Yahudi Sevgili

9,3/10  (6 Oy) · 
16 okunma  · 
5 beğeni  · 
503 gösterim
Umutsuz Zamanların Umutsuz Anıları

Yahudi Sevgili okurların yüreğinin telini titretecek kadar anlamlı ve dokunaklı bir roman.

"Hatıraların yük ve sorumluluklarıyla mücadele eden iki kadının sürükleyici hikayesi."
-The Boston Globe-

Yahudilerin Nazi kamplarına gönderildiği bir dönemde saf bir Alman olmasına rağmen bir Yahudi'ye gönül veriyor ve hatta ondan bir kızı oluyor. Annesinin sessiz kaldığı bir dönemde o, geçmişinin peşinde inatçı bir arayışa giriyor... "Blum... Almanların ve Yahudilerin benzer biçimde hayatta kalma mücadelesiyle yüzleşmesinin ve başkalarının yaşamlarını kurtarmak için bazılarının aldığı risklerin uç ölçütlerini derinden etkileyen öyküsünü resmediyor... Blum'ın, iç burkan hikayesi okuyanların yüreğini okşuyor, diğer yandan da onlara yardım etmeye çalışan Direniş'teki Yahudiler ve Almanların savaş süresince yüzleştikleri acımasız gerçekler konusunda okuyucunun gözlerini açıyor. Hiçbir okuyucu bu romana karşı duyarsız kalamayacak."
-Tulsa World-

"Jenna Blum'ın bu romanında görülüyor ki zaman, hiçbir yarayı tedavi etmemiş ve hiçbir karakter, kalp kırıklıklarını affetmemiş. Yine de bu sevim- sizlikten öylesine insani ve etkileyici bir öykü çıkmış ki bir anda esiri oluyorsunuz. Ürkütücü bir kesinlikle sunulan Yahudi Sevgili büyüleyen, kafa kurcalayan, şaşırtan, dikkat çekici bir eser. Keşke bütün kitapçılarda bu kitabın yanında durabilsem ve bütün okuyuculara şöyle diyebilsem: Bu güçlü hikaye düşlerinizi zapt edecek."

-Christopher Castellani, yazar "Blum, ince hayal gücüyle, Nazi vahşetini gözler önüne tüm çıplaklığıyla seriyor. Yüreğinizi ele geçirecek, bilincinizi altüst edecek. Tüyleriniz diken diken olacak. Jenna Blum'ın etkileyici ve güçlü tarzının esiri olacaksınız."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2009
 • Sayfa Sayısı:
  536
 • ISBN:
  9786054263073
 • Çeviri:
  Tuğçe Ayteş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
hatice avvuran 
03 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

dönemde yaşananları tüm açıklığıyla olmasa da zorluklar,insanlık dışı yapılan işkenceler, bir kadının kızı ile hayata tutunmaya çalışması üstelik aria alman olmasına rağmen...

Kitaptan 3 Alıntı

kitap_okuru 
13 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hayat sıklıkla adaletsiz,acı dolu ve aşkı bulmak zor,nerede ve ne zaman bulursan almalısın,ne kadar kısa sürse ve nasıl bitse de.

Yahudi Sevgili, Jenna Blum (Sayfa 507)Yahudi Sevgili, Jenna Blum (Sayfa 507)
kitap_okuru 
13 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bizleri kurtaranları sevmeye başlarız.

Yahudi Sevgili, Jenna Blum (Sayfa 499)Yahudi Sevgili, Jenna Blum (Sayfa 499)
kitap_okuru 
13 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bazen en yakınınızda olanlar anlatılması en zor olanlardır.

Yahudi Sevgili, Jenna BlumYahudi Sevgili, Jenna Blum