Yalnız Bir Avcıdır Yürek

9,0/10  (1 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
577 gösterim
Carson McCullers'ın otobiyografik ögeler taşıyan ilk romanıdır. ABD'nin küçük ve kasvetli bir güney kasabasında yaşayan insanların öykülerini karamsar bir varoluş düşüncesinin yansıdığı derin bir duyarlılıkla anlatır.
(Tanıtım Yazısından)

Yalnız Bir Avcıdır Yürek, sadece karamsar
bir varoluş düşüncesinin yansıdığı derin bir duyarlılığın romanı değil, yazıya geçirilmiş içli ve tedirgin bir müzik parçasıdır.
1930'lu yıllarda ABD'nin küçük ve kasvetli bir Güney kasabasında yaşayan sağır bir kuyumcu, bir genç kız, zenci doktor, bir lokantacı ve aykırı bir gezgin işçinin ayrı sesler olarak yankılanan öyküleri birleşip romanın temel yapısını oluşturuyor.

Carson McCullers'ın otobiyografik ögeler taşıyan bu ilk romanını,
İngilizce ve Fransızcadan yaptığı otuza yakın çeviri, yayımladığı
deneme-eleştiri kitapları ve anılarıyla tanınan Mehmet H. Doğan
Türkçeye çevirdi...
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786053329824
 • Orijinal Adı:
  The Heart Is A Lonely Hunter
 • Çeviri:
  Mehmet H. Doğan
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
Emre Kavak 
10 Ağu 13:12 · Kitabı okumadı · Beğendi · Puan vermedi

Insanların, yaşamak için nasıl birbirlerini soymak zorunda olduklarını görür. Çocukların açlıktan öldüğünü, kadınların karınlarını doyurmak için haftada atmış saat çalıştıklarını görür. Koca işsizler ordusu belasını ve boş yere harcanan milyonlarca doları binlerce millik toprağı görür. Savaşın yaklaştığını görür. İnsanları acı çekerken nasıl zalimleştiklerini ve İçlerinde bir şeyin öldüğünü görür. Ama asıl gördüğü şey, dünyadaki tüm düzenin yalan üzerine kurulduğudur. Ve bu, parlayan güneş kadar açık olmasına rağmen... bilmeyenler bu yalanla o kadar uzun zamandır yaşamaktadırlar ki, görmezler bunu.
Yalnız Bir Avcıdır Yürek Carson mc cullers

Kitaptan 1 Alıntı