Yalçın Nereye Koşuyor Bendeniz 18 Yaşında Banker Yalçın Paracıkları Bana Emanettir Halkın

8,5/10  (4 Oy) · 
6 okunma  · 
3 beğeni  · 
453 gösterim
Yalçın Doğan fakir bir ailenin cin gibi oğluydu. Tek amacı zengin olmaktı. Ticarete ilkokulda kader kısmet satarak başladı. 16 yaşında rüşvetle iş takibini benimsedi. Birçok işe girip çıktı. Her işinde "Açıktan yolunu buldu" ama zengin olamadı. İller Bankası'nda çaycılık yaptı, sonra borçlanıp battı... Ve sonuçta "Kafasını kullanarak" cebinde beşkuruşu olmadan 1980 yılında banker oluverdi... Ortaokul mezunu ve 18 yaşındaydı.
Bu kitap dünyada o yaşta banker olmayı ve halktan bir milyara yakın para toplamayı beceren ilk ve tek insanın gerçek öyküsüdür. Anlatılan olay ve kişiler tümüyle gerçektir. Yalçının başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. Bir ibret belgesi olarak bir solukta okuyacak ve şaşıracaksınız. Bazen gülecek, bazen kızacaksınız.

Yalçın nasıl banker oldu? İlk müşteriler nasıl "düştü"?... Toplanan paralar nereye gitti? Yalçın hangi ünlü kadınlara nasıl para yedirdi? Kimlere kazık attı, kimlerden kazık yedi? Ünlü kişilerle arasında neler geçti? Ve sonra neler oldu?

Böyle bir kitap Türkiye'de ilk kez yazıldı. Milliyet Yayınları, Emin Çölaşan'ın diğer kitapları gibi bu kitabını da size gururla, sunuyor. (Arka kapak)
  • Baskı Tarihi:
    1985
  • Sayfa Sayısı:
    258
  • Yayınevi:
    Milliyet Yayınları
  • Kitabın Türü:
ÖZLEM 
29 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı 5.ve 6.sınıfa giderken okumuştum.Yaşıma hiç uygun değildi haklısınız ama okuyacak başka bir kitabım yoktu ve ben birşeyler okumak istiyordum..O zamanlar da Allah sağlık sıhhat versin öğretmenimiz hergün haberleri izlettirir bizlere ertesi gün nelerin olup bittiğini anlattırırdı.Herhalde haberleri çok izlediğim için olsa gerek bu kitabı okumaktan hiç sıkılmadım.Adından da anlaşılacağı gibi bir bankerin hazin öyküsü efendim fırsatınız olursa okuyun derim..