Yalan Söylediğimi Nasıl Anladın?!

7,0/10  (5 Oy) · 
15 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.937 gösterim
Yüz İfadelerinden Duyguları ve Düşünceleri Tanımak, Okumak

Bestseller özelliğini kaybetmeyen kitapları; sosyal hayat, iş yaşamı ve siyasete getirdiği şeffaflık anlayışı, sevilen dizilere bile konu olmuş yaşamıyla Paul Ekman, yaşayan bir dahi ve 20. yüzyılın en başarılı bilim adamlarından biri olarak kabul ediliyor. Paul Ekman, Yalan Söylediğimi Nasıl Anladın?! kitabıyla artık Türkçe'de !

Yalan Söylediğimi Nasıl Anladın?! 'da duygularımızla, gerçek düşüncelerimizle yüzleşeceğiz. Kendimizi nasıl ifade ettiğimizi, kimi zaman nasıl yanlış anlaşıldığımızı ve gerçekleri nasıl sakladığımızı göreceğiz. Vücut dilimizi, ses tonumuzu, mimiklerimizi takip ederken, kendimizi yeniden tanıyacağız. Aslında gerçek bütün yüzümüzden okunuyor. Gerçeği okuyabilenlerden olabilmek için, bugün FBI, CIA ve ATF gibi hükümet kurumlarının, avukatların, yargıçların ve polislerin, ayrıca Pixar ve Industrial Light and Magic gibi animasyon stüdyolarının da dahil olmak üzere çeşitli şirketlerin duygusal ifadeler konusunda sıklıkla kullandığı Yüz Hareketi Kodlama Sistemi'ni öğreneceğiz. Yüz ifadelerinden duyguları ve düşünceleri tanıyabileceğiz, okuyabileceğiz.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786054054701
 • Çeviri:
  Erdem İlgi Akter
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
Beyza 
19 May 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Lie To Me dizisine de konu olan Paul Ekman'dan güzel bir araştırma kitabı. Bilgi yönünden içerik yeterince dolu, öğreniyor düşünüyor insan ama dil yönünden eksik kalmış akıcı değil pek