Yağmur Akşamları

6,3/10  (4 Oy) · 
18 okunma  · 
1 beğeni  · 
632 gösterim
Öykücülüğümüzün dönemeçlerinden birini oluşturan Selim İleri, Yağmur Akşamları adlı yeni öykü kitabıyla bir kez daha okurlarına kendi yazı evreninin kapılarını aralıyor. Tüm yaşamların içinde biriken tortuların, tozun toprağın, ağırlığın arasından, bizleri hayata hapseden her şeyin içinden sıyrılıp gelen öyküler bunlar... Yıllardır bir kenara bırakılan, iz bırakmadığı sanılıp unutulmuş hesapların apansız birer baskını... Doğu'nun ve Batı'nın alet edildiği karanlık siyasetler ve bu siyasetler arasında yolunu arayan yapayalnız bireyler... Yürek burkan hesaplaşmalar: Yağmur Akşamları.

Birçok gece vardır ki, eve kendi kendime döndüm. Hayata kendi kendime dönmeye çalışarak. İnsanlara iyi şeyler yazmaya çalıştım, iyi sözler. Kendi kendimeyken. Kendi başıma bir şeyler yazmak ve yapmaktı hepsi, belki, bir gün, başkalarının acısını dile getirebilirim, yapraklar havuzda yansı, yemyeşil, solgun yeşil, çok özlenmiş uyku... ölüm uykusu, ölüme götüren uyku.

Günün, gündelik değerlerin değil, tüm günlerin yazarı Selim İleri'den gerçek edebiyat tutkunları için...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  152
 • ISBN:
  9789752898790
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Burçin Esra Karadağ 
03 Oca 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap 8 hikaye toplamda 152 sayfadan oluşuyor. Yaklaşık 5 hikaye 100 sayfayı okurken o kadar çok sinirlendim ki kendimi hep yazara saygı diye telkin ederek, yarım bırakılmış kitaplardan hoşlanmadığım için ancak dayanabildim. 100 sayfa 5 öyküden tek kelime bile hatırlamıyorum, hatırlamak istemiyorum. Zaman kaybıydı.