Yağmurda Dans (Paris Time Travel Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1273
Gösterim
Adı:
Yağmurda Dans
Alt başlık:
Paris Time Travel Serisi 2
Baskı tarihi:
Temmuz 2017
Sayfa sayısı:
392
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051881638
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Dancing with Paris
Çeviri:
Oğuz Barış
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Hayatınızı değiştirmek için bazen küçük bir zaman dokunuşu yeterlidir…

Bir gün başka bir bedende gözlerinizi açsanız ne hissederdiniz? Başarılı bir evlilik terapisti olan Claudia Davis, herkesin hayatına iyi gelse de kendisi bu konuda şanslı değildir. Uzun zaman önce kaybettiği babasının acı kaybını hâlâ yüreğinde taşıyan genç kadın, mutsuz bir çocukluk geçirmiştir. Dahası artık bekâr bir anne adayı olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zorundadır…

O akşam önemli bir kararı gerçekleştirmek için büyükannesinin dans stüdyosuna gittiğinde kader ona bambaşka bir kapı açacaktır. Stüdyodaki büyülü atmosfere girdiği anda artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Geçmişe, 1950’li yılların Paris’ine gözlerini açmıştır. Ve adı Claudia Davis değil danslarıyla göz dolduran Ruby Kerrigan’dır. Aynı zamanda cinayete kurban giden başka bir dansçının da baş şüphelisidir… Neler olduğunu anlayamayan Claudia, kendini inkâr ettiği kaderin ellerine bırakmak zorundadır. Belki de gelecekteki hayatı, geçmiş hayatının hatalarından kurtulmasına bağlıdır… Belki de gerçekten ikinci şans diye bir şey vardır…

Siyah Kar ile dikkatleri çeken Juliette Sobanet, bu kez Yağmurda Dans ile sizi zamanın ötesine, gizemli bir yolculuğa sürüklüyor. Geçmiş hayatların geleceğimizi nasıl etkilediğini okurken acaba sorusunu düşünmeden edemeyeceksiniz…
392 syf.
Hayatınızı değiştirmek için bazen küçük bir zaman dokunuşu yeterlidir..
Bir gün başka bir bedende gözlerinizi açsanız ne hissedersiniz? Başarılı bir evlilik terapisti olan Claudia Davis, herkesin hayatına iyi gelse de kendisi bu konuda şanslı değildir. Uzun zaman önce kaybettiği babasının acı kaybını hala yüreğinde taşıyan genç kadın, mutsuz bir çocukluk geçirmiştir. Dahası artık Bekar bir anne adayı olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zorundadır...
O akşam önemli bir kararı gerçekleştirmek için büyükannesinin dans stüdyosuna gittiğinde kader ona bambaşka bir kapı açacaktır. Stüdyodaki büyülü bir atmosfere girdiği anda artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Geçmişe, 1950'li yılların Paris'ine gözlerini açmıştır. Ve adı Claudia Davis değil danslarıyla göz dolduran Ruby Kerrigan'dır. Aynı zamanda cinayete kurban giden başka bir dansçının da baş şüphelisidir. Neler olduğunu anlayamayan Claudia, kendini inkar ettiği kaderin ellerine bırakmak zorundadır. Belki de gelecekteki hayatı, geçmiş hayatının hatalarından kurtulmasına bağlıdır. Belki de gerçekten ikinci şans diye bir şey vardır...
Siyah Kar kitabını okumuştum daha önce aynı yazarın ve hayran kalmıştım. O kitapta da geçmiş zamanlara yapılan yolculuklardan bahsediliyordu. Yine hayran kaldığım bir kitapla karşıma çıktı Juliette Sobanet.. Geçmiş hayatların geleceğimizi nasıl etkilediğini okurken acaba sorusunu düşünmeden edemeyeceksiniz...
Keyifli okumalar
392 syf.
·Beğendi·9/10
Juliette Sobanet’in okuduğum ilk kitabıydı. Büyük bir keyifle okudum. Biraz biraz Sarah Jio’yu andırıyor. Ama kurduğu cümleler karşılaştırıldığında, Juliette Sobanet’in daha klasik ifadeler kullandığını söyleyebilirim; tabi benim fikrim bu.
Kitapta, Claudia isimli baş kahramanın, reankarnasyonla farklı bir bedende ve zamanda Ruby isimli bir kadına dönüşümü anlatılıyor. Gelişen olaylar ve bağlantılarla kitap kendisine çekiyor insanı. Tahmin ettiğim şeyler çok az oldu ve bundan çok memnun kaldım. Çünkü şaşırmadığım zaman "Anlamıştım zaten/ tahmin etmiştim" şeklinde cümleler kurmadığım zaman o kitap daha da çok kendisine çekiyor beni.
Romantizmin de doruklarda olduğu bir kitaptı. Sanırım gerçek hayatta hiç karşılaşılmayacak bir romantizmdi:)) (bu yüzden romanları seviyorum ya zaten :D ) lafı uzattım kusura bakmayın. Tavsiye ederim:)
392 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Reenkarnasyon ile alakalı bir kitap. Uzun zaman önce reenkarnasyonla ilgili araştırma yapıp bırakmıştım fakat kitabı okuduktan sonra tekrar araştırmam gerektiğimin farkına vardım.

Kitabı okurken elinizden bırakamayacaksınız çünkü her bir sayfada acaba diğer sayfada ne olacak düşüncesinden kurtulamayacaksınız. Kitap kesinlikle tahminlere olanak sağlamıyor. Bambaşka bir sonuçla karşılaşıyorsunuz. "Yok artık" demekten kendimi alamadım :)
Okuyacak olanlara keyifli okumalar diliyorum.
392 syf.
·3 günde·10/10
Son dönemlerde okuduğum en ilginç kitaptı. Geçmişi düzeltmek ve geleceğinize tekrar şekil vermek için zaman da bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Romantik ve polisiye tarzını bir arada yürütmüş yazar.
392 syf.
·Beğendi·8/10
Kurgusu itibariyle çok beğendiğim bi kitaptı. Hem fantastik hem polisiye hem de romantik diyebiliriz türü için. Heyecanın bi an bile bitmediği, elinizden bırakmadan bitirmek isteyeceğiniz ve bitirince de öyle kolay kolay etkisinden cikamayacaginiz, aynı zamanda okurken de bir çok şeyi size sorgulatan, acaba dedirten bir kitaptı. Öyküsü çok güzeldi, kesinlikle okuyun derim.
392 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Siyah Kar'dan sonra Yağmurda Dans da akıcı bir şekilde ilerledi. Kitabın içinde diğer kitapta olduğu gibi geçmişe yolculuk ile beraber çözülmesi gereken bir cinayet vardı. Bu mistik kurgu harikaydı, Sobanet'in kalemini çok sevdim.

Claudia bir gün dans ederken düşer ve kafasını çarpar. Uyandığında insanlar ona Ruby demektedir. Öncelikle ne olduğunu anlamasa da 1950'lerin Paris'inde olduğunu kısa zamanda anlar. Ve Ruby bir cinayetin baş şüphelisi olarak suçlanmaktadır.

Hayatınızı değiştirmek için bazen küçük bir zaman dokunuşu yeterlidir... Belki de gerçekten ikinci şans diye bir şey vardır. Belki de gelecekteki hayatı, geçmişte yaptığı hatalarını tekrar etmemesine bağlıdır..

Herkese hitap etmese de benim sevdiğim yazalar arasında yerini aldı. Kitabın devamı gelir mi bilmiyorum ama sonu gelecek hissi uyandırdı. Merakla bekliyorum. Keyifli okumalar.
392 syf.
·Beğendi·6/10
Hayata farklı bir pencereden baktıran bir kitap. Belirli bir akıştan sonra gerçeklikten koptuğu halde içleri ısıtacak hayal ve umut yolunuzu genişletecek bir kitap. Kitap sayesinde acaba diyebileceğiniz onca hata belirecektir.. iyi okumalar :)
392 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Claudia, hayatı zorluklarla geçmiş, mutsuz ve aldatılmış bir kadın. Bir gün gözlerini olağanüstü bir şekilde 1950lerdeki Paris'te, Ruby olarak açıyor. Bu duruma anlam veremese de bir zaman sonra buraya gönderilmesinin sebebinin gelecekteki kaderini değiştirmesi olduğunu anlıyor. Ruby olduğu bu hayatta, en yakın arkadaşının cinayetinde baş şüpheli ve işin kötüsü hiçbir şey hatırlamıyor. Günümüzdeki hayatına dönebilmesi için tek şansı bu hayattaki yanlışlarını düzeltmek.

Konusundan da anlaşılacağı üzere kitap müthiş merak uyandırıcı ve sürükleyici. İşler öyle bir hal alıyor ki tamam bitti, tıkandı bu kitap daha okunmaz diyorsunuz ama olaylar hız kesmeden muhteşem bir kurguyla daha da heyecan kazanıyor. Elimden düşüremediğim kitaplardan birisi oldu. Sürekli heyecan, merak ve şimdi ne olacak sorusuyla kitabın sonunu getiriyorsunuz. Yazarın kurgu yeteneği gerçekten alkışlanası. Dolu dolu, bir çırpıda okunacak bir kitap. Olaylar olaylar...
Zaman yolculuğu, reenkarnasyon temalı olduğunu ekleyeyim de sonra bana ne okuttun demeyin. İlginizi çeken tür ise kesinlikle tavsiye.
392 syf.
·7 günde·6/10
Bu yazar ile Siyah Kar kitabı sayesinde tanışmıştım ve o kitabı aşırı beğenmiştim. Ve yazarın bir diğer kitabı olan Yağmurda Dans'ı aldım, okudum. Dediğim gibi kitabı beğendim ama şu anda okuduğum zamanla mı yoksa kitapla mı alakalı çözemediğim bir durum var ki; ilk kitap kadar aşırı beğenmedim, tat alamadım. Ama o derece olmasa da yine de merakla okuyup sevdiğim bir kitap oldu.
Zamanda yolculuk içeren kitaplarını çok severim ve bu yazar iki kitabında da bunu işlemiş, tam benlik.🤗 Claudia Davis, bekâr bir annedir ve büyükannesinin dans stüdyosunda yaşanan bir durumla kendini geçmişte, 1950 yılında, dansçı Ruby Kerrigan'ın bedeninde bulur. Bu durum yetmezmiş gibi, yaşanan bir cinayetin baş şüphelisidir.
Aslında Claudia'ya bir şans verilmiştir ama bu, kolay yoldan elde edilen bir durum olmayacaktır.

Kitabı okurken Ruby'den bile şüphe duyarak okuyoruz. Hele ben bir kişiden öyle çok şüphelendim ki ama o kişi çıkmadı. Kitabın ilerleyişi falan güzeldi ve insan durup bir düşünüyor: Bize de böyle bir şans verilse neleri değiştirirdik veya değiştirmek ister miydik? Gerçi kitabın geneline bakarsak zorlu bir kitaptı ama o kadar geçmişe gidilmiş, gerisi de kolay olmayıversin dimi ama.🤣 Kitaptaki aşk bana yeterince geçmedi, ne yalan söyliyeyim, daha çok katil kim çıkacak mantığıyla okudum ama yine de güzeldiler.
392 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Yagmur da dans en az Siyah Kar kadar güzel bir roman idi.
Bu seride kahramanlarımız zamanda yolculuk yaparak kaderlerindeki kötü bir olayı şansızlığı düzeltiyorlar. Bu romanda Claudia gecmiş hayatındaki Ruby'e dönerek ailesinin ve kendisinin hayatını iyi yönde değiştirmeyi başardı. Hem de ruh eşi ve sevgili aşkını kazanarak.
Keşke böyle bir şansımız olabilseydi.. Serinin yazılışına yazarın kalemini çok ama çok sevdim. Keşke daha önce okusaymışım...
Bu tür konuları seviyorsanız kaçırmayın..
392 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitabi öyle çok araştırmadan almıştım ve çok mutluyum iyi ki almışım. Gerçekten efsane ötesiydi 5 günde bitirdim. Bana kalsa hiç bitirmek istemezdim. Konusu önceki yaşamlar ve geçmişin günümüze yansıyan izleriydi ve gerçekten çok farklı ve hoşuma giden bir kitaptı. Karakterin geçmişte dansçı olması ve olayın Paris'te geçmesi ayrı hoşuma gitti. Ve sonunda ne olacağını, lanete kimin sebep olduğunu hiç tahmin edemedim. Bu kitabi 4 ay önce okudum ve etkileri hâlâ var. Çok beğendim alın okuyun derim:). Umarım sizin için yararlı olmuştur. Bu arada bu yazarın okuduğum ilk kitabı. Türkçeye çevrilen(ne yazık ki) yalnızca 2 kitabi var ikisini de tavsiye ederim umarım bütün kitapları çevrilir de okuruz <3.
392 syf.
·Beğendi·10/10
Bitti !!!
Başarılı bir evlilik terapisti olan Claudia Davis, herkesin hayatına iyi gelse de kendisi bu konuda şanslı değildir. Uzun zaman önce kaybettiği babasının acı kaybını hala yüreğinde taşıyan genç kadın, mutsuz bir çocukluk geçirmiştir. Dahası artık bekar bir Anne adayıdır.
O akşam büyükannesinin dans stüdyosuna gittiğinde gizemli bir kadın ile karşılaşır. Kadın Claudia’ya Elmas bir kolye verir. Claudia kolyeyi boynuna taktığında artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Geçmişe 1950’li yılların Paris’ine gözlerini açmıştır. Ve adı Claudia Davis değil, danslarıyla göz dolduran Ruby Kerrigan’dır. Aynı zamanda cinayete kurban giden bir baş dansçının baş şüphelisidir.
Neler olduğunu anlamayan Claudia, kendisini inkar ettiği kaderin ellerine bırakmak zorundadır, belki gelecekteki hayatı, geçmişteki hayatının hatalarından kurtulmasına bağlıdır.
Çok beğendim kitabı gerçekten elimden bırakamadım. İlk defa böyle bir kitap okudum bir nevi reenkarnasyondu. Kesinlikle okuyun, son anlara kadar sizde benim gibi işin içinden çıkamayacaksınız. 10/10

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yağmurda Dans
Alt başlık:
Paris Time Travel Serisi 2
Baskı tarihi:
Temmuz 2017
Sayfa sayısı:
392
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051881638
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Dancing with Paris
Çeviri:
Oğuz Barış
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Hayatınızı değiştirmek için bazen küçük bir zaman dokunuşu yeterlidir…

Bir gün başka bir bedende gözlerinizi açsanız ne hissederdiniz? Başarılı bir evlilik terapisti olan Claudia Davis, herkesin hayatına iyi gelse de kendisi bu konuda şanslı değildir. Uzun zaman önce kaybettiği babasının acı kaybını hâlâ yüreğinde taşıyan genç kadın, mutsuz bir çocukluk geçirmiştir. Dahası artık bekâr bir anne adayı olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zorundadır…

O akşam önemli bir kararı gerçekleştirmek için büyükannesinin dans stüdyosuna gittiğinde kader ona bambaşka bir kapı açacaktır. Stüdyodaki büyülü atmosfere girdiği anda artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Geçmişe, 1950’li yılların Paris’ine gözlerini açmıştır. Ve adı Claudia Davis değil danslarıyla göz dolduran Ruby Kerrigan’dır. Aynı zamanda cinayete kurban giden başka bir dansçının da baş şüphelisidir… Neler olduğunu anlayamayan Claudia, kendini inkâr ettiği kaderin ellerine bırakmak zorundadır. Belki de gelecekteki hayatı, geçmiş hayatının hatalarından kurtulmasına bağlıdır… Belki de gerçekten ikinci şans diye bir şey vardır…

Siyah Kar ile dikkatleri çeken Juliette Sobanet, bu kez Yağmurda Dans ile sizi zamanın ötesine, gizemli bir yolculuğa sürüklüyor. Geçmiş hayatların geleceğimizi nasıl etkilediğini okurken acaba sorusunu düşünmeden edemeyeceksiniz…

Kitabı okuyanlar 77 okur

  • Düriye Tuncer
  • Suna Çelik
  • Özlemceokur
  • Nalan aktaş
  • Turkan Kerimli
  • Tgbbb
  • E S R A
  • Tuba
  • Didem Yazıcı
  • Gamze Nur Er

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%38.5 (15)
9
%23.1 (9)
8
%12.8 (5)
7
%10.3 (4)
6
%12.8 (5)
5
%0
4
%2.6 (1)
3
%0
2
%0
1
%0