiç masalcı davet etmediği için sunacağım performans konusunda çok endişeliydi. Ben okula varmadan önce aradı:
" Anlatacağınız masallarda PowerPoint sunumu kullanacak mısınız?" diye sordu. Kullanmayacağımı duyunca sitemli bir sesle bana yeni neslin "görsel nesil" olduğunu açıkladı.
...
Eğer hikaye eşliğinde resim gösteriyorsak o zaman dinleyenin hayal gücüne ne kalır!
Ya Da Dergi
Sayfa 32 - Judith Malika Liberman
“Masanın üzerinde bir kitap duruyor.Ona doğru yaklaşıyor,elinize alıyorsunuz.Avucunuzun içine kitabı açıyorsunuz,okumaya karar veriyorsunuz.Rahat bir köşe bulup oturdunuz ve ilk cümle...İşte başladınız,artık başka bir dünyadasınız.”
Merak ya da soru sorma ihtiyacı okullaşmayla azalıyor. Derslerde sorulan sorulardan beklenen tek doğru yanıt düşünme becerisini ve merak duygusunu köreltiyor.
Büyürken uçsuz bucaksız hayallere de veda ediliyor; gerçekliğin kadar hayal kurman ve ayaklarının yere basması isteniyor.
< Gençler ! Toplumu, hayati,medeniyeti dogru anlamak için kendinizi sadece kitap okumaya vermeyin, kitap okumak elbette degerlidir ama yeterli degildir.Bunu tamamlayan en önemli Ve vazgeçilmez sey insanlarla olan etkilesimlerinizdir.Her insan okunabilen Nur külliyattir zaten.<

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ya Da Dergi - Sayı 2
Alt başlık:
Merak
Baskı tarihi:
Ocak 2020
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
MEB Yayınları

Kitabı okuyanlar 3 okur

  • Belkıs Menge
  • sifa
  • f_d

Kitap istatistikleri