Yarılma (1954-1972)

0,0/10  (0 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
428 gösterim
"Gün Zileli, Yarılma kitabında 1954-1972 yıllarında yaşadıklarını anlatıyor. Bir otobiyografi olan bu anı kitap, Zileli'nin tanık olduğu bir dönemi bütün canlılığıyla günümüze aktarıyor. 1968 gençliğinin yaşadıklarının ayrıntılı bir fotoğrafının aktarıldığı bu kitapta günümüzün birçok tanınmış isminin de o yıllardaki öyküsünü bulabilirsiniz. Yarılma tam anlamıyla bir '68 kitabı... gerçek bir tanıklık."
-Oral Çalışlar-

"1954-1972 dönemindeki Türk Solu'na ışık tutan anıları, kendi özyaşam öyküsüyle içiçe yer alıyor. Bugün anarşist de olsa geçmişini hüzünlü bir sadakatle hatırlıyor. Kitabın en büyük özelliği, 'Aydınlıkçı' bir solcunun, gerçek bir otobiyografisi olması. Zileli, sansürsüz ve övünmesiz bir dürüstlükle kimseyi, kendisini bile kayırmadan yazmış."
-Gülden Aydın-
(Arka Kapak)
Peter Bornemann 
05 Şub 03:27 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

yazarın, geçmişine karşı bu kadar acımasız ve alaycı yaklaşması bana iğreti geldi. çünkü o geçmiş sadece kendisine ait değil. aynı zamanda ortak bir tarihsel evredir ve bu denli küçümsenmesi o verilen mücadeleye saygısızlıktır. aynı zamanda ahlaki açıdan da sorunlu bir anlatımı var.