Yalnızlık Ömür Boyu

8,2/10  (5 Oy) · 
24 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.108 gösterim
Virginia Woolf'un tüm eserlerinden derlenmiş ve özenle çevrilmiş bu eşsiz seçkiyi büyük bir keyifle okuyacak, Woolf'u daha da yakından tanıyacaksınız.

"Keyif paylaşılmadıkça hiçbir haz vermez."
"Sevgi, nefret ve barış... Bu üç his, insan yaşamının katlarını meydana getirir."
"Şu dünyada insanın kendi bedeninin esiri olduğunun ayırdına varması ne de aşağılayıcı bir durum."
"Trajediler insanın karnının aç olduğu saatlerde yaşanır."
"İnsan birisine acıyınca ister istemez hoşlanıyor da ondan."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2015
 • Sayfa Sayısı:
  70
 • ISBN:
  9786059115476
 • Çeviri:
  Nil Sakman
 • Yayınevi:
  Zeplin Kitap
 • Kitabın Türü:
ihtiyar 
23 Şub 2016 · Kitabı okudu · 101 günde

Kitabı bitirdim ama aforizmalardan oluşan kitapları okuyup bitirmek mümkün değildir herhalde... Her aforizma için kafa yormak, düşünmek, anlamaya çalışmak gerekiyor. Öyle kuru kuruya okumakla olmuyor. Döneminde kadına bakışa belki de cevap niteliğinde... Derin, yüzeysel, seviye seviye fikirler... "Nihayetinde sanatçı yalnız bir varlıktır" diyen Woolf'un iç dünyası ve düşünceleri...

Dila. 
 12 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Virginia Woolf biliç akışı yöntemiyle yazınca okur da akıp giden bir bilinçle okuduğu için arada geçen çok özel cümlelerin tam ayırdına varamıyor olabilir. Bu açıdan Virgina Woolf'tan aforizmaların derli toplu bir kitapta durmasına çok sevindim.

Bu kitap ve kitabın bulunduğu aforizmalar serisi çok güzel ancak her aforizmanın altında (veya herhangi bir yerinde) hangi kitapta yer aldığı yazsa çok daha iyi olabilirdi.

Burak Akgün 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Bu tarz yani herhangi bir yazarın aforizmalarıyla oluşturulmuş kitaplar beğenseniz de beğenmeseniz de o yazar hakkında size daha önce hiç bir kitabını okumadıysanız bir fikir vermesi açısından yararlı kitaplar.Tersi durumda da okuduğunuz, takip ettiğiniz bir yazarsa da okuduğunuz kitaplarında altını çizdiğiniz ya da okurken kaçırmış olduğunuz cümleleri bir arada barındırması açısından elinizin altında bulundurmanın,arada açıp bakabilmeniz kolaylığını sağlamasının faydalı olacağını düşünüyorum.

Kitaptan 34 Alıntı

Black 
15 Oca 00:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Eğer çok güzel değilseniz insanlar ne dediğinizi dinlemez... Ve benim tercih ettiğim de bu," diye ekledi enerjik bir tavırla; sanki bu çok mutlu bir anıymış gibi. "Richmond Park'ta yürümekten, kendi kendime şarkı söylemekten ve bunun kimse için bir önemi olmadığını bilmekten hoşlanırım. Olmakta olan şeyleri izlemekten - tıpkı o akşam siz bizi görmezken bizim sizi görmüş olmamız gibi- bunun getirdiği özgürlüğü seviyorum; tıpkı rüzgar ya da denizin ta kendisi olmak gibi."

Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 60 - ZEPLİN düşünce)Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 60 - ZEPLİN düşünce)
Black 
15 Oca 00:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Trajediler insanın karnının aç olduğu saatlerde yaşanır.

Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 61 - ZEPLİN düşünce)Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 61 - ZEPLİN düşünce)
ihtiyar 
05 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi

Düşündüğü şey bir erkek olduğu sürece, bir kadının düşünmesine kimse karşı çıkmaz.

Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 15)Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 15)
ihtiyar 
13 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi

Her iki erkekten biri bir sone ya da şarkı yazmayı becerirken, tüm o sıra dışı edebiyatın içinde hiçbir kadının neden tek kelime bile yazamadığı çok eski bir bilmecedir.

Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 21)Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 21)
ihtiyar 
13 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi

Hiçbir kitap ilk tasarlandığı haliyle, bir bütün olarak ve sakatlanmadan doğamaz.

Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 21)Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 21)
ihtiyar 
23 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Kadınlar hakkında bilinenler oldukça azdır. İngiliz tarihi, erkek soyunun tarihidir, kadının değil. Elimizde babalarımızla ilgili bir gerçek, ayırt edici bir nitelik her vakit bulunur. Ya askerdirler, ya da denizci; bu görevde hizmet etmişlerdir ya da şu kanunu yapmışlardır. Ancak annelerimizden, anneannelerimizden ve büyük anneannelerimizden geriye ne kalmıştır? Bir gelenek dışında hiçbir şey. Biri güzeldir; diğeri kızıl saçlıdır; bir diğeri Kraliçe tarafından öpülmüştür. İsimleri, evlilik tarihleri ve doğurdukları çocuklar dışında onlar hakkında bir şey bilmeyiz.

Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 65)Yalnızlık Ömür Boyu, Virginia Woolf (Sayfa 65)
4 /