Yağmurdan Kaçarken

7,3/10  (26 Oy) · 
54 okunma  · 
22 beğeni  · 
656 gösterim
Aşkın zaman içinde ne kadar farklı şekiller alabileceğine dair dokunaklı bir hikâye… Üç neslin hikâyesi…Yirmi bir yaşındaki Joy, 1950’lerde Hong Kong’da yaşarken yakışıklı deniz subayı Edward’la tanışır. Başta bu genç adama âşık olma ihtimali aklının ucundan bile geçmemiştir. Fakat birbirlerinin ruh eşi olduklarını anlayan iki gencin düğün tarihi yirmi dört saat içinde belirlenir. Artık Joy da kocasıyla beraber dünyayı gezmeye başlamıştır ve çok mutludur. Ama evlilik hayatının sandığı gibi olmadığını kısa süre sonra zor yoldan öğrenecektir…1980’lerde Joy’un kızı Kate, ailesinin yanından gizemli bir şekilde kaçar ve on altı yıl sonra onun kızı Sabine hemen hemen hiç tanımadığı büyükannesi ile büyükbabasını ziyarete gider. Çok geçmeden Kate de aralarına katılır.Aynı çatı altında yıllar sonra ilk kez bir araya gelen üç kadının keşfedeceği çok önemli sırlar ve gerçekler vardır: Bir anne ile kızı arasındaki sevgi asla tükenmez, aşkın doğası yağmur gibidir ve kadınlar sevdikleri için en büyük zorluklara bile göğüs gerebilir.“Annelere, kızlarına ve âşıklara dair derin bir hikâye.”

-Daily Mail-“Anneler ile kızları arasındaki ilişkinin kitap şekline bürünmüş hali, o kadar ustaca kaleme alınmış… Ayraç olarak mendil kullanabilirsiniz.”

-Elle-“Duygularınızı bir hız treninden daha fazla değiştirecek.”

-Company-“Üç güçlü kadının hayata bakış açısı ve ait oldukları nesiller inanılmaz bir ustalıkla resmedilmiş.”

-Hello!-“Nefes kesici bir aile dramı.”

-Publishers Weekly-“Jojo Moyes inanılmaz yetenekli bir yazar…”

-Paula McLain-“Müthiş bir roman; zengin, derin ve harika karakterlerle dolu. Ah şu kadınlar!”

-Anne Rivers Siddons-“Tadı damağınızda kalacak.”

-Library Journal-“Moyes’in ince üslubu ve zarif dokunuşlarıyla leziz bir roman.”

-Publishers Weekly-“Güçlü, gerçekçi ve sevimli.”

-Sunday Express-“Çok büyüleyici ve dokunaklı bir hikâye.”

-Lesley Pearse-
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2017
 • Sayfa Sayısı:
  424
 • ISBN:
  9786052991534
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
24 Kas 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · 5/10 puan

Tam bir Jojo Moyes klasiği diyerek başlamak isterdim ama bu kitabı beni sarmadı.Bunun nedeni ise bu kitabın yazarının kadın olması,
konunun " Üç kuşak kadının aşklarının ( erkeklerle olan duygularının ) " anlatılıyor olması ve bütün bunların yanında okuyucu olarakta yalnız kalmış olmam herhalde diye düşünüyorum.

Daha önce birkaç kez dillendirmiş olduğum gibi,her insan aynı kitaptan farklı duygular alabilir.O nedenle yine tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.