Yaradılışın Sırlarını Arayan Adam Kabalist

7,9/10  (8 Oy) · 
18 okunma  · 
5 beğeni  · 
621 gösterim
Kabalist... Bir gecede başarı... Kitabı okurken, bir marka haline gelen Dan Brown'u anımsamadan edemiyorsunuz.
-Het Laatste Nieuws- (Main Belgian Daily)

... bu romanda anlatılanlar Paulo Coelho'nun öncülük ettiği bilgelik ve oryantal erotizm gibi bir şey.
-Trouw-

Bu Kabbalist koşan bir başarıdır. Geert Kimpen bir bestseller yazdı ve ilk kopyasını Kabala sınıfına katılan Madonna'ya verdi. Gerçekten güzel bir eser. Dan Brown gibi o ve Dan Brown gibi başarılı olursa, bu tamamen ruhani odaklanmaktandır.
-Dag Allemaal- (Belgian Weekly)

Paulo Coelho'nun gücü ve betimlemesine ulaşmış ilk Hollanda romanı. Mükemmel.
-Lex Jansen, De Arbeiderspers-

Kabbalist bir rüya, egzotik duygudurum ile keyifli bir kitap; gizem ve atmosfer tam olarak yansıtılmış. Ve heyecan verici bazen hatta Da Vinci Şifresini hatırlatıyor. Kimpen kendi ana mesleğini de (yönetmenlik) kitaba yansıtarak, okuyucuyu kitaba kitliyor.
-'T Scheldt- (Belgian Weekly)

Chaim Vital, 16. yüzyılda günümüzde de halen varlığını sürdüren bir Kabala Okulu açan büyük haham Isaac Luria'nın öğrencisidir.
Chaim'in tutkulu bir hayali vardır: Kabala'nın uzun süredir gizli tutulan kavramlarını insanlık için kitaba çeviren ilk insan olmak. Isaac Luria'da, Yahudi mistiğinin sırlarını aydınlatma yeteneği olan bir öğretmen bulur. Fakat başka bir adama vaat edilen öğretmeninin kural tanımayan kızı Francesa'ya sırılsıklam aşık olduğunda, onun için hayatının hedefinden vazgeçmek üzeredir. Bencillikten uzak yardımcı kişiliği ile geçici olarak Franseca'yı unutup, tamamen hayaline yoğunlaşmayı başarır.

Isaac Luria ölüm döşeğinde Chaim'e, Tanrı'nın 72 gizli isimlerini açıklar. Bunun izleri onu, binlerce senedir tapınak dağının altında gömülü olan son bir sırra, Kudüs'e götürür. Kutsal Kent'e giden tehlikeli yolda, Chaim ve Francesa için ikinci bir şans doğar...
Bu büyük roman, Kabala öğretisinin mistik derinliklerine kadar iniyor. Uzun zaman geçilmez olarak görülen bu Yahudi gizli öğretisinin adım adım çözülmesini, insanı kalpten etkileyen bir roman şeklinde anlatmayı başarmış Geert Kimpen.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2009
 • Sayfa Sayısı:
  428
 • ISBN:
  9752543072
 • Çeviri:
  Münire Turan
 • Yayınevi:
  Neden Kitap
 • Kitabın Türü:
Ebru Ince 
12 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kesinlikle keyifle okuduğum bir kitap oldu..ama sunu belirteyim ki bu bir yahudi kültürü üzerinden yazılmış kitaptır. eğer diğer dinlere karşı bir on yargınız var ise okumayın zaman kaybı olur..konu tanrının saklı 72 ismi ile musanin ahit sandığının ortaya çıkarılmasını anlatıyor tabii bu arada karakterler ile sizde bir maceranın içine giriyorsunuz ..yazilacak cok sey var aslinda ama spoiler olur diyorum ve okuyun diyorum ...sevgiyle kalin her seyin anahtari SEVGİ...:)

zuhal pamukcu 
29 Eyl 2014 · Kitabı okudu · 5/10 puan

kitap çok kalın olmasına rağmen hiç sıkmadı. akıcı bir dili var. bir kitap okudum hayatım değişti sınıfına girer mi? girmez...

Kitaptan 3 Alıntı

Ebru Ince 
 10 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

kabalist
Hayattan mümkün oldukça çok şey alma isteğine soyleyecek bir laf yoktur .
Fakat aldiklarimizi paylaşmayı bıraktığımız anda almanın verdiği mutluluk pınarı kurur.
O zaman aldığımız hiç bir şey kalbimizdeki boşluğu doldurmaya yetmez.
Kainatın en büyük prensibi , karşılık beklemeden fedakarca paylaşmaktır.

Yaradılışın Sırlarını Arayan Adam Kabalist, Geert Kimpen (Sayfa 15 - neden kitap)Yaradılışın Sırlarını Arayan Adam Kabalist, Geert Kimpen (Sayfa 15 - neden kitap)
Ebru Ince 
 10 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

kabalist
Kendimizde olduğunu zannettigimiz her şey sahtedir.
Ruhumuz lekeli olduğu sürece, kainatin comertligine ulasamayiz.
Mutlak iyiyi , ancak iyi olduğumuz düşüncesinden kurtulduğumuz zaman algilayabiliriz.

Yaradılışın Sırlarını Arayan Adam Kabalist, Geert Kimpen (Sayfa 93 - neden kitap)Yaradılışın Sırlarını Arayan Adam Kabalist, Geert Kimpen (Sayfa 93 - neden kitap)