Yakut Kırmızı Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer 1

8,6/10  (113 Oy) · 
276 okunma  · 
96 beğeni  · 
2.972 gösterim
Tüm zamanların sınırlarını aşan bir yolculuğa hazır mısınız?
Uluslararası çok satan yazar Kerstin Gier'den unutamayacağınız ve bağımlısı olacağınız bir seri...

Bazen sır küpü bir ailede yaşamak gerçekten de zordur. En azından 16 yaşındaki Gwendolyn bundan kesinlikle emindir. Ta ki günün birinde kendini son yüzyılın Londra'sında bulana dek. O zaman bunun ailesinin en büyük sırlarından biri olduğunu anlar. Buna karşın anlamadığı; bu zaman yolculuğunda aşka yer olmadığıdır. Çünkü bu, durumu daha karmaşık hale getirmekten başka bir işe yaramaz!

Çoksatan yazar Kerstin Gier dünyanın en güzel duygusunu hiç kimsenin başaramadığı biçimde hayata geçiriyor!

Ateşli, komik ve acıklı: Gideon & Gwen aşklarıyla tüm zamanların sınırlarını aşıyorlar!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786054456833
 • Orijinal Adı:
  Liebe Geht Durch Alle Zeiten - Rubinrot
 • Çeviri:
  Firuzan Gürbüz
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
19 Nis 20:41 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer ve Silber serileriyle oldukça geniş bir kitlenin beğenisini kazanan Kerstin Gier ile tanışmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çok uzun zamandır merak ettiğim ama okumaya bir türlü fırsat bulamadığım serilerden ilki olan Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer'e nihayet başladım. Üçlemenin ilk kitabı Yakut Kırmızı'yı iki gün gibi kısa bir sürede bitirdim ve tek kelimeyle bayıldım. Hakkında neredeyse tek bir olumsuz yorum olmadığı için, okumadan önce acaba abartılıyor mu diye düşünmüşsem de ilk kitabı bitirdikten sonra yorumların ne kadar doğru ve haklı olduğunu anladım.

Ana karakterimiz Gwendolyn on altı yaşında olan bir lise öğrencisi. Ancak Gwendolyn sıradan bir lise öğrencisi değil, ailesinin çok çok eskiye dayanan bir sırrı var: Geçmişe yolculuk yapabilmek. Hayatı okul, dersler, en yakın arkadaşı Leslie, dedikodulardan ibaret olan Gwendolyn'un kendini bir anda eski zamanların Londra'sında bulmasıyla macera başlıyor. Zaman yolculuğu, sırlar, değerli taşlar, muhafızlarla dolu bu macerada Gwendolyn kendini zaman zaman on sekizinci yüzyılın dar korselerinin içinde , zaman zaman da sınıfta tarih öğretmenini dinlerken buluyor. Günümüzün iki Gen Taşıyıcısı Gwen ve Gideon ile zamanda yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Kerstin Gier için yapılan yorumlar genellikle dilinin ne kadar akıcı ve eğlenceli olduğuydu. Yakut Kırmızı'yı okumuş biri olarak bu yorumlara kesinlikle katılıyorum. Yazarın anlatımı o kadar tatlı ki, bu durum sayfaların akıp gitmesini ve tebessüm etmenizi sağlıyor. Kitabın ana teması aşk ancak bu temanın zamanda yolculuk gibi bir olayla bir araya getirilmesi oldukça hoştu. İlk aşamada karakter sayısı fazla ve olaylar biraz karışık gelse de alıştıktan sonra çok daha güzeldi. Bu seri için yapılan yorumlarda serinin daha çok on altı, on yedi yaş civarındaki okurlara hitap ettiği yazılsa da, ben bu yorumlara katılmıyorum. Bence on yedi yaşındaki bir okur da, elli yaşındaki bir okur da bu seriyi okuyabilir ve aynı lezzeti alabilir. Evet belki kitapta yer alan ana karakter henüz on altı yaşında olan bir kız ancak bu durum kitabın da bu yaş grubuna hitap ettiği anlamına gelmiyor. Şahsen ben Yakut Kırmızı'ya bayıldım. Okurken fazlasıyla keyif aldım. Benim için bir romanın iyi olup olmamasının ölçütü bitirdiğimde hangi hisleri uyandırdığıyla, okurken aldığım hazzın seviyesiyle doğru orantılıdır. Yakut Kırmızı da uyandırdığı hisler ve okurken aldığım zevk açısından on puanı hak ediyordu.

Serinin ikinci kitabı olan Safir Mavi'yi de en kısa  zamanda okuyacağım. Onu da severek okuyacağımdan şüphem yok. Son olarak, genelde Pegasus Yayınları yüksek fiyatları nedeniyle eleştirilse de bence işlerinin hakkını veriyorlar. Serinin kutulu seti, kapakları harika. Bu seri ansiklopedi kapağı gibi olan kapakları ve ortalama bir kitabın üç sayfasına denk gelecek tek bir sayfa kalınlığı ile oldukça kaliteli bir basıma sahip. Çünkü bana göre kitap içeriği kadar tasarım da önemli. Göze hitap etmesinin de kitap için artı olduğunu düşünüyorum. Romantizm ve fantastik öğelerin bir araya geldiği Yakut Kırmızı'yı bu türden hoşlananlara tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar...

Zeynep Şengür 
14 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Fantastik, aşk ve tarih kitap hayranlarını içine çekecek bu kitabı okurken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Kaliteli kapak, her bölümün sonundaki bilgilerdirici yazılar ve yazarın dili yüzünden sizi sayfalar geçtikçe gözlerinizi ayıramayacağınız vir maceranın içine sürüklüyor. Eğer bu fantastik maceraya katılmakistiyorsanız, hemen kitapçılara koşun!

Zeynep Gençelli 
29 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 5/10 puan

Aşk tüm Zamanların içinden geçer üçlemesinin ilk kitabı.Sakın kitabın kalınlığına aldanmayın.Çünkü koskoca 3 kitapta sadece 2 hafta anlatılıyor.
Kitabın hem artı hem eksi yönleri var.Kitap tüm Gençlerin sıkılmadan,bir solukta okuyabileceği bir seri ama yazım tarzı,anlatımı biraz zayıf ama kesinlikle konu olarak sağlam ve orijinal.

Ece 
18 Haz 14:58 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Akıcı bir dille yazılmış, lise çağındaki gençler tarafından daha çok tercih edilse de herkesin beğeneceği üçlemenin ilk kitabı. Anlatım tarzı içten ve konusu gerçekten ilgi çekici. Gwen heyecanlı bir kız ve bu heyecanını hepimize yansıtıyor. Okumanızı tavsiye ederim, eğleniyorsunuz ve kitabı bırakamıyorsunuz. Kitabın kalınlığı sizi korkutmasın, yazıları büyük olduğu için hemen okunuyor(ciltli versiyonu için). Özgün bir konuya sahip güzel bir kitap.

Hibisküs 
24 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yakın zamandaki kitap fuarından almıştım. Çok beğenerek okudum. Kitap ilk başta kalın gibi görünüyor ama içindeki yazıları oldukça büyük. Gençlerin okumasını tavsiye ederim. Ayrıca filmi de var yani. Beğeneceğinizi düşünüyorum :)

Funda 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 6/10 puan

Bir günde bitirdiğim deli dolu muhteşem bir Kerstin Gier kitabıdır. Kendi kütüphanemde ilk dört sıraya muhakkak girer. Gwen'in yaşadığı maceralar, gizli kapaklı sırlar göz yaşartıcı derecede güzeldi.

Yasmin 
 01 Nis 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

ilk önce ciltleri çok güzel diye almıştım. okudukça daha çok sevdim. kurgusuyla anlatımıyla çok güzeldi. ikinci kitaba geçmeyi hevesle bekledim

Ambrosia// 
10 Eki 2016 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yakut Kırmızı,Kerstin Gier'in okuduğum ilk eseriydi.Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer üçlemesinin ilk kitabı olan Yakut Kırmızı,on altı yaşındaki Gwendolyn'in bir zaman yolcusu olduğunu öğrenmesini anlatıyor.Atalarında bulunan bu eşsiz genin kendisinde de bulunduğunu öğrenen Gwendolyn'in kısa bir süre içerisinde uzun yıllar geçirmesi oldukça heyecan verici.
Kitap her ne kadar bir aşk kitabı olsa da ilk sayfalarda aşk tadını almıyorsunuz.Kitap tıpkı sıradan bir gençlik romanı gibi başlıyor ama ilerledikçe olaylar karışıyor ve "BAM!".Gwendolyn gönlünü bir yakışıklıya kaptırıyor.Yazar, bir aşk romanını ve fantastik romanı ustaca harmanlamayı başarmış.
Kitapta çok fazla karakter ve çok fazla zaman dilimi olması ilk zamanlarda kafamı karıştırdı ama zamanla karakterler ve olayları kavrayabildim.Kitapla ilgili beğenmediğim tek şey bölüm başlarında verilen alıntılar veya yazarın kendi kurgusu olan cümlelerdi.Kitap hakkında çok fazla ipucu verdiklerini düşünmüyorum ve kitabın akışını bozduğunu düşünüyorum.
Kitabı gerçekten çok beğendim.Serinin ikinci ve üçüncü kitaplarını da okumayı düşünüyorum.

Birsu 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Londra'nın karanlık ve gerçek anlamda tarihi sırlarını keşfedeceğiniz, çok etkileyici bir kitap olmanın yanı sıra, kaliteli bir sinema filimi de.
Gwendolyn Sheperd 16 yaşında normal bir kızdı. Ta ki baş dönmeleri başlayana kadar. Gwendolyn ailesinin sıradan olmadığını biliyordu. Ancak şimdiye kadar bunu hiç sorgulamamıştı, ama kendini aniden başka bir yüzyılda bulunca durum değişti. Arayı kapatması uzun sürecek. Tam bir leydi olmak onu zorlayacak. Giydiği elbiseler nefesini kesecek. Tabii nefes kesen tek şey elbiseleri değil. Zaman yolcusu ekip arkadaşı Gideon deViller görevlerinin talep ettiği üzerine zaman yolcularına ait kan çemberini kendi tamamlayabileceğini düşünüyor. Ama işin o tarafından baktığımızda Gideon sadece düşünüyor. Duygulara yer yok. Sadece bir görev var ve kalp kırıklığına zaman yok. Özellikle de çemberdeki en güçlü taşı simgeleyen Gideon için. Ama işler zamanla değişir. Çünkü aşk tüm zamanların içinden geçer

İLKNUR İLÇİN İLKER 
22 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Fantastik, aşk ve tarih dolu bir kitap :) konusu kolay kolay karşılaşmamış olduğunuz birşey :) serinin adından da anlaşıldığı gibi aşk tüm zamanların içinden geçiyor :) gen okuyucuları var :) 1 damla kan nelere sebep olabilir :) sakın kalınlığına aldanmayın :) seri 3 kitaptan oluşuyor :) serinin hepsini 5 günde bitrdim :) düşünün artık kitap ne kadar sürükleyici :) Baş kahramanımız Gwendolyn Sheperd 16 yaşında normal bir kız taki baş dönmeleri başlayıncaya kadar :) sonrasında ailesiyle ve kendisiyle ilgili bilinmedik gerçekler ortaya çıkıyor :)

3 /

Kitaptan 10 Alıntı

Damla Köseoğlu 
18 Nis 14:50 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bilirsin, insan her zaman umut eder.

Yakut Kırmızı, Kerstin Gier (Sayfa 117 - Pegasus Yayınları)Yakut Kırmızı, Kerstin Gier (Sayfa 117 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
19 Nis 12:33 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kimseye güvenme. Kendi duygularına bile.

Yakut Kırmızı, Kerstin Gier (Sayfa 196 - Pegasus Yayınları)Yakut Kırmızı, Kerstin Gier (Sayfa 196 - Pegasus Yayınları)
Nes 
13 Mar 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi

Gordon Gelderman merdivenlerde bize yetişti. “Yine nişle konuşuyordun, Gwendolyn. Bu kez iyice gördüm.”
“Evet, orası en sevdiğim niş, Gordon. Onunla konuşmazsam kırılıyor.”

Yakut Kırmızı, Kerstin GierYakut Kırmızı, Kerstin Gier
Hande Kckkrc 
28 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

'Hazır mısın Gwendolyn?'
'Sen hazırsan, ben de hazırım' :)

Yakut Kırmızı, Kerstin GierYakut Kırmızı, Kerstin Gier
Aybo 
20 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Başkaları beni göremiyor."dedi küçük hayalet.
"Biliyorum,"dedim "Adım Gwendolyn,ya senin?"
"Senin için hala Doktor White'ım,"dedi Doktor White
"Adım Robert" dedi hayalet.
"Bu çok güzel bir ad,"dedim.
"Çok teşekkürler,"dedi Doktor White."Senin de damarların çok güzel."

Yakut Kırmızı, Kerstin Gier (Sayfa 164)Yakut Kırmızı, Kerstin Gier (Sayfa 164)
Ambrosia// 
10 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ayrıca geleceğe yolculuk yapılamaz,Nick; ve bunun tek nedeni geleceğin henüz var olmaması da değil.

Yakut Kırmızı, Kerstin Gier (Sayfa 70)Yakut Kırmızı, Kerstin Gier (Sayfa 70)

" Nasıl? Daha doğru dürüst konuşamıyor muydum? Ama aklıma yüzüne karşı söylemeye can atacağım doğru dürüst birkaç küfür geliyordu."

Yakut Kırmızı, Kerstin Gier (Pegasus Yayınları)Yakut Kırmızı, Kerstin Gier (Pegasus Yayınları)