Adı:
Yabancı - Veyl
Alt başlık:
Yabancı #2
Baskı tarihi:
14 Şubat 2017
Sayfa sayısı:
600
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052991275
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Yabancı - Veyl
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Baskılar:
Yabancı - Veyl
Yabancı - Veyl
Tanrı, şeytanın inini cennete sakladı.

Kahverengi gözleri bana kabuk bağlamış yaraları anımsatan küçük bir kız çocuğu tanıdım. Onu parçaladım, mahvettim, yok ettim. Onu korudum, kurtardım, var ettim. Zihnimi durduramadım. Bir rüzgâr esti ve tavandaki lamba uğursuz bir ses çıkararak yavaşça sallandı. Gökyüzümü kara bulutlar kapladı, yağmur yağdı. Terk edilmiş bir kasabada geceler kimsesizdi, güneş yok oldu, ay sabah olunca doğdu. Boş bir arazide bir yel değirmeni döndü, döndü, döndü…

Sonra sana bir masal anlattım.
Ve seni ölüm uykusuna yatırdım.
600 syf.
·Puan vermedi
Yazarının 17 yaşında ve çok satanlarda liste başı olduğundan dikkatimi çekti ve ilk kitabı yabancıyı alıp okudum. Bu kitapta serinin devamı. Wattpad kitabıymış ama oradaki kitaplara 1500 basar sadece oradaki kitaplara. Can sıkıntısından okunabilecek bir kitap. Kitap güzel ama yoğun betimlemelerde insan boğuluyor. Gereksiz yere uzatılmış 600 değilde 200 300 sayfa olsa ve 3 kitap değil tek kitap olsa idi okuması daha zevkli olurdu. İlk ikiyi okuyunca çıkacak son kitabı da okumam lazım seri eksik kalmamalı.
600 syf.
Yabancı'nın 2. kitabı " Veyl"
Bu kitabımızda olaylar ve karakterler biraz daha çoğalmış durum Ediz ve Doğa olayından az da olsa çıkıp birbiri ardına gelen olaylara değinilmiş. Kitapta sürekli yeni bir aksiyon vardı. Ediz ve Doğa daha çok yakınlaşıp kendilerine ve birbirlerine duygularını söylemeselerde okuyan açıkca anlayabiliyor. Bu kitabı okurken birden aklıma "Alacakaranlık serisi" geldi nedense oradaki gibi erkek güçlü kadın zayıf ve kendini değersiz hissediyor ama Ediz'e değer vermekten de vazgeçemiyor. Yazarında bir ara kullandığı gibi kitapta çoğu yerde zaman anlamını yitiriyor bir olay geçiyor üstünden bilmem kaç sayfa okuyorsunuz hala bir bakmışsınız aynı olayı tartışıyorlar.
Değinmeden edemeyeceğim kitap yine de kendini sıkılmadan okutturuyor evet belki bazı betimlemeler bir çok kez tekrarlansa da okunuyor. Bu kitaba başlarken 3. kitap hakkında araştırma yapayım diye internete girdim ve şu yazı beni güldürdü "Eskiden beyaz atlı prenslere aşık olurduk şimdi ise yeşil gözlü katillere" herkes Ediz'e aşık =) yazar Doğa'nın ağzından öyle bir anlatıyor ki Ediz de aşık olunmayacak gibi değil ama ben yeşil gözlerine değil zekasına hayran kaldım tam herşey bitti derken bir adım öndeyim demesi insanı şaşırtıyor.
Son olarak ben okunmaya değer bir kitap olarak buluyorum ve 3. kitapta olacakları merak ediyorum. Keyifli okumalar.
Okuyan herkese zaman ayırdığını için teşekkür ediyorum :)
600 syf.
·36 günde·Beğendi·8/10
İlk kitap gibi bu da mükemmeldi. Öznur Pegasus gibi kaliteli bir yayınevinin yazarı olarak "Wattpad yazarı" kimliğinden sıyrıldı zaten ama bu kitaplar onun başarısını daha da gösterdi. Kitaba karşı ön yargılı olanların ön yargılarını bırakıp okumasını tavsiye ederim. 3.kitap en kısa zamanda çıkar umarım 1 yıl beklediğin kitabın 3 günde bitmesi çok üzücü..
600 syf.
·8/10
Yabancı Şahmeran
Öznur Yıldırım'ı Wattpad yazarı algısından sıyrılabilecek, yetenekli bir yazar olduğunu düşündüğüm için severim. Bana göre internet aleminden çıkıp gelmesine rağmen umut vaat eden bir kaç isimden biri. Hatta listenin en tepesindeki isim.
https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...znur-yldrm.html#more
600 syf.
·3 günde·7/10
Açıkçası hayal kırıklığına uğradım. Wattpad'te okuduğumuz bölümlerin dışında dişe dokunur hiçbir şey yoktu maalesef. Olan bölümlerde ciddi bir düzenlemeye gidilmiş ve bu kitabı yayınlanmadan önce okuyanlar için bayağı fark ediliyor. Bu kitapta Öznur'un dilinde resmen boğuldum. Kitap resmen ona kapılmama izin vermedi. Nasılsa wattpad'te okudum diyerek atlayıp okudum. Ediz hakkında hala kafamızda soru işaretleri var. Doğa ilk kitaba göre biraz daha düşüncelerini içinde tutmaktansa söyleyen bir karakter olmuş.
Kitapta açıkçası zaman ve tarih algısı fazlasıyla karışık. Aynı gün içerisinde bir sürü şey oluyor ve bunlara resmen yetişilmiyor.
Yani sözün özü; 600 sayfa boyunca sadece Doğa'nın iç dünyasını, Ediz'in güzelliğini ve ikisinin hastalıklı ilişkilerini okuduk. Sorularımız yine yanıtsız kaldı. Şimdi tek umudum üçüncü kitapta.
600 syf.
·Puan vermedi
Çevrenizde okuduğunuz tüm gençlik kitaplarında Doğa ve Ediz'in farklı türevlerini bulabilirsiniz. Kurgu da insanın çok ilgisini çekmiyor. Gayet tahmin edilebilinir. Daha ilk sayfasında gelecek kitaplarda ne olacağını söyleyebiliyorsunuz. Yine de kitap boyunca beni en çok rahatsız eden şey Doğa ve Ediz'in aşkı oldu. Bunu düşünen sadece ben miyim bilmiyorum ama benim için o ikisi arasındaki olay kesinlikle aşk değildi. Saplantı, belki... Stockholm sendromu, kesinlikle... Ayrıca Doğa'nın bu kadar güçsüz olması, ona devamlı zarar vermesine rağmen yine de Ediz'e sarılması ve kadın karakter bu kadar gurursuz, zayıf bir şekilde resmedilirken erkek karakterin ilahlaştırılması saçmalıktı. Kitap benim için bol derece de ergenlik ve östrojen hormonu içeriyordu.. Kısacası kalem güzel fakat karakterler çok zayıf.
600 syf.
·9/10
Genç bir yazarın kaleminden betimleri ile ünlenebilecek ikinci kitap.. Veyl'i okurken Şahmeran'ı okuduğum gibi bi solukta okuyabildim diyebilirim.
Kitap hakkında yapılan bazı eleştirilere katılıyorum. Bazı yerler de ufakta olsa mantık hatası var. Ama karşımızdaki yazar çok genç ve bazı hatalar anlayış ile karşılanabilir kanımca.
Kitabın sonu hiç hayal etmediğim şekilde bitti ve ilk başta çok üzülmüştüm. Ama 3.kitabın çıkacağını öğrenince heyecanla onu beklemeye karar verdim.
Yazarın kendini daha da geliştireceğine inanarak Yabancı serisini tavsiye edebilirim.
600 syf.
·4 günde·8/10
İlk kitaba göre daha akıcıydı. Fakat ben bu iki kitapta da aşk bulamadım. Daha çok psikolojik yönü beni etkiledi ve karakterlerin psikolojik durumları çok güzel anlatılmış.
Giriş baya iddialı. Kitabı bitirmemek için sindire sindire okuyorum. İlk başlamaya göre gayet mükemmel ilk kitabı hatirlatmak için geçmişe biraz da olsun Doğa 'nın gözünden gidilmiş. Yani ilk kitapla bağlantısı var gerçekten. Kopuk değil tabi buna hemen karar vermek için erken daha ilk sayfalarindayim yine de her kitapta olduğu gibi ilk açtığında biraz zor kavrasanda ilerleyen zamanlarda düğümleri çözülücek eminim..
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - -- - - -- - - -- - - -- - - -
Yarım bıraktım kitabi.. açıkçası sorun benden mi kaynaklaniyor yoksa kitaptan mi bilemedim. Çok hevesle okumustum birinci kitabını airetten ikinci kitabı da hevesle almıştım. Fakat beni hayal kırıklığına uğrattı ya da ben sıkıldım bilmiyorum. İlk kitaptaki yaşanan olayları tekrar tekrar okudum gibi hissettim ve bırakmaya karar verdim. Yine de yakında geri dönmeyi düşünüyorum.. her kitabın sonu merak edilir. Bu şuanlık SONsuz bi kitap oldu benim için :)
600 syf.
·5/10
Bir insanın wattpad , tumblr , facebook, instagram, blogger dan gelmesi onu mükemmel bir yazar da yapmaz, kötü bir yazarda.
Bir günün yirmi dört saat olduğunu sanırım yazar unutmuş. Aynı zamanda ilk kitapta olan olayları ikinci kitapta okumak mümkün çok tekrar etmiş bu hiç hoş olmamış.
Yazar biraz satışı düşünerek Ediz Ediz Ediz diye yazıp durmuş kitabı buda insanı bir noktadan sonra sıkıyor. Sürekli bir karakterin övülmesi sıkıcı geldi bana.

İlk kitabı kadar beğenmedim işin aslı. Umarım üçüncü kitabı daha iyi olur. Genç bir yazar olduğu için düşüncelerimi biraz yumuşattığımı ve kitaba bir puan fazla verdiğimi söylemek isterim.
600 syf.
·10/10
Şahmeran kadar güzel. İlk kitaptaki çocuksu heyecanım,Veyl de olgunca bir sevişe geçti adeta. Yazarın 15 yaşındaki ve 17 yaşındaki halindeki değişim kitaba da yansımış. 3. Kitapta yazarın 20 yaşındaki halini görmek dileğiyle...
Bir adam vardı. Bir yatakta beraber uyuyorduk. Üzerimize zaman örtülmüştü ama hala oradaydık. Geçmişte bir yerlerde hala vardık ve birlikte uyuyorduk. Kapı kırıldı, su içeri aktı, adam boğuldu.
Kadın öldü.
" EDİZ ÇAĞIRAN
Tek kurşunun sahibi. Bu oyunun sahibi. Acı dolu bir geçmişin sahibi. İçimdeki şefkatin sahibi. İçimdeki korkunun sahibi. İlk kez kendimi güvende hissettiren kolların sahibi. Geleceğimi değiştiren 'çimen yeşili gözler'in sahibi.Ruhumu tutan ellerin sahibi. O gece arkasını dönüp karanlığın içinde kaybolan bedenin sahibi.

Ediz Çağıran, içimde öyle büyük bir yer kaplamıştı ki yokluğu, düşenin dibine kırk yıl sonra ulaşabildiği, içinde kan ve yanıklar bulunan cehennem vadisi 'Veyl' gibiydi..."
Hayallerin gölgesi düşmezdi yere, oysa ben bir hayal olmak isterdim. Silebilseydim bu dünyadan kendimi değil, gölgemi silerdim.
Veyl
" Ruhum bir denizin yüreği gibiydi ve o sadece başını yüzeyden içeri sokup bakmak yerine en derine dalmış , kimsenin ulaşamayacağı bir yere ulaşmıştı. Ruhumda zamanın bile silemeyeceği izler bırakmıştı. "

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yabancı - Veyl
Alt başlık:
Yabancı #2
Baskı tarihi:
14 Şubat 2017
Sayfa sayısı:
600
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052991275
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Yabancı - Veyl
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Baskılar:
Yabancı - Veyl
Yabancı - Veyl
Tanrı, şeytanın inini cennete sakladı.

Kahverengi gözleri bana kabuk bağlamış yaraları anımsatan küçük bir kız çocuğu tanıdım. Onu parçaladım, mahvettim, yok ettim. Onu korudum, kurtardım, var ettim. Zihnimi durduramadım. Bir rüzgâr esti ve tavandaki lamba uğursuz bir ses çıkararak yavaşça sallandı. Gökyüzümü kara bulutlar kapladı, yağmur yağdı. Terk edilmiş bir kasabada geceler kimsesizdi, güneş yok oldu, ay sabah olunca doğdu. Boş bir arazide bir yel değirmeni döndü, döndü, döndü…

Sonra sana bir masal anlattım.
Ve seni ölüm uykusuna yatırdım.

Kitabı okuyanlar 1.489 okur

  • Sümeyye Korkusuz
  • Samra
  • Havva Şahin
  • İlknur
  • Sevgi ATAŞ
  • Güllü
  • BOOKSTAGRAM
  • Berceste
  • sinem
  • Amine Alkaş

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0.2 (1)
8
%0
7
%0.2 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları