Yalnız Gözlerin İçin Tutku Serisi 3

9,2/10  (54 Oy) · 
164 okunma  · 
63 beğeni  · 
3.802 gösterim
Sevgi nelere engel olabilir? 

Acı dolu bir kalbin ilacı olabilir mi? 

Gizemli bir adama olan öfkeyi yok edebilir mi? 

Peki ya bitmez sanılan bir nefretin verdiği sızıyı dindirebilir mi?

Tutkuyla harmanlanan nefretin çöküşüne,
Sırlarla harmanlanan sevginin mücadelesine şahit olun...
Kazanmanın hüznünü, yenilmenin güzelliğini hissedin...
Mavi gözlerde kaybolan bir adamın aşkı için direnişini okuyun...
Ve acılı bir kadının adım adım sevgiye boyun eğişini görün!

Gülümseyeceğiniz, hüzünleneceğiniz ve sonunda mutlu olup keşke bitmeseydi diyeceğiniz bir F. Murat Arsal romanı...
(Tanıtım Bülteninden)

 
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  736
 • ISBN:
  9786059232197
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
ebru tepe 
02 Eki 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

776 sayfalık uzun soluklu bir kitap. Fatih Murat Arsal'ın yazım tarzı hoşuma gidiyor kurgu işleyiş son derece güzel ama her kitabında bırakın baş karakterleri, ikinci üçüncü karakterler bile dünyanın en güzel yada yakışıklı kişileri. O kadar güzeller ki hayal bile edemiyorum onları. Ne yani illede güzeller güzellerle mi birlikte olmalı? dedirtiyor çoğu zaman. Kitaptaki diğer yan karakterlerin arada bir ortaya çıkıp hemen aşık olup evlenmeleri bence gereksiz uzatmış kitabı hızlı hızlı geçtim oraları. Ama neticede bu tarza gönül vermiş bir Türk yazar olarak son derece başarılı buluyorum hem yazarı hem kitabı.

Dilek Yalçın Düş 
02 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Güney ile Tahir’in nefes kesen aşkının sizi esir almasına hazır olun…

Güney; beyaza yakın sarı saçlı, mavi gözlü, çevresine huzur yayan genç ve güzel Güney... Kardeş acısıyla başetmeye çalışırken bir anda tanıdığı Tahir'ler yüzünden hayatı karmakarışık olan Güney... Tahir'lerden biri kardeşinin katili olduğunu düşündüğü ve intikam almak istediği adam, diğer bir Tahir yılbaşı gecesi tanıdığı ve etkilendiği, kimseyle paylaşamadığı sırrını anlattığı, sebepsiz bir şekilde güven duyduğu yakışıklı bir erkek, tanıdığı son Tahir ise patronu ve aşık olduğu yakışıklı, zengin, karizmatik koca adam... Herkesin bildiği ama Güney'in uzunca bir süre bilmediği, üçüne de ayrı ayrı duygular beslediği üç ayrı Tahir :) Bu paragrafta yazdıklarımı fırsat bulduğum her yerde yazıyorum çünkü inanılmaz etkilendim…

Tahir; yakışıklı, karizmatik, vefalı, tehlikeli sularda yüzen ama bir çift mavi gözde kaybolan koca adam Tahir... Tahir'in yakın arkadaşları Doğan ve Tamer'den en büyük farkı ve benim için bir numara olmasının nedeni sevdiğini tüm yaşananlara rağmen terk etmemesi, gözünün önünden ayırmaması oldu.

Kitapta etkilendiğim çok sahne var ama özellikle vurulduktan sonra tüm acısına rağmen, yediği kurşundan daha da çok yaralayan Güney’in sözlerine rağmen, dimdik yıkılmadan ayakta duruşu, o anda ölmek istemesi, hem de vakit geçirmeksizin hemen ölmek istemesi beni altüst etti. Bu sahne nasıl bir ruh haliyle ve hangi duygularla yazılmışsa, her okuduğumda gözyaşlarımın süzülmesine sebep oluyor...

Karakterleri bir kenara bırakırsak; yazarın öyle bir anlatımı var ki, sanki bir kenarda oturmuş onların yaşadıklarını izliyorum, onlarla gülüyorum, onlarla ağlıyorum. Diğer kitaplardan mutlu son olacağını tahmin ettiğim halde bir kitap bu kadar mı sürükler insanı, hele son 30 sayfa, gözlerim dolu dolu “bu sefer her şey bitti, asla affetmez Güney’i” derken bir de baktım ki olaylar başka boyutlara gitmiş bile. Aslında FMarsal etkisi bu işte bir türlü tadını çıkararak okuyamıyorum, bir bakıyorum bitmiş koca kitap.  Her sayfasını büyük bir merakla ve heyecanla çevirdim ama son sayfası yüzümde mutlu bir gülümseme bıraktı. Bittikten sonra uzunca bir süre etkisinden çıkamadığım nadir kitaplardan biri oldu Yalnız Gözlerin İçin.

Uzun lafın kısası aşk romanlarını seviyorsanız ve erkek aşk romanı yazarı olmaz diye bir önyargınız varsa, tavsiye ederim, okuyun pişman olmazsınız…

Librarian 
10 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

F.M.Arsal'la tanıştığım ilk romanıdır. Romanın ilk satırlarında tabir caizse dumur olduğumu hatırlıyorum. Siyahlar içindeki iki adamın bir binaya gizlice yaklaştığının anlatıldığı satırlardan bahsediyorum. Tasvirler muhteşemdi. İki adamın arasında geçen diyalog da o denli gerçekçiydi ki... O ilk sayfalarda yaşadığım duygu okuma eylemi değil de bir seyir eylemi halinde olduğum şeklindeydi. Baş kahramanları Türk olan, senaryosu Türkçe yazılmış bir Amerikan polisiye filimdeydim adeta... Ardından olayların akışı öylesine ince bir kurgu ile işlenmişti ki Tahir ile Güney'in yollarının imkansız gibi görünen kesişme noktasına geldiğimde nasıl yani diyemedim bile. Güney ile birlikte kardeş acısını yüreğime sarıp büyüyüp okul bitirdim, korundum kollandım ve bunu talihimin en sonunda bana da güldüğü şeklinde yorumladım. Tahir'e koşulsuz bir güvenle sığınırken yüreğinin kapılarını da ardına kadar en ufak bir tereddüt duymadan açışını keyifle takip ettim.... Kısaca F.M.Arsal'ın kalemine bu romanla aşık oldum. Beni romantik romanlarda Ahmet Altan'dan sonra bu denli etkileyen ikinci Türk erkek yazar oldu. Kadın ruhunun beklentilerini, özlemlerini, çalkantılarını bu denli başarılı bir şekilde kaleme alabilen bir erkek yazarımız daha olmasını Türk bayanları adına büyük bir şans olarak nitelendiriyorum. Özellikle bu romanını okuyun diyorum. Bundan sonraki romanlarına yorumlarımı ilgili linklerinde yapacağım için "yalnız gözlerin için"i gözü kapalı tavsiye ediyorum.

Özge Uzun 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Güney ve Tahir'in hikayesi zor bir aşk. Hatta biraz fantastik. Hikaye yüzlerce sayfayı bir solukta okutuyor. tabi bana kalırsa gerçekçilik sıfır. Yazar kitaplarda, karakterlerde çok kendini tekrar ediyor ve yer yer cinsiyetçi davranıyor. Yine bizim yazarlardan birinin bu türde bu kadar iyi yazması çok güzel. keyifli vakit geçirmek, heyecanlanmak ve duygulanmak istiyorsanız tam size göre.

münüfe bahar 
12 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tahir.
Görmeden ,duymadan tanıyıp bana aşkı tanıtan adam.
Bu derece güzel bir kitaptı tek nefeste okudum desem doğrudur.

İLKNUR İLÇİN İLKER 
 22 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sevgili FMA TUTKUNLUĞUM BU KİTAPLA BAŞLADI :) Hatta yıllar önce... ilk basımı benim kitabım :) fakat şu an birine verdim ve verdiğim kişiyi hatırlamıyorum .. umarım geri getirir :) Kitabımıza dönecek olursak.. Aksiyon ve aşk :) kesinliklee aşk ve aksiyonun bir arada çok güzel olduğunu kanıtlayan kendini yemeden içmeden alıkoyan bir kitap :)) darısı FMA nin diğer kitaplarını almaya :)

nilüfer kiziltas 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tahir devlet için çalışan gizli bir askerdi. O gece teröristlerin saklandığı bir eve arkadaşları Tamer ve Doğan’la baskın yaptılar. Çetenin lideri evdeki gizli bir kapıdan kaçar. Çıkan çatışmada Tahir’in vurduğu bir genç patlama öncesinde bacağından yaralı olduğu için evden çıkamaz. Tahir ve Tamer bu genci evden çıkarmaya çalışırken çetenin lideri evi patlatır. Genç çocuk ölür ve Tamer ve Tahir de ağır şekilde yaralanır. Tahir bu genci vurmadan önce onun suçsuz olduğunu öğrenmiştir ve ölümüne çok üzülür. Bu gencin kardeşini bularak ona yardım etmek ister.

Güney üniversite birinci sınıf öğrencisidir. Kardeşinin ölümünden sonra Tahir’i hastanede görür ve çekmecede gördüğü künyeyi alarak sadece adını öğrendiği bu adamdan intikam almaya yemin eder.
Güzeller güzeli güney we yakısıklı sert öfkeli tahir kesinlikle tawsiye ediyorum okumanızı özellikle benim gibi ask romanları okuyanlara

Ceren Acer 
 03 Mar 2016 · Kitabı okudu · 19 günde · 3/10 puan

Hiç hoşuma gitmeyen buram buram basitlik kokan bir romandı. Çok fazla gereksiz ayrıntılarla bezenmiş olan Yalnız Gözlerin İçin romanı tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Yazar gereksiz betimlemelere o kadar çok yer vermiş ki... Sonunda bu romanı bitirmiş olmama o kadar çok sevindim ki bunu kelimelerle anlatmak mümkün değil. Birde bu romanda bariz bir şekilde dikkatimi çeken bir şey var ki o iyice okunmaz hale getirdi romanı... Yazar sürekli yakışıklıyla, güzel kız betimlemesi yapmış. Roman adı ile uyumlu olsun diye sürekli başkarakter Güney'in gözlerinden, onların ne kadar mavi olduğundan ve çekici olduğundan bahsetmiş yerli yersiz... Bu yazarın kalemi ile bu kitabı sayesinde tanışmış oldum. Fatih Murat Arsal'a ait olan ikinci bir kitabı okuyacağımı hiç sanmıyorum.

kumral ada 
02 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Özel bir kadın ve özel bir adamın hikayesi... Güney'in 3 farklı adam sandığı Tahir'i... Vereceğim tek ipucu bu :) Bütün duyguları yaşatan bir kitap. Acıyı, öfkeyi, hüznü ,nefreti, intikam ateşini, kardeş sevgisini, sağlam dostlukları, mutluluğu, aşkı, sevgiyi hissedeceğiniz hatta doyacağınız bir kitap :)

dip not: Tahir'in bağımlısı olan çok kişi var ;)

Kitaptan 2 Alıntı

münüfe bahar 
05 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Onun o gözlerini gördünüz mü hiç?
İşte her şey YALNIZ GÖZLERİ İÇİN...

Yalnız Gözlerin İçin, Fatih Murat ArsalYalnız Gözlerin İçin, Fatih Murat Arsal
ebru tepe 
02 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

''Ne halde olursan ol.'' diye sevgiyle mırıldandı. ''Yüzün kırışıklıklarla dolsa da .....Artık yürüyemeyecek kadar yaşlansan da...Bana böyle gülemeyecek kadar ağzında diş kalmasa da....Ben tek bir şeye sahip olsam yeter....Gözlerin....Bana gözlerin yeter sevgili karıcığım...O güzel gözlerin yeter.Yeter ki onlar bana hep böyle sevgiyle baksın...Bana hep böyle ışıldasın! Dünyada daha başka bir şey istemem.''

Yalnız Gözlerin İçin, Fatih Murat Arsal (Sayfa 776)Yalnız Gözlerin İçin, Fatih Murat Arsal (Sayfa 776)