Yaratılış Mı Evrim Mi? Bilim İnsanları Yaratılışçılığı Tartışıyor

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
18 gösterim
Bu olağanüstü çalışma, Kevin Padian, John R. Cole ve Wesley Elsberry gibi kendi alanlarının en önemli savunucuları tarafından kaleme alınmış on altı parlak denemeyle, evrim karşıtlığını incelemektedir.

Yaratılışçılığın tarihini gözler önüne seren bu güçlü seçki, evrim karşıtları tarafından kullanılan en yeni taktikleri boşa çıkarmakta, evrim karşıtı itirazlarına dini ve politik temeller bulan bu kişilerin fikirlerini çürütmekte ve okurlara evrim bahsinde bilimsel kanıtlar sunmaktadır.

Evrim kuramının yeni biyokimyasal ve moleküler biyolojik verilerle desteklenmesi yaratılış düşüncesini savunan bilim insanlarını yeni ve inandırıcı kuramlar geliştirmeye yöneltmiştir. Bilim insanlarını artık, “Dünya altı günde yaratıldı” diyerek inandırmak mümkün değil. Akıllı Tasarım düşünürlerine karşı evrim yanlıları bilimsel deliller sunmaktalar. Bu kitap bu delillerin ışığında Evrim ve Akıllı Tasarım düşüncelerinin irdelenmesini sağlamakta; öğrenciler, öğretmenler ve konuya ilgi duyanlar için önemli bir kaynak...“Yaratılışçılık karşıtı alanın en büyük isimleri tarafından yazılmış, ciddi ve kapsamlı denemelerden oluşan bir seçki...”

-Publishers Weekly-“Yaratılışçılığın yanlışlarını anlamak isteyenler açısından paha biçilmez bir çalışma...”

-Glenn Branch, BioScience-“Akıllı Tasarım hareketini anlamak isteyenler için faydalı bir kaynak kitap; şiddetle tavsiye edilir.”

-Bruce E. Fleury, Choice-(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786053141945
 • Çeviri:
  Şeyma Eren, Çağatay Tarhan, Önder Kılıç
 • Yayınevi:
  Ayrıntı Yayınları
 • Kitabın Türü: