Yalnız Kadınlar Sokağı

8,1/10  (58 Oy) · 
353 okunma  · 
40 beğeni  · 
1.405 gösterim
"Maeve Binchy'nin en iyi romanı...
Yalnız Kadınlar Sokağı'nı okurken rengarenk, yepyeni bir dünyanın içinde kaybolup gittiğiniz hissine kapılıyor, kitap hiç bitmesin istiyorsunuz."
- The Seattle Times

"Binchy'nin en iyi romanlarından biri."
- Kirkus Reviews

"Dostluk ilişkisinin insana verdiği hazlar ve hazırladığı tuzaklar üzerine yumuşacık bir roman. Kadınlar için, kadınlar hakkında, kadınlar arasında ultramodern bir aşk hikayesi."
- Newsday

"Elden bırakması çok zor!"
The Renver Post

"Tadına doyulmaz bir hikaye."
- Elle
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2002
 • Sayfa Sayısı:
  494
 • ISBN:
  9789759919023
 • Orijinal Adı:
  Tara Road
 • Çeviri:
  Şemsa Yeğin
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Zühal Uğur 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Maeve Binchy'nin Türkiye'de yayımlanmış bütün kitaplarını okudum..En sevdiğim kitabı...Yazar kadınların hayatlarını,duygu ve düşüncelerini çok güzel anlatmış..Tavsiye ederim...Maeve Binchy vefat ettiğinde çok üzülmüştüm...Çok sevdiğim bir yazardı aynı zamanda...

Fadime YeŞİl 
12 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Belki hep bu cümleyi kuruyorum ama klasik bir Maeve Bichy kitabıydı. Eğer herhangi bir kitabını okumuşsanız kadının kurgu bakımından tekrara düştüğünü düşünüyorsunuz. Ama ben seviyorum bu birbirinden bağımsız ama bağımlı hayatların hikayesini okumayı ve mutlu sonları....Belki biraz da her şeye rağmen çok güçlü duran kadın kahramanlarını....

ESRA KADIOGLU 
07 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yalnız Kadınlar Sokağı ya da Tara Sokağı kadınlarımızın mücadelesini, umutsuzlukları başarı ve başarısızlıkları çok güzel anlatan, sizi içine alan sıcak bir roman. Ama diğer yandan üst üste Maeve Binchy romanı gitmiyor. Mutlaka ara verilip diğer kitaplar okunmalı diye düşünüyorum.

Esra Akkuş 
17 May 22:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Öncelikle arka kapağındaki "mükemmel" yorumlara güvenerek aldım onu.Kitap aslında aşina olduğumuz şeyleri anlatıyor,olayları öngörebiliyoruz.Sıkıcı geçişler ve uzun betimlemeler yok.Kitabı aman aman olarak sevmedim.Sonu belirli olsun isterdim.

esin koçali 
20 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

aslında zaten hangi kitabı olursa olsun okumaya başlamadan önce ne okuyacağımı tahmin edebildiğim bir yazar.Her kitabında olduğu gibi bu kitabı da bittiğinde yüzümde gülümseme ile kitaplığımı raflarına kalkmıştı.

ihtiyar 
31 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yıllar önce yazarın çoğu kitabını okudum, bence bu en iyisidir. Sıkılmadan okursunuz, şimdi yazarın kitaplarını alıp okumam onu da belirteyim. Kitap kötü demyorum, su içer gibi okursunuz... Zaman içinde kitaplardan beklentiler değişiyor, benim yaşadığım durum bu...

Handan Başol 
22 Ağu 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

okurken kendinizi karakterlerin yanında yada onlardan biri gibi hissedeceğiniz bir kitap..... etkisi uzun sürüyor..

Senem Demircan 
03 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Zaman zaman çok sıkıldığımı söylemem gerek...
Tara Sokağı 16 numaralı evde yaşayan 4 kişilik aileden oluşan ana karakterler ve o sokaktaki diğer insanların hayatları, bu hayatların birbirleriyle bağlantılarının anlatıldığı upuzun bir hikaye.
Kadın kahramanımızın 22 yaşı ile 40 yaşı arası dönemde ailesi, akrabaları, arkadaş çevresi ve komşuları ile yaşadıkları olaylar örgüsü konu alınmış. İçinde gerçek dostluk da var ihanet de gözyaşı da bol para da var alkolik koca da ...
Kendime, kitaplığımda okumadığım kitap bırakmama sözü verdiğim için okudum...