Giriş Yap

Yalnızlık

7.510 üzerinden
50 Puan · 11 İnceleme
64 syf.
·
1 günde
"Benim yalnızlığım insanlarla dolu."
Franz Kafka
"Yalnızlık, paylaşılmaz paylaşılsa yalnızlık olmaz."
Özdemir Asaf
"Al yalnızlığını gel. Korma sıkılmayız. Senin yalnızlığın benim yalnızlığımla konuşur, biz ikimiz susarız. "
Aziz Nesin
Reklam
120 syf.
Modern hayattan kaçan, bir gölün kenarına yaşayan bir insana en sık sorulan soruları tahmin edebilirsiniz. Yalnızlık zor mu? Kışın sevdiklerinin yanında olmak istemez misin? Arkadaşlarını özledin mi? vs...Yazar başlıklar altında açıklamış, ilk elli sayfa oldukça akıcı, sonrası ise konudan sapıyor. Benim beklentilerimi hiç karşılamadı. Gözlem gücü yüksek ve istediği hayatı seçen birine yalnızlık sorulmazmış.
Yalnızlık
7.5/10 · 187 okunma
60 syf.
·
Puan vermedi
bu kitapta sanki thoreau, günlüğüne bir şeyler karalamış da sonradan basılmış gibi hissettim. günlük deme sebebim, bir şairin gözlemini, bakış açısını daha zengin bir şekilde aktarmasını bekliyor olmamdır. yetersiz bir şair dili ve yalnızlık üzerine yetersiz bir gözlemi olduğunu düşünüyorum. ancak kitabın güzel yanları da var tabii ki, mesela; sessiz bir sabahta veya gecede doğadan gelen sesleri içselleştirip benzetmelerle zenginleştirmesi çok ilginçti. thoreau'ya göre baykuşlar, gecenin bilge cadısı gibidir. ötüşleriyse; ancak bir mezarlığa ait olabilecek kadar ciddi ve beraber intihar ettikten sonra cehennemin cayır cayır yanan korularında dolaşırken kutsal aşkın beraberinde getirdiği acıları ve hazları hatırlayan aşıkların birbirlerini sunacağı teselliler kadar kasvetli bir ötüştür. işte yalnız bir adamın sessizlik içinde bir baykuş sesini böylesine derinleştirmesi beni oldukça etkiliyor. kitabı okurken nuri bilge ceylan filmi izler gibi hisssettiğim oldu.
120 syf.
Yalnızlık bir tercih midir yoksa yoksa bir tecrit mi ? bu soruyu sorgulayan bir kitap. Kitabın ilk üç bölümü dışında diğer bölümlerini beğenmedim. Özellikle okumak üzerine olan kısım bence çok etkileyici. Kitapta çoğunlukla doğa tasvirleri ön planda bu konuya meraklı olan okuyuculara göre bir kitap.
Yalnızlık
7.5/10 · 187 okunma
Reklam
2
12 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42