Yalan Makinesi

7,7/10  (6 Oy) · 
14 okunma  · 
1 beğeni  · 
605 gösterim
Kimsenin yalan söyleyemediği bir dünya düşünün.
Şimdi de sonuçlarını hayal etmeye çalışın.

Fotoğrafik bir hafızaya sahip dahi çocuk Pete Armstrong'un hayatı, küçük kardeşi Leonard'ın eski bir hükümlü tarafından öldürülmesiyle derinden sarsılır. Harvard'da eğitim aldığı ilk yıl kampüsteki en kıvrak zekalı öğrencilerin sınıfına yerleştirildiğinde, kim olduğunu öğrenmesini ve gerçek potansiyelinin ortaya çıkmasını sağlayacak insanlarla tanışır. Bilim adamlarının kolay kolay cesaret edemediği bir ilke imza atarak sadece sevdiği birinin intikamını almakla kalmayıp milyonlarca insanın da kaderini değiştirir ve kusursuz, yüzde yüz doğrulukla çalışan "Yalan Makinesi"ni hayata geçirir. Artık en küçük yalan bile yanılma ihtimali olmadan ortaya çıkarılabilecektir.

Soğuk bir duş etkisi yaratacak bu roman geleceğin geçmişinin kısa bir özeti... Aynı zamanda sezgilerin, bilgeliğin ve şaşkınlık verici olasılıkların yankısını bulabileceğiniz muhteşem bir kayıt.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  421
 • ISBN:
  9786054629084
 • Orijinal Adı:
  The Truth Machine
 • Çeviri:
  Harun İçöz
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Geleceği hayal gücüyle kuran bir yazarın okunmaya değer bir kitabı "Yalan Makinesi". James Halperin bu kitabında bizlere büyük dahilerin neler başarabileceğini anlatıyor. Bunu yaparken de hayal gücünden fazlasıyla yararlanıyor. Kitabımız, her biri büyük bir dahi olan baş karakterlerin geçmişini anlatarak başlıyor. Daha sonra yolları Harvard'da kesişen bu dahiler, geleceğin en önemli projelerinden birine imza atmak için işe koyuluyor. Proje, kitabın isminden de anlaşılacağı gibi, bir yalan makinesi. Hem de hayatın her alanında kullanılmak üzere. Bununla birlikte, kitapta ilginizi çekebilecek farklı projeler de anlatılmakta. Kim bilir, belki bir gün, kitapta yazılanlar gerçek olur.