Yalnız Dönüyorum

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
228 gösterim
Nihal, beş romanından biri olan Yalnız Dönüyorum'da, kendini memleketine karşı sorumlu hisseden bir aydın kadın duyarlığıyla meseleleri irdelerken, aynı zamanda roman başkişisi Yıldız'ın içinde bulunduğu yalnızlığı şiirsel bir dille ve hatırat kurgusuyla ortaya koyuyor.
Roman zamanının, İkinci Meşrutiyet, Cumhuriyet ve Cumhuriyet sonrası İnkılâplar dönemlerini kuşatması; bu bağlamda yer yer dönemin sosyal ve siyasî atmosferine ışık tutacak bir belge niteliği kazanması eseri ayrıca değerli kılıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2005
 • Sayfa Sayısı:
  260
 • ISBN:
  9799756491675
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

"Bir ev içinde, bir çatı altında çarpan iki kalbin; lekesiz, riyasız, yalnız birbirine bağlı olduğuna inanmak kadar büyük ve kutlu hangi saadet var hayatta!..."

Yalnız Dönüyorum, Şükufe NihalYalnız Dönüyorum, Şükufe Nihal

"Kendi kendime şaşırıyorum. Yılların, hadiselerin harap ettiği bir vücutta kalbim hala ilk günlerdeki gibi çarpıyor. Şimdi zerre zerre kendimi buldukça beni iğnelemek isteyen, beni hırpalayan acıların ne kadar bana boyun eğdiremeyecek kadar küçük, cılız ve bayağı şeyler olduklarını anlıyorum ve bütün bunlardan daha kuvvetli olduğuma bir defa daha inanıyorum."

Yalnız Dönüyorum, Şükufe NihalYalnız Dönüyorum, Şükufe Nihal