Yalan Söyleyen Tarih Utansın 12 Cilt Takım

8,0/10  (2 Oy) · 
19 okunma  · 
1 beğeni  · 
803 gösterim
Esefle kaydetmek mecburiyetindeyiz ki, bugün tarih adına yazılanların pek azı hariç cümlesinin gerçek tarihle alakası yoktur!...
Bu, gerçek tarihle alakası olmayan yayın, tarihi, günlük politikanın oyuncağı haline getirip, ikbal sahiplerinin arzuları istikametinde yazıp söylemeyi adet edinen sözde tarihçelerle yapılmış ve ortaya atılan o yalan laflar yıllar boyu, mektep sıralarından gazete ve dergi sütunlarına kadar her yerde o kadar çok tekrarlanmıştır ki, o yalan lafların gürültüsünden gerçek tarihin sesi duyulmaz olmuştur!...
Bu korkunç hak ve hakikat kalpazanlığı karşısında biz, şu seri kitabımızla bazı tarihi olaylara ışık tutarak yalan söyleyen tarihi utandırmaya çalıştık. Devam edegelen laf ü güzaf gürültüsü arasında gerçek tarihin sesini duyurabilirsek, vazife yapmış insanların bahtiyarlığına kavuşacağız.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  355
 • ISBN:
  9788864003
 • Yayınevi:
  Başak Yayın
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Sümeyye Nida ÇELİKDEMİR 
24 Haz 12:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Diyor ki,Fatih Sultan Mehmet:"Benim kudretimin yettiği yerlere sizin imparatorunuzun ümid ve emeli bile yetişemezdi!..."

Yalan Söyleyen Tarih Utansın, Mustafa Müftüoğlu (Sayfa 29 - 6.Cilt/Çile Yayınları)Yalan Söyleyen Tarih Utansın, Mustafa Müftüoğlu (Sayfa 29 - 6.Cilt/Çile Yayınları)
Sümeyye Nida ÇELİKDEMİR 
20 Haz 14:43 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İstanbul elbette fetholunacaktır. Onu fethedecek kumandan ne mutlu emir ve o asker ne mutlu askerdir.
/Hadis-i Şerif

Yalan Söyleyen Tarih Utansın, Mustafa Müftüoğlu (Sayfa 12 - 6. Cilt / Çile Yayınları)Yalan Söyleyen Tarih Utansın, Mustafa Müftüoğlu (Sayfa 12 - 6. Cilt / Çile Yayınları)