Yaratığın Gözyaşları

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.446
Gösterim
Adı:
Yaratığın Gözyaşları
Baskı tarihi:
Şubat 1993
Sayfa sayısı:
351
Format:
Karton kapak
ISBN:
9754053847
Orijinal adı:
Dragon Tears
Çeviri:
Gönül Suveren
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Güneşli, keyifli bir gündü. Ancak Harry öğle yemeği sırasında birini vurmak zorunda kalınca günün tadı kaçtı. Akşam saatlerinde yine ölüm ve tehditler vardı. Bu zor günün sonunda garip yaratıklar gerçekler dünyasının misafiri oldular ve korku tüm kalpleri doldurdu.

 
351 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
Dikkat spoiler içerir.
Harry Lyon ve Connie Gulliver, başarılı ortak iki polistir. Bir gün yemek yemeye bile lokantaya giderler ve orada çıldırmış bir adam sağa sola ateş edip bombalar fırlatmaya başlar. Zor da olsa onu öldürürler ancak sorunları yeni başlamıştır. Olay yerindeki bir çocuğu ite kaka gönderen Harry hayatının hatasını yapar çünkü o fare adamdır ve neredeyse bir tanrı gibi çamurdam golem yapıp insanlara saldırabilmektedir. Bu işlemlerden sonra çok yorulan fare adamın uyuması ve temel yemesi gerekmektedir. Sammy adında bir sarhoşa ve Danny adında bir çocuğu olan bir kadına da musallat olan fare adam, Harry ile konuşur ve ona şafağa kadar vakti olduğunu söyler. Bu arada onun eski ortağı Ricky Esteban'ı da öldürür. Neredeyse zamanı durdurma yeteneği olan fare adam yani Bryan'a karşı Connie ile işbirliği yapan Harry bir çok kez ölüm tehlikesi atlatır. Ancak Sammy ve diğerleri ile karşılaşır ve kafadaki köpek Woofer sayesinde bazı ipuçları elde eder. En sonunda bir hastanede, Bryan'ın annesini bulurlar ve adresini alırlar. Acaba zamanında oraya gidebilecek midir? Beyan uyanmadan onu öldürebilecek midir? Connie ile arasındaki yakınlaşma nasıl gelişecektir? Sammy ve diğerleri bundan sonra ne yapacaktır? Connie, ölen kız kardeşinin çocuğu Ellie ile görüşecek midir? Woofer ne olacaktır? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
351 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Yine kendi kendimi yalancı çıkardım, elimdeki yarım kitapları bitirecektim. Nerdeee ! İnsanın gerilim romanı sevip ve böyle bir yazar bulunca uzak kalabilmesi, ‘’ Hastaya kar sorulur mu ? ‘’ sözünü gündeme getiriyor.

Kitabın konusuna biraz baktıysanız göreceksiniz iki polis, üç evsiz, bir yaşlı kör kadın ve köpekten oluşan baş karakterler bir yanda, diğer yanda ise gizemli güçlere sahip yok etmeye vahşice güdümlü tanrı olmaya soyunan sadist bir canavar var.

Kılı kılına heyecan içinde bir takip sürerken, anlam veremidğiniz doğa üstü güçler beni benden aldı. Allah sizi inandırsın, ödüm patladı...

Not; incelemeyi '' Kitap İle İlgili Özet Notunuz '' bölümünde bırakmışım :) Geç olsun da güç olmasın...
351 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Her gün sokaklarda dolaşırken bize benzemeyen insanlarla karşılaşıyoruz. Yasaların cahil kitleleri kandırarak onların itaat etmesini sağlayan ve onların uydurma şeyler olduğunu düşünen kişilerle. Bu insanlar kendilerinden başka kimseyle ilgilenmiyor. Onlar için önemli olan tek şey kendi istekleri. Bunun başkalarına zarar vermesine aldırdıkları yok. Suçlu tipler, sosyopatlar… Sürüyle adları var. Daha da kötü olanı bu insanlar kendi hatalarından dolayı sürekli başkalarını suçluyorlar. Ayyaş mısın? Bekli de kalıtsaldır. Yılda yüz kişiyle mi yatıyorsun? Ah! Belki de çocukken seni sevmediler. Azıcık para için bir dükkancının kafasını mı uçuruyorsun? Ya da yaşlı bir kadını döve döve mi öldürüyorsun? Aaa! Ama sen kötü bir insan değilsin ki! Suçlu olan annenle baban, öğretmenin. Suçlu olan toplum. Ama sen.. asla!
Eğer siz de bütün bunların boş laf olduğunu düşünüyorsanız, kahramanımızla aynı fikirdesiniz demektir. Fakat sizden farklı olarak kahramanımızın bir takım özel güçleri var. Hamileliğinde annesinin kullandığı uyuşturucu onu özel biri yapmıştır. Kahramanımız kendisini Tanrı zanneder. Ona göre en büyük güç irade gücüdür. Zamanın başlangıcından ve evrenin doğuşundan önce her şeyi bir irade yaratmıştır. Bu bilinci insanlar Tanrı diye tanımlamışlar. Ama belki de Tanrı insanların düşündüklerinden çok farklıdır. Belki de oyun oynayan bir çocuktur. Oyun olsun diye kum taneleri gibi galaksiler yaratmıştır. Ne olursa olsun eski Tanrı’nın zayıf bir noktası vardır, merhamet. Kahramanımıza göre zayıf olan herkes ölmelidir. Onun yarattığı yeni dünyada güçlüler yaşamalı ve ona tapmalıdır. Ama işler hiçte istediği gibi gitmez..
Kitabımız olay öyküsü dediğimiz tarzda yazılmış, akıcı bir kitap. Tek bir günde yaşananları anlatmasına rağmen gereksiz uzatmalar veya okuyucuyu sıkan şeyler yok. Kitapta en çok hoşuma giden ve zevkle okuduğum kısımlar ise olaya dahil olan ve neredeyse ana karakterlerden biri olan köpeğin düşüncelerine ses verilmesi oldu. Keyifle okuyacağınızı tahmin ediyorum, iyi okumalar dilerim. :)
351 syf.
·11 günde·Beğendi
Koontz2un bu kitabını okumaya başladığımda nasıl bir roman ile karşılaşacağımı pek de bilmiyordum bu okuduğum kinci romanıydı ama kitabı okumaya başladığımda Koontz'u okumaya başlama kararlılığının ne kadar doğru olduğuna karar verdim. Kitapta polis karakterimiz ile bazı vatandaşlara musallat olan Fare Adam adlı bir yaratık anlatılıyor ama roman ilerledikçe bu yaratığın amacı ve arka planda olanlar sizi iyice kendisine ağlıyor. Kitabın içerisinde bulunan köpek ve yazarın onu anlatış tarzı çok hoşuma gitti. Bununla beraber kitapta bulunan Elvis Presley bölümü de çok iyi düşünülmüş.
351 syf.
·16 günde·Beğendi·9/10 puan
alışık olmadığım değişik bir tarz, fakat yazarın anlatım gücü ile insan kendini bu yeni mecaraya hemen ayak uydurmuş olarak buluyor . tavsiye ederim.
Aslında biz kalplerimizin derinliklerinde aya tapan o vahşileriz. Dünyanın inanmak istediğimizden çok daha garip olduğunu da biliyoruz.
Belki de kader denen şey gerçekten vardı. Dünyanın güneşin etrafında dönmesini ve gezegenlerin yörüngede kalmalarını sağlayan güçten çok daha büyük bir kuvvet. İnsanları yaşamları boyunca bir oyun tahtasındaki taşlarmış gibi oradan oraya süren bir güç. Belki de özgür irade çaresiz bir hayalden başka bir şey değildi.
Sevgi fazla karmaşık bir duyguydu. Yükümlülükler, bağlılıklar, engeller duyguların paylaşılması anlamına geliyordu. Birilerine sevdiğinizi açıkladığınız zaman onların büyük ölçüde yaşamınıza girmelerine izin vermiş olursunuz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yaratığın Gözyaşları
Baskı tarihi:
Şubat 1993
Sayfa sayısı:
351
Format:
Karton kapak
ISBN:
9754053847
Orijinal adı:
Dragon Tears
Çeviri:
Gönül Suveren
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Güneşli, keyifli bir gündü. Ancak Harry öğle yemeği sırasında birini vurmak zorunda kalınca günün tadı kaçtı. Akşam saatlerinde yine ölüm ve tehditler vardı. Bu zor günün sonunda garip yaratıklar gerçekler dünyasının misafiri oldular ve korku tüm kalpleri doldurdu.

 

Kitabı okuyanlar 72 okur

  • Ülkü
  • Sena
  • Farhad MustaFazada
  • Okan Narin
  • nisanur türkeş
  • Farhad MustaFazada
  • Serkan Perincek
  • Cüneyt Yıldırım
  • İsmail karakaya
  • burak yıldırım

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%0
13-17 Yaş
%5.3
18-24 Yaş
%10.5
25-34 Yaş
%15.8
35-44 Yaş
%42.1
45-54 Yaş
%15.8
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%10.5

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%50
Erkek
%50

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%8 (2)
9
%8 (2)
8
%52 (13)
7
%20 (5)
6
%8 (2)
5
%0
4
%4 (1)
3
%0
2
%0
1
%0