Yalan Söylediğimi Nasıl Anladın?!

8,2/10  (9 Oy) · 
24 okunma  · 
9 beğeni  · 
2.174 gösterim
Yüz İfadelerinden Duyguları ve Düşünceleri Tanımak, Okumak

Bestseller özelliğini kaybetmeyen kitapları; sosyal hayat, iş yaşamı ve siyasete getirdiği şeffaflık anlayışı, sevilen dizilere bile konu olmuş yaşamıyla Paul Ekman, yaşayan bir dahi ve 20. yüzyılın en başarılı bilim adamlarından biri olarak kabul ediliyor. Paul Ekman, Yalan Söylediğimi Nasıl Anladın?! kitabıyla artık Türkçe'de !

Yalan Söylediğimi Nasıl Anladın?! 'da duygularımızla, gerçek düşüncelerimizle yüzleşeceğiz. Kendimizi nasıl ifade ettiğimizi, kimi zaman nasıl yanlış anlaşıldığımızı ve gerçekleri nasıl sakladığımızı göreceğiz. Vücut dilimizi, ses tonumuzu, mimiklerimizi takip ederken, kendimizi yeniden tanıyacağız. Aslında gerçek bütün yüzümüzden okunuyor. Gerçeği okuyabilenlerden olabilmek için, bugün FBI, CIA ve ATF gibi hükümet kurumlarının, avukatların, yargıçların ve polislerin, ayrıca Pixar ve Industrial Light and Magic gibi animasyon stüdyolarının da dahil olmak üzere çeşitli şirketlerin duygusal ifadeler konusunda sıklıkla kullandığı Yüz Hareketi Kodlama Sistemi'ni öğreneceğiz. Yüz ifadelerinden duyguları ve düşünceleri tanıyabileceğiz, okuyabileceğiz.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786054054701
 • Çeviri:
  Erdem İlgi Akter
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
N.Damla MUMCU 
04 Nis 19:07 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · 10/10 puan

Lie to Me dizisi ilk bölümünde beni kendisine bağlamış tüm sezonu bir günde bitirmiştim, ve lisans öğrenimim boyunca araştırmak aklıma bile gelmemiş olan mikro ifadeler ve beden dili konusunda bir makale hazırlamak için kaynak taramaya başlamıştım,Paul Ekman ve kitabı Mikro İfadelerin tarifi konusunda oldukça yeterli, kitapta eleştirebileceğim tek konu ; duygunun-ifadelerin tanımlarının ağır bir dille ele alınmış olması, anlamın bazı noktalarda kapalı kalmış olmasıdır, yalnız bu çeviriden ya da yazarın akademik bilgisine ulaşamamamdan da kaynaklanmış olabilir, kitabın bana kattığı akademik bilginin yanısıra bundan sonra karşılaştığım insanların yüz ifadelerine fazlasıyla dikkat edecek olmamdır.